NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 GOŚĆ SPECJALNY21 października 2019
-141319 sekund temu.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Wiosna Biedronia chyli się ku upadkowi?

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

„Jest syf. Bardzo źle” – tymi słowami anonimowi działacze Wiosny Roberta Biedronia komentują sytuację w partii na łamach najnowszego „Newsweeka”. W artykule czytamy, że Wiosna może nie przetrwać do kolejnych wyborów, a nastroje w partii po zakończeniu kampanii do europarlamentu są „odwrotnie proporcjonalne do nastroju wodza”.

Wiosna może nie przetrwać kolejnych wyborów – to główna teza, która wyłania się z opublikowanego w „Newsweeku” tekstu o partii Roberta Biedronia. Utworzone na początku roku ugrupowanie debiutowało w majowych eurowyborach i zdobyło w nich sześć procent głosów, wprowadzając do Parlamentu Europejskiego trzech posłów jako trzecia siła polityczna. Anonimowi działacze partii podkreślają jednak, że po wyborach do Parlamentu Europejskiego nastroje w partii są „odwrotnie proporcjonalne do nastroju wodza”.

Screenshot_13

 

Wiosna Biedronia nie przetrwa kolejnych wyborów? „Jest syf, bardzo źle”

„Jest syf. Bardzo źle. Dla większości z nas pytanie brzmi dziś nie co dalej, ale z kim” –  twierdzą w rozmowie z Newsweekiem, dodając, że w Wiośnie do końca trwania kampanii liczono na dwucyfrowy wynik, a zdobycie tylko 6 procent głosów sprawiło, że zaraz po wyborach w partii zaczął się „syndrom szczurów uciekających z tonącego statku”. Taki pogląd podziela też Wanda Nowicka (startowała z list Wiosny do PE), która jest w tekście cytowana pod nazwiskiem. -To prawda, liczyliśmy na więcej. Trzy zdobyte mandaty do europarlamentu to nie pięć, które wydawały się pewne – mówi, podkreślając jednocześnie, że samo przekroczenie progu powinno być dla Wiosny sukcesem.

Politycy Wiosny w rozmowie z „Newsweekiem” formułują też inne zarzuty pod adresem partii. O samym Biedroniu mówią, że jego hurraoptymizm na konwencji powyborczej był sztuczny i przypominał „pajacowanie”. Pojawia się m.in. stwierdzenie, że Wiosna „okazała się projektem towarzysko-rodzinnym” [w wyborach dobre wyniki zdobyli Krzysztof Śmiszek, prywatnie partner życiowy Roberta Biedronia, a także inna para działaczy – Sylwia Spurek i jej partner Marcin Anaszewicz – red.]. Przypomniano także, że liderzy Wiosny nie zareagowali dostatecznie mocno, gdy w partii pojawiły się oskarżenia o mobbing.

W tekście pojawiają się też stwierdzenia działaczy partii, że Robert Biedroń – wbrew wcześniejszym zapewnieniom – nie zrzeknie się mandatu europosła i zostanie w Brukseli na pełną kadencję, czyli najbliższe pięć lat. Ta informacja zdążyła się już zdezaktualizować, bo w weekend lider Wiosny ogłosił, że „to fake news”, a mandat przyjmie i zrzeknie się go dopiero wtedy, gdy dostanie się do polskiego parlamentu w wyborach jesiennych. Nieaktualna jest również informacja, że Wiosna nie chce zawiązywać koalicji z innymi ugrupowaniami i chce wspólnie samodzielnie walczyć o miejsce w polskim parlamencie. W ostatnich dniach Biedroń zwołał briefing, na którym zaprosił do współpracy ewentualnych koalicjantów – m.in. Sojusz Lewicy Demokratycznej, Partię Razem i Zielonych.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24882421,wiosna-biedronia-chyli-sie-ku-upadkowi-newsweek-cytuje-dzialaczy.html#a=357&c=159&t=7&g=x&s=BoxNewsImg3

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: