NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 GOŚĆ SPECJALNY21 października 2019
-141494 sekund temu.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Jesteś stary? Umieraj, bo szkoda na ciebie pieniędzy. W Holandii nie chcą leczyć seniorów. Eutanazja prowadzi do banalizacji śmierci

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Darowizna w dowolnej kwocie i walucie do wyboru – dziękuję za datek

Jeśli doceniasz moją pracę drogi czytelniku wesprzyj moją pracę dowolną kwotą , 🙂 dziękuję za wpłatę darowizny

€1,00

Lewicowa partia GroentLinks (Zielona Lewica), chce ograniczyć liczbę zabiegów chirurgicznych dla pacjentów powyżej 70. roku życia. Decyzje o leczeniu mieliby podejmować szpitalni geriatrzy. Z taką inicjatywą wyszła w parlamencie Holandii Corinne Ellemeet.

Corinne Ellemeet. Foto: wikimediaCorinne Ellemeet. Foto: wikimedi

Ellemeet dostała się do parlamentu niedawno, na miejsce koleżanki, która poszła na urlop macierzyński. Jest jednak dość aktywna. Jej zdaniem leczenie starszych pacjentów nie jest też uzasadnione ekonomicznie.

Holenderscy Zieloni to partia dość specyficzna. Powstała w 1991 roku z połączenia Partii Komunistycznej „Nederland”, Socjalistycznej Partii Pacyfistycznej, Radykałów i Ewangelickiej Partii Ludowej.

Logika propozycji deputowanej z Holandii opiera się głównie na relacji kosztów leczenia wobec jego skuteczności. Socjalistka uważa, iż skoro 70 procent pacjentów w holenderskich szpitalach liczy sobie więcej niż 70 lat, to powinni oni być leczeni i traktowani inaczej niż ludzie młodsi.

Rafał Ostrowski@konserwa100

Corinne Ellemeet – holenderska poseł z partii GroentLinks (Zielona Lewica), przedstawiła na sali obrad projekt ograniczenia leczenia osób po 70. roku życia („bo za drogo”). „Chęć pacjenta do dalszego życia nie może mieć żadnej decydującej wartości” – powiedziała.

Ludzie o tym mówią: 715

Koszty leczenia seniorów są duże i celem oszczędności powinno się racjonować dostęp drogich lekarstw, kosztowanych zabiegów i nowoczesnych technik medycznych.

Wg Ellemeet badania pokazują, że nadmierne leczenie chorych w podeszłym wieku jest wciąż zjawiskiem codziennym, a przecież chęć pacjenta do dalszego życia nie może mieć żadnej decydującej wartości!

Jej zdaniem, osobami odpowiednimi do oceny tego są geriatrzy i to oni powinni decydować, co jest bardziej korzystne dla chorych, jakiej jakości życia mogą się oni spodziewać.

Pomysły czerwonych totalniaków raczej nie dziwią. Zachodzi jednak obawa, że w „znieczulonym” już eutanazjami społeczeństwie wrażliwość na prawo do życia będzie podważane coraz bardziej. Skoro upadła moralność, będą się liczyły argumenty ekonomiczne. W pewnym wieku przeżyją tylko bogaci, którzy opłacą sobie dalsze leczenie.
Zresztą nie trzeba już ustaw. Dziennik „Le Soir” podaje, że w Holandii ludzie powyżej 75. roku życia nie otrzymują już i tak np. rozruszników serca ze względu na wiek, podobnie jest z protezami biodra. Do jawnej eutanazji dochodzi też ta ukryta, nie licząca się zdaniem chorego.

 

zrodlo:https://nczas.com/2019/06/01/jestes-stary-umieraj-bo-szkoda-na-ciebie-pieniedzy-w-holandii-nie-chca-leczyc-seniorow-eutanazja-prowadzi-do-banalizacji-smierci/?

One thought on “Jesteś stary? Umieraj, bo szkoda na ciebie pieniędzy. W Holandii nie chcą leczyć seniorów. Eutanazja prowadzi do banalizacji śmierci

  1. Moralnosc spoleczenstwa calkowicie upadla, to jest wstyd i hanba dla wszystkich panstw i narodow!!!! Tylko argumenty ekonomiczne sie licza Kasa,Zysk i Pieniadze .Ten system jest CHORY!!! Polityke gdzie jestescie????

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: