DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Chojnice: stuletnie lipy mają iść pod topór. Protestują pszczelarze i mieszkańcy. (G.R)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Darowizna w dowolnej kwocie i walucie do wyboru – dziękuję za datek

€1,00

Prawie dwa lata temu nawałnica spustoszyła powiat chojnicki. Wichura powaliła tysiące drzew, m.in. w pobliskim Rytlu. Ocalała jednak aleja stuletnich lip w samych Chojnicach. Teraz mają pójść pod topór. Powód? Tam gdzie rosną, ma powstać ścieżka rowerowa.

Znalezione obrazy dla zapytania lipy w chojnicach

Rząd prawie 40 stuletnich lip oddziela drogę od bocznicy kolejowej przy ul. Towarowej w Chojnicach. Daje cień i pochłania zanieczyszczenia powietrza. Stare lipy są też źródłem cennego nektaru dla pszczół. Nic dziwnego, że pomysł ich wycięcia nie podoba się nie tylko mieszkańcom miast, ale i pszczelarzom. Ci ostatni zwrócili się do burmistrza Chojnic, by drzew nie wycinac.

Z podobnym apelem, w imieniu własnym i mieszkańców miasta, wystąpił do burmistrza również miejski radny Bartosz Bluma. – Wierzę że zdrowy rozsądek i troska o nasze wspólne środowisko pozwoli na zachowanie tych drzew. Apeluję do burmistrza Arseniusza Finstera o zmianę projektu by zachować te piękne, miododajne lipy. Nasze miasto potrzebuje dużych drzew. Nie chcemy betonowych łąk w naszym mieście – cytuje słowa radnego portal chojnice.com.

Znalezione obrazy dla zapytania lipy w chojnicach

 

Drzewa maja zostać ścięte, gdyż zgodnie z planem ma tam przebiegać trzymetrowej szerokości ścieżka rowerowa. – Drzewa są potrzeb  ale czasami stajemy przed takimi wyborami – bezpieczna ścieżka rowerowa czy drzewa. W tym miejscu będzie chodnik i byłoby absurdem, gdyby nie było ścieżki – tłumaczy portalowi chojnice.com burmistrz Arseniusz Finster.

Ścieżka ma, zgodnie z planem, zostać oddana do użytku już w październiku. Czasu na uratowanie drzew jest coraz mniej. Burmistrz co prawda obiecał, że sprawa zostanie jeszcze raz przeanalizowana, ale już deklaruje, że jeśli nie uda się ocalić stuletnich lip, to posadzi w zamian za nie inne drzewka.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: