NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 GOŚĆ SPECJALNY21 października 2019
-141269 sekund temu.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Rząd szykuje rewolucję. Znikną warunki zabudowy

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Darowizna w dowolnej kwocie i walucie do wyboru – dziękuję za datek

Jeśli doceniasz moją pracę drogi czytelniku wesprzyj moją pracę dowolną kwotą , 🙂 dziękuję za wpłatę darowizny

€1,00

Złe wiadomości dla inwestorów: będzie trudniej budować. Obecne decyzje lokalizacyjne zastąpią nowe, a dotychczasowe po trzech latach wygasną – pisze w środę „Rzeczpospolita”

Czy dojdzie do paraliżu inwestycyjnego?

Dziennik dotarł do projektu, nad którym pracuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. „Wynika z niego, że będą dwa rodzaje planów, a także standardy urbanistyczne i decyzje lokalizacyjne. Znikną dzisiejsze warunki zabudowy” – podaje „Rz”. Według dziennika szykuje się rewolucja w planowaniu przestrzennym.

Jak czytamy, deweloperzy uważają, że zmiany mogą doprowadzać do paraliżu inwestycyjnego. „Zawiera je projekt nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Rezygnuje się w nim ze studium. Gminy będą uchwalać dwa rodzaje planów: przeznaczenia oraz zabudowy, a także standardy urbanistyczne” – pisze „Rz”. Ustawowe standardy będą obowiązywać tam, gdzie nie opracowano planu zabudowy. Ale jeżeli gmina nie uchwali planów przeznaczenia zanim studium przestanie obowiązywać, to może dojść do luki planistycznej,

MIiR proponuje m.in. pozostawić w okrojonej wersji warunki zabudowy. „Zmienią nazwę na decyzje lokalizacyjne. Na ich podstawie będzie się kontynuować lub uzupełniać zabudowę, ale tylko wtedy, gdy będą na to pozwalały standardy urbanistyczne” – podaje gazeta.

„Warunki zabudowy wydane przed wejściem w życie nowych przepisów będą obowiązywały do czasu uchwalania planu przeznaczenia, ale nie dłużej niż trzy lata. Potem wygasną” – czytamy.

 

zrodlo:https://www.forbes.pl/prawo-i-podatki/warunki-zabudowy-o-likwidacji-zmiany-w-prawie/nj49ehk?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: