NA ŻYWO 20.00 "SZOK ! STANISŁAW MICHALKIEWICZ WULGARNIE OSZKALOWAŁ KATOLICKICH KSIĘŻY I ZAKONNIKÓW !! +ROPZMOWA NA ŻYWO Z ADOLFEM KUDLIŃSKIM21 lipca 2019
2 dni temu.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

WSPARCIE FINANSOWE PRZELEW BANKOWY

MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  do przelewów

zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

W tytule przelewu wpisz DAROWIZNA , inaczej opisany przelew nie dojdzie

 

Powstał reaktor, który potrafi zmienić dwutlenek węgla w tlen

OCENA KONTA AUTORA
OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

TECHNOLOGIA

Przyszłość jest już dziś. Powstał reaktor, który potrafi zmienić dwutlenek węgla w tlen

W obliczu postępujących zmian klimatycznych na Ziemi, związanych ze wzrostem stężenia w atmosferze dwutlenku węgla oraz planach na kolonizację Marsa i przemianę go w drugą Ziemię, ten wynalazek to prawdziwa rewolucja.

Naukowcy z Kalifornijskiego Instytut Technologicznego (Caltech) zaprojektowali i zbudowali innowacyjny reaktor, który zmienia dwutlenek węgla w życiodajny tlen. Dzięki niemu będziemy mogli poradzić sobie ze zbyt wysokim stężeniem CO2 na naszej planecie, a także wyprodukować tlen na Marsie i pomóc w szybszej jego kolonizacji.

Reaktor działa na dość prostej zasadzie. Urządzenie bazuje na technologii akceleratora cząstek. Najpierw jonizuje się w nim dwutlenek węgla, a później przyspiesza się cząstki za pomocą potężnego pola elektrycznego, a później zderza się je ze specjalną powłoką wykonaną ze złota. Wówczas następuje rozpad dwutlenku węgla na tlen cząsteczkowy i węgiel atomowy.

Niestety, efektywność reaktora wciąż pozostaje na dość niskim poziomie. Projekt jest jednak skalowalny, więc naukowcy zamierzają udoskonalić go, by stał się praktyczny i można go było wykorzystać na szerszą skalę.

W tej chwili jest on w stanie uzyskać dwie cząsteczki tlenu na każde 100 przyspieszonych cząstek. Pomimo dużych strat energetycznych, gdy połączymy go z napędem jądrowym o nazwie Kilopower od NASA (zobacz tutaj), uzyskamy małą fabrykę tlenu dla przyszłych kolonizatorów Księżyca, Marsa i innych obiektów kosmicznych. Takie rozwiązanie może ostatecznie okazać się o wiele mniej kosztowne od transportu tlenu bezpośrednio z Ziemi na te obiekty.

Źródło: GeekWeek.pl/Caltech / Fot. Caltech

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: