DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Powstał reaktor, który potrafi zmienić dwutlenek węgla w tlen

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

TECHNOLOGIA

Przyszłość jest już dziś. Powstał reaktor, który potrafi zmienić dwutlenek węgla w tlen

W obliczu postępujących zmian klimatycznych na Ziemi, związanych ze wzrostem stężenia w atmosferze dwutlenku węgla oraz planach na kolonizację Marsa i przemianę go w drugą Ziemię, ten wynalazek to prawdziwa rewolucja.

Naukowcy z Kalifornijskiego Instytut Technologicznego (Caltech) zaprojektowali i zbudowali innowacyjny reaktor, który zmienia dwutlenek węgla w życiodajny tlen. Dzięki niemu będziemy mogli poradzić sobie ze zbyt wysokim stężeniem CO2 na naszej planecie, a także wyprodukować tlen na Marsie i pomóc w szybszej jego kolonizacji.

Reaktor działa na dość prostej zasadzie. Urządzenie bazuje na technologii akceleratora cząstek. Najpierw jonizuje się w nim dwutlenek węgla, a później przyspiesza się cząstki za pomocą potężnego pola elektrycznego, a później zderza się je ze specjalną powłoką wykonaną ze złota. Wówczas następuje rozpad dwutlenku węgla na tlen cząsteczkowy i węgiel atomowy.

Niestety, efektywność reaktora wciąż pozostaje na dość niskim poziomie. Projekt jest jednak skalowalny, więc naukowcy zamierzają udoskonalić go, by stał się praktyczny i można go było wykorzystać na szerszą skalę.

W tej chwili jest on w stanie uzyskać dwie cząsteczki tlenu na każde 100 przyspieszonych cząstek. Pomimo dużych strat energetycznych, gdy połączymy go z napędem jądrowym o nazwie Kilopower od NASA (zobacz tutaj), uzyskamy małą fabrykę tlenu dla przyszłych kolonizatorów Księżyca, Marsa i innych obiektów kosmicznych. Takie rozwiązanie może ostatecznie okazać się o wiele mniej kosztowne od transportu tlenu bezpośrednio z Ziemi na te obiekty.

Źródło: GeekWeek.pl/Caltech / Fot. Caltech

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: