DZIŚ NA ŻYWO - 21.00 ILE JESZCZE ZOSTAŁO POLSKI W POLSCE ? RZECZ O KOŃCÓWCE RABUNKU POLSKI !! SZOKUJĄCY TEMAT - stan na koniec roku 2019 !!19 listopada 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

Sudan. Wojsko rozpędza protest i konfliktuje się z opozycją. „Kilkadziesiąt ciał wyłowionych z Nilu”

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ
images1

Darowizna w dowolnej kwocie i walucie do wyboru – dziękuję za datek

Bez tytułu 3

Jeśli doceniasz moją pracę drogi czytelniku wesprzyj moją pracę dowolną kwotą , 🙂 dziękuję za wpłatę darowizny

€1,00

40 ciał wyłowiono z Nilu w mieście Chartum – poinformowali przedstawiciele sudańskiej opozycji. Dwa dni temu wojsko próbowało rozpędzić grupy demonstrantów, które okupowały plac przy głównej kwaterze armii. Od dwóch miesięcy sytuacja w kraju jest niestabilna, kiedy od władzy odsunięto dotychczasowego prezydenta. 

Sudan Timeline

Grupa sympatyzujących z opozycją lekarzy poinformowała, że liczba zabitych w poniedziałkowych zamieszkach w Chartumie wzrosła do 100 osób. Ofiary to Sudańczycy, którzy zostali ranni w strzelaninie. Doszło do niej, gdy wojsko próbowało siłą rozpędzić opozycjonistów.

Sudan

Całe miasto jest teraz zablokowane, a po ulicach poruszają się grupy paramilitarnych bojówek, sprzymierzonych z obalonym wcześniej prezydentem. Znane są one z ogromnej brutalności z czasów konfliktu w Darfurze.

Sudańska opozycja odrzuciła zaproszenie Tymczasowej Rady Wojskowej do rozmów. – Nie akceptujemy zaproszenia, ponieważ rada nie jest godna zaufania. To zaproszenie ma służyć zastraszeniu obywateli – ogłosili przywódcy Deklaracji Wolności i Przemian, zrzeszającej sudańskich opozycjonistów.

Przewodniczący wojskowej rady Abdel al-Fattah Burhan oświadczył, że opozycja jest współodpowiedzialna za krwawe zajścia w stolicy oraz zadeklarował, że nie będzie honorować wcześniejszych umów z opozycją.

Sudan

Co dzieje się w Sudanie?

Sudańska opozycja demonstruje od grudnia ubiegłego roku. W kwietniu pod naciskiem protestujących odsunięto od władzy prezydenta Omara al-Bashira. W 1989 roku al-Bashir przejął władzę po wojskowym puczu i rządził krajem nieprzerwanie od 30 lat. Jest oskarżany m.in. o współodpowiedzialność za zbrodnie, do ktorych doszło w trakcei wojny domowej na południu kraju.

Sudan

Po ustąpieniu prezydenta rządy przejęła Tymczasowa Rada Wojskowa, ale opozycjoniści domagali się przekazania władzy w ręce cywilów. Rada zapowiedziała, że w ciągu dziewięciu miesięcy w Sudanie dojdzie do nowych wyborów. Teraz jednak nie wiadomo, czy zapowiedź ta zostanie zrealizowana.

Sudan

Sudan

zdjecia:Mideast When the Military Moves In– Fot. AP

zrodlo:http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24868700,sudan-wojsko-rozpedza-protest-i-konfliktuje-sie-z-opozycja.html

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: