NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 GOŚĆ SPECJALNY21 października 2019
-141241 sekund temu.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Rosja i Białoruś pracują nad wspólną walutą.

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Moskwa i Mińsk rozmawiają o możliwości wprowadzenia jednej waluty. Ministrowie gospodarki obu krajów zapewnili, że kwestia ta jest dyskutowana, ale decyzja zostanie podjęta na szczeblu prezydentów. Aleksander Łukaszenko powiedział wcześniej, że nie powinien to być ani rubel rosyjski, ani białoruski. Na Kremlu mówią, że nie ma jeszcze szczegółów na ten temat.

Kiedy czekać na jednego rubla – i czy rubel? – dla Rosji i Białorusi nadal nie jest jasne. Dyskutowana jest kwestia wprowadzenia wspólnej waluty w ramach integracji obu krajów, zapewniają urzędnicy z obu stron.

Tak więc na stronie Forum Ekonomicznego w Petersburgu odbyły się między innymi negocjacje między szefami Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego Rosji i Białorusi, Maksimem Oreszkinem i Dmitrijem Krutoyem . Urzędnicy prowadzą grupę roboczą w celu rozwiązania problematycznych kwestii i promowania integracji w ramach państwa związkowego, które powstało pod koniec 2018 roku.

„Mówiłeś o wspólnej walucie – tak, ten punkt jest zapisany w porozumieniu związkowym, więc jest to omawiane. Istnieją banki centralne, które dyskutują, czy warto robić, jak to zrobić, w jakim czasie to zrobić ”,

– Oreszkin powiedział dziennikarzom po spotkaniu. „Tutaj taka szczegółowa dyskusja dotyczy każdego elementu umowy związkowej. Po raz kolejny nie wychodzę poza granice traktatu związkowego – podkreślił.

W odpowiedzi białoruski minister zauważył, że wspólna waluta jest jednym z punktów programu integracyjnego i nie należy go wyciągać z ogólnego kontekstu.

„Będzie to historia pakietu i umowa pakietowa” – powiedział Dmitry Krutoy.

„W samej umowie związkowej jest napisane, że w warunkach stworzenia jednolitej przestrzeni gospodarczej we wszystkich obszarach, wspólna waluta staje się ostateczna. Dlatego prawdopodobnie będziemy trzymać się tej konstrukcji – dodał Krutoy.

Fazowe wprowadzenie jednej jednostki monetarnej przy jednoczesnym utworzeniu jednego centrum emisji jest przewidziane w porozumieniu w sprawie utworzenia Związkowego Państwa Rosji i Białorusi. Strony nie odrzucają tych planów, jednak przełomowe kroki w integracji nie są jeszcze widoczne.

Białoruski przywódca Aleksander Łukaszenka powiedział 1 marca, że ​​popiera wprowadzenie wspólnej waluty w państwie związkowym. Jednak według niego środki płatnicze nie powinny być białoruskie ani rosyjskie, lecz pewnego rodzaju „wspólny” rubel.

Kreml odpowiedział na tę uwagę z powściągliwością. Rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskov powiedział później, że nie ma żadnych szczegółów na ten temat, ale należy omówić przejście Rosji i Białorusi do jednej waluty.

„Teraz naszym zadaniem jest zebranie istniejących widelców. Oczywiste jest, że kwestia pojedynczych walut jest kwestią banków centralnych. Banki centralne zarówno w Rosji, jak i na Białorusi są niezależne od rządu, na szczeblu rządowym nie będzie to rozstrzygane i dyskutowane. To oczywiście poziom dyskusji dla prezydentów – powiedział Maxim Oreshkin.

O integracji w ramach państwa Unii mówił w Petersburgu i Władimir Putin. Rosyjski przywódca zapewnił, że „wiele już zrobiono w tym kierunku, w tym w sferze społecznej”. Przyznał jednak, że „w pewnym sensie EAEU wyprzedziło już nasze państwo Unii”.

„Wiele z tego, co zostało napisane w Traktacie o państwie Unii, nie zostało spełnione”, przyznał Putin, odpowiadając na pytania podczas sesji plenarnej forum. „Czy możemy, w nowych dzisiejszych warunkach, osiągnąć coś z tego, co nie zostało zrobione, lub dodać coś, co jest teraz istotne. Tutaj, w rzeczywistości, wokół tej całej dyskusji była absolutnie konstruktywna i jako przyjaciel – powiedział Putin. Zapewnił, że wszystkie kwestie z Białorusią są dyskutowane w kontekście istnienia dwóch niezależnych państw, a utworzenie Unii nie oznacza unii obu krajów.

„Ale dziś nie ma podstaw do zjednoczenia państwa, nie mamy takich planów, nie ma celów” – zapewnił Putin.

Tymczasem Maxim Oreshkin poinformował o tym

Dwustronna grupa robocza ds. Rozwiązywania problemów i rozwoju integracji spotka się ponownie 15 czerwca w Moskwie.

„Połączmy się w bardziej rozbudowaną kompozycję”, powiedział, dodając, że „dla tych kluczowych wydziałów, w których znajdują się pewne widelce, przejdziemy przez nie, aby przygotować mapę do dalszych postępów, pozostawiając kilka pytań, które należy sprowadzić do poziomu premierów i prezydenci naszych krajów. ”

Tymczasem w maju premierzy Rosji i Białorusi Dmitrij Miedwiediew i Siergiej Rumas zgodzili się przygotować program działań na rzecz współpracy integracyjnej w państwie Unii do 21 czerwca. Tak więc grupa robocza, w skład której wchodzą przedstawiciele banków centralnych, ministerstw finansów, przemysłu, rolnictwa i energii, a także departamentów podatkowych i celnych, ma mniej czasu.

Źródło: Газета.Ru

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: