DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Ewa Kurek i Robert Winnicki “wyrzuceni” z polskich kościołów na Brooklynie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Darowizna w dowolnej kwocie i walucie do wyboru – dziękuję za datek

€1,00

 

Ewa Kurek oraz Robert Winnicki zostali wyrzuceni z polskich kościołów na Brooklynie z powodu protestu “lokalnych przywódców”  – czytamy w miejscowej prasie.

Znalezione obrazy dla zapytania kosciol polski na brookline zdjecia

Ewa Kurek miała spotkać się z Polonią w trzech kościołach: św. Stanisława Kostki na Greenpoincie, św. Franciszki de Chantal w Borough Park i Matkia Bożej z Góry Karmel we wschodnim Harlemie. Jak czytamy na portalu The City, “historyk Ewa Kurek twierdzi, że niektórzy Żydzi współpracowali z nazistami oraz byli zadowoleni z życia  – jak to określono – “okupowanych przez Niemców polskich gettach podczas II wojny światowej”.

W kościele św. Stanisława Kostki miał również przemawiać Robert Winnicki, lider Ruchu Narodowego – jak pisze The City – “polskiej nacjonalistycznej partii politycznej”. Po tym, jak wiadomości o spotkaniach rozeszły się podczas minionego weekendu, miejscowi działacze wystosowali list do biskupa Brooklynu Nicolasa di Marzio stwierdzając, iż “Kościół powinien stanąć w obronie dobra wspólnego i pracować na rzecz bardziej spójnego społeczeństwa pozostając jednocześnie neutralnym wobec brudnej polityki”.

Wśród  sygnatariuszy znalazło się “100 uczonych, przywódcy żydowscy, muzułmańscy i katoliccy oraz politycy w tym senator stanowy Julia Salazar i członek Rady z stanu Stephen Levin – demokraci, których okręgi wyborcze obejmują Greenpoint”.

W poniedziałek po południu przedstawiciele Kościoła katolickiego na Brooklynie poinformowali, że spotkania Kurek i Winnickiego zostały odwołane.

 Biskup nie był poinformowany o tych wydarzeniach – powiedziała rzeczniczka prasowa diecezji brooklińskiej Adrianna Rodríguez – gdy tylko się o nich dowiedział podjął odpowiednie działania aby te kontrowersyjne postaci nie mogły przemawiać na terenie brooklińskiego Kościoła katolickiego.

Wydarzenia, o których mowa były sponsorowane przez grupę Polonia United.  Jak podaje The City, u ubiegłym roku rząd Polski zablokował otrzymanie przez Ewę Kurek nagrody na terenie Konsulatu Polskiego w Nowym Jorku.

Przeciwnicy wymienionych spotkań wskazywali na niedawny wzrost ataków antysemickich na Brooklynie; w zeszły weekend ktoś wymalował swastykę w Prospect Park, a na murze znalazła się wzmianka o Adolfie Hitlerze…

W poniedziałek podczas spotkania w przededniu swej “solidarnościowej wizyty” w Izraelu gubernator Andrew Cuomo potępił wszystkie organizacje szerzące nienawiść; uznał je za tzw. krajowe grupy terrorystyczne. – Do tej pory  były tolerowane z uwagi na Pierwszą Poprawkę i obecność w amerykańskich debacie, ale przestępstwa z nienawiści  są nie tylko niemoralne, nieetyczne i złe – są po prostu nielegalne, powiedział Cuomo

Pełny tekst tutaj:

https://thecity.nyc/2019/06/churches-cancel-speeches-by-right-wing-polish-figures.html

zrodlo:https://www.goniec.net/2019/06/03/ewa-kurek-i-robert-winnicki-wyrzuceni-z-polskich-kosciolow-na-brooklynie/?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

2 thoughts on “Ewa Kurek i Robert Winnicki “wyrzuceni” z polskich kościołów na Brooklynie

  1. Wiadomo komu przeszkadzało prawdą w oczy kole a te występki antyblabla…. to chyba co niektórzy się poznali na narodzie wybranym

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: