DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Węgry nie odpuszczają Ukrainie – USA krytykują Budapeszt

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Darowizna w dowolnej kwocie i walucie do wyboru – dziękuję za datek

€1,00

Ambasador Kurt Volker, specjalny przedstawiciel USA ds. Negocjacji z Ukrainą, powiedział węgierskiemu dziennikowi Népszava, że Węgry popełniają błąd, wykorzystując NATO jako narzędzie do próby rozwiązania sporu z Ukrainą.

Volker

Ponadto Volker wyraził nadzieję, że nowy ukraiński prezydent będzie w stanie przełamać system korupcji w kraju.

Według nepszava.hu Węgry blokują wszystkie spotkania wysokiego szczebla pomiędzy NATO i Ukrainą. Na przykład w 2018 r. Szczyt NATO-Ukraina został przełożony z powodu weta w Budapeszcie.

Dzieje się tak dlatego, ponieważ ukraiński parlament zaakceptował dwie ustawy poważnie ograniczając prawo mniejszości żyjących na Ukrainie (w tym polskiej) do otrzymania edukacji w języku ojczystym i praktycznie zakazujące swobodnego korzystania z własnego  języka.

Mam nadzieję, że dzięki wyborowi prezydenta Zelensky’ego – i przypomnę, że jego pierwszym językiem jest rosyjski – że dojdzie do umowy między Węgrami a Ukrainą w jaki sposób rozwiązać prawa  mniejszości do  edukacji i używania własnego języka, a jednocześnie zapewnić, że wszyscy obywatele Ukrainy również uczą się i używają języka ukraińskiego. To musi zostać rozwiązane – dodał Volker.

Odnośnie konfliktu we wschodniej Ukrainie, Volker mówił o katastrofie humanitarnej i podkreślił, że ofiarom rosyjskiej okupacji powinien pomóc nie tylko ukraiński rząd, ale także organizacje międzynarodowe.

 

Węgry nie odpuszczają Ukrainie – USA krytykują Budapeszt

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Węgry nie odpuszczają Ukrainie – USA krytykują Budapeszt

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: