NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7335 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
Światowi lekarze ostrzegają: Trzymaj się z dala od ZASZCZEPIONYCH PRZECIW COVID19 ! Sterylizacja i przenoszenie ! CO TO JEST "SHEDDING"?
UWAGA!! PILNY ALARM - AKTYWIŚCI PROSTO Z IZRAELA!!  VIDEO +18
PILNE!! WAŻNE VIDEO !! Wywiad z prawnikiem: czy mamy do czynienia z eksperymentem medycznym?
IZRAEL: W LOD PŁONĄ SYNAGOGI, ŻYDOWSKIE SKLEPY I SAMOCHODY [+VIDEO]
Tłum przed siedzibą koncernu AstraZeneca. Ludzie weszli na dach
Nie szczepisz się przeciwko COVID-19? Może czekać cię "rozmowa uświadamiająca"
Prof. Leszek Miszczyk nie żyje! Znany onkolog..
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Właściciele terenówek dostają wezwania do WKU. Wojsko może przejąć ich pojazdy. (G.R)

Darowizna w dowolnej kwocie i walucie do wyboru – dziękuję za datek

€1,00

Właściciele terenowych pojazdów coraz częściej dostają wezwania do Wojskowych Komend Uzupełnień. Mają stawić się osobiście i „w charakterze strony”. Czy mogą się obawiać, że armia nagle skonfiskuje im pojazdy? Wojsko apeluje, by „inteligentnie czytać” takie wezwania.

Wojsko może przejąć każdy samochód. Najbardziej jednak lubi auta terenowe

(Flickr/Facebook)

Wojsko może przejąć każdy samochód. Najbardziej jednak lubi auta terenowe (Fot: Meraj Chhaya)

Informacjami o wysyłanych zawiadomieniach z WKU dzielą się członkowie zamkniętych grup na serwisach społecznościowych, które skupiają miłośników terenówek.

„Wojsko wezwania wysyła regularnie, ale ostatnio coraz częściej” – pisze jeden z użytkowników takiej grupy. ”
„Mam się stawić w określony dzień z dokumentami pojazdu, w godzinach 8-15. Akurat wtedy, gdy pracuję” – mówi drugi, właściciel jeepa grand cherokee.

Z dyskusji wynika, że znaczna część innych posiadaczy takich aut w ostatnim czasie dostała takie wezwanie. WKU zwykle informuje o „wszczęciu postępowania administracyjnego” w sprawie auta na cele wojskowe – w razie mobilizacji albo wojny.

Czy zatem właściciele aut terenowych mogą się obawiać, że wojsko nagle przyjdzie po ich samochód? Zapytaliśmy o to w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego. Biuro prasowe apeluje, żeby „inteligentnie czytać” takie wezwania. Bo tam jest mowa tylko o ewentualnym przejęciu samochodu w razie wojny. W czasie pokoju wojsko pojazdów nie przejmuje.

Choć teoretycznie i do tego ma prawo – na przykład w przypadku ćwiczeń wojskowych bądź klęsk żywiołowych.

Pytamy się zatem, czy po 1989 r. była choć jedna sytuacja, gdy armia przejęła prywatny samochód. – Absolutnie nie – słyszymy. Sztab Generalny zapewnia, że to po prostu procedura administracyjna. Wojsko chce wiedzieć, kto ma jaki samochód terenowy – i gdzie ta osoba mieszka. Na większości wezwań jest też upomnienie, że w razie zmiany miejsca zamieszkania, właściciel terenówki powinien o tym poinformować „organ administracji publicznej”.

Kiedyś zgłaszało się każdą terenówkę”

Wielu miłośników aut z napędem 4×4 listy od armii oburzają. Ale nie wszyscy widzą to w ten sposób. – Uważam, że to słuszna mobilizacja. Normalne, że państwo chce wiedzieć, kto ma auta terenowe na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi nam Wojciech Bednarczyk z klubu Polski Offroad.

Bednarczyk dodaje, że pamięta jeszcze czasy PRL. – Wtedy trzeba było władzom zgłaszać każdy zakup terenówki – uśmiecha się.

 

A właściciele jakich aut mogą się najbardziej obawiać wezwań z WKU? Teoretycznie prawo pozwala armii na przejęcie każdego pojazdu. W jednej z komend dowiadujemy się jednak, że najbardziej pożądane przez wojsko są „prawdziwe” samochody terenowe. A więc takie z napędem na cztery koła i z przystosowaniem do jazdy w terenie. Takie samochody to na przykład: jeep grand cherokee, toyota land cruiser, land rovery, nissanpatrol czy mercedes klasy G.

 

Czytaj też: Wojskowa emerytura arcybiskupa Głódzia. W wojsku służył 15 lat, a MON płaci jak za 35

Pytam mojego rozmówcę, czy zatem spokojniej mogą spać posiadacze modnych ostatnio SUV-ów. Aut ze zwiększonym prześwitem, ale jednak z ograniczonymi właściwościami terenowymi. – W pierwszej kolejności szukamy jednak porządnych aut terenowych – dostaję odpowiedź.

Jednak z rozmów, które są prowadzone na internetowych grupach wynika, że wojsko rejestruje przeróżne pojazdy. Ja dostałem wezwanie, choć miałem dostawczego renault trafic” – pisał jeden z internautów. Inny dodawał, że również jego firma dostała wezwania od WKU. Wojsko chciało zrobić rejestr posiadanych przez firmę.. wózków widłowych. Czasem armia ewidencjonuje nawet koparki czy betoniarki.

Wojsko przejmuje, wojsko płaci

Warto pamiętać, że jeśli WKU chce wpisać auto do swojego rejestru, to można się od tego odwoływać do wojewody. Każdy ma na to 14 dni od momentu otrzymania dokumentu.

Wojsko jednak nawet jak przejmuje pojazdy, to musi za to właścicielowi auta zapłacić.

Co roku stawki ustala odpowiednie rozporządzenie Rady Ministrów. Za samochód o ładowności do 2 ton, właściciel dostaje obecnie 150 zł. za dobę. Za ciężarówkę powyżej 8 ton – 400 złotych.

 

Rozmawiamy z miłośnikiem aut terenowych z zachodniej Polski. – U nas wojsko nie przejmuje aut. Takie wezwania moim zdaniem wynikają trochę z biurokracji, a trochę z nadgorliwości urzędników i wojskowych. Ale jednocześnie warto pamiętać, że za wschodnią granicą mamy wojnę. I tam armia w każdej chwili może nam naprawdę zarekwirować samochód – mówi.

 

 

zrodlo:https://www.money.pl/gospodarka/wlasciciele-terenowek-dostaja-wezwania-do-wku-wojsko-moze-przejac-ich-pojazdy-6388985456412289a.html?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK - NIEDZIELA 21.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
Holler Box
%d bloggers like this: