DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

L-cysteina z ludzkich włosów w pieczywie „prosto z pieca”! Takie bułki kupujemy w marketach?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Darowizna w dowolnej kwocie i walucie do wyboru – dziękuję za datek

€1,00

Nie mamy pojęcia co znajduje się w niegroźnie wyglądających bułeczkach! Pachnące i rumiane przyciągają z daleka podczas supermarketowych zakupów. Najprawdopodobniej wielu z was po przeczytaniu tego artykułu nigdy już po nie nie sięgnie. Marketowy hit sprzedażowy, jakim jest pieczywo prosto z pieca, czasami zawiera szokujące składniki. Wśród nich może znajdować się L-cysteina pozyskiwana w Chinach m.in. z ludzkich włosów.

L-cysteina z ludzkich włosów w pieczywie „prosto z pieca”! Takie bułki kupujemy w marketach?

„Pieczywo prosto z pieca” nie wiele ma wspólnego ze świeżością. Markety posiadają, owszem, małe piece do wypieków, nie są jednak piekarniami. Oferowane przez nie produkty są tylko i wyłącznie rozmrożonym, odgrzanym, i podpieczonym produktem o mocno przedłużonej trwałości.

Znalezione obrazy dla zapytania swieze buleczki zdjecia

Przygotowane do takiego „wypieku” pieczywo jest mrożoną masą, która zanim trafiła na sklepowe półki przeszła już swoją wcale bogatą historię i odleżała w chłodniach producentów i dystrybutorów niejednokrotnie długie tygodnie.

Tę przedłużoną trwałość pieczywo głęboko mrożone zawdzięcza odpowiednim składnikom.

Skład mrożonej masy zawiera w sobie nie małą część tablicy Mendelejewa. Pełno w nim ulepszaczy i konserwantów. Jest tam fosforan wapnia, diglicerydy, chlorek wapnia, emulgatory, stabilizatory, mleczan, azotyn, benzosan sodu, sorbinian potasu, modyfikowana skrobia ziemniaczana, liczne enzymy. Szczególną uwagę zwrócić należy jednak na obecną L-cysteinę.

„L-cysteina, oznaczana jako E-920, nadaje wypiekom miękkość i rozciągliwość. Odpowiada za to, żeby pieczywo się nie kruszyło i nie przyklejało do maszyny. Teoretycznie jest substancją bezpieczną, kontrowersje wzbudza jednak to, z czego jest uzyskiwana. Wyodrębniana jest z ptasiego pierza, zwierzęcego włosia, krowich rogów i ludzkiego włosa”

– tłumaczy Katarzyna Zuchlke-Bieganowska, technolog żywności i żywienia oraz ekspert magazynu „Świata Rolnika BIZNES”.

Znalezione obrazy dla zapytania swieze buleczki zdjecia

Mimo, że część dodawanej do żywności L-cysteiny jest syntetyzowana w laboratoriach to w przemyśle spożywczym Chin wykorzystywana jest również i ta z naturalnego źródła białka jakimi są ludzkie włosy. Włosy rozpuszcza się w kwasie, po czym w wyniku zabiegów chemicznych, w laboratoriach uzyskuje się L-cysteinę.

Spora część wypieków na polskich półkach, sprowadzana jest właśnie z Chin, gdzie L-cysteina z ludzkich włosów, jest produktem dopuszczonym. Mimo, że polskie prawo nie zezwala na jej stosowanie, nie ma pewności czy nie zawierają jej sprowadzane artykuły, ponieważ prawo wymaga  jedynie informacji, że jest to produkt głęboko mrożony.

W sprawie wytwarzanej z ludzkich włosów L-cysteiny interpelował do ministerstwa rolnictwa poseł Jerzy Paul z Prawa i Sprawiedliwości, pytając o używanie w pieczywie sprzedawanym na terenie Polski L-cysteiny.

„Bezpośredni nadzór nad działalnością przedsiębiorców branży spożywczej, takich jak piekarnie w zakresie bezpieczeństwa żywności sprawują organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które w ramach bieżącego nadzoru kontrolują m.in. stosowanie substancji dodatkowych, w tym m.in. znakowanie, identyfikowalność, warunki stosowania, dokumentację potwierdzającą, że dany produkt spełnia wymagania w zakresie bezpieczeństwa żywności. Kontrola dokumentacji dla substancji dodatkowych, takich jak L-cysteina dotyczy przede wszystkim kryteriów czystości, które określone są w przepisach prawa”

– odpowiedziało ministerstwo.

Z odpowiedzi tej wynika, że prawo na nie zezwala na stosowanie L-cysteiny z włosów ludzkich, jednak poza etykietami, które z całą pewnością podlegają kontroli, nie wiadomo czy ktoś sprawdza rzeczywisty skład produktów.

Nie ma zatem pewności czy użyta jako polepszacz L-cysteina w sprowadzanym z Chin pieczywie, wyodrębniana jest na bazie ludzkich włosów w takim samym stopniu jak nie ma pewności, że przygotowywana z nich nie jest

Daria Plewa

zrodlo:https://www.swiatrolnika.info/informacje/5781-l-cysteina-z-ludzkich-wlosow-w-pieczywie-prosto-z-pieca-takie-bulki-kupujemy-w-marketach?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: