DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Fort Trump już w czerwcu. Polska dyplomacja osiągnie sukces w rozmowach z Białym Domem

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votesDoceniasz moja prace..???

Jeśli tak ,to wesprzyj niewielka darowizna!!!

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!!!!

 

 

Już za 2 tygodnie Polska i Stany Zjednoczone podpiszą umowę ws. stałej obecności wojsk amerykańskich. Fort Trump – na osobistą sugestię prezydenta USA – wejdzie w życie 12 czerwca.

Pierwotnie umowa o wzmocnieniu amerykańskich sił bezpieczeństwa w Polsce miała zostać ogłoszona 1 września, podczas uroczystych obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Według źródeł „Rzeczpospolitej”, do potwierdzenia inicjatywy Fort Trump dojdzie już 12 czerwca.

Andrzej Duda i Donald Trump. Spotkanie z 2018 roku w Białym Domu. Fot. KPRP/Jakub Szymczuk
Andrzej Duda i Donald Trump. Spotkanie z 2018 roku w Białym Domu. Fot. KPRP/Jakub Szymczuk

– Nastąpiło przyspieszenie rozmów dotyczących Fortu Trump. Negocjacje prowadzą MON i Pentagon, ale inicjatywa polityczna i ostateczne rozstrzygnięcie zależeć będą od decyzji prezydentów. Dlatego jest bardzo prawdopodobne, że zamknięcie tych rokowań nastąpi już podczas wizyty Andrzeja Dudy 12 czerwca w Waszyngtonie, a nie, jak pierwotnie spekulowano, we wrześniu – potwierdził minister z Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski.

– To będzie deklaracja najwyższej formalnej rangi. Określi model zwiększonej obecności wojskowej USA w naszym kraju, który potem trzeba będzie szczegółowo przygotować na poziomie operacyjnym i technicznym – dodał współpracownik Andrzeja Dudy. Strona amerykańska wysłała sygnał, że to Donald Trump zdecydował o przyspieszeniu wdrożenia Fort Trump.

W ostatnim czasie nastąpił przełom w negocjacjach między Warszawą a Waszyngtonem. Rozbieżności dotyczyły skali obecności amerykańskich wojsk w Polsce, jak również finansowania pobytu żołnierzy i baz. Donald Trump finał rokowań z polskim rządem chce przekuć w sukces: pokazać innym państwom sojuszniczym jak należy współpracować, ale też zmobilizować Pentagon i Departament Stanu do wytężonej pracy.

– To jest poważny sukces Polski, bo jeszcze niedawno Trump chciał się porozumieć z Putinem. Amerykanie nie wycofali się z żadnego kraju Europy, do którego raz weszli, poza Francją w 1962 r. na prośbę gen. de Gaulle’a – zauważył Guy Sorman, znany francuski politolog w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

– Następnym etapem ma być przyjazd amerykańskiego prezydenta do Polski 1 września, ten plan jest utrzymany – poinformował Krzysztof Szczerski. Przed wizytą w USA, Andrzej Duda odbędzie ważną rozmowę z sekretarzem generalnym NATO, Jensem Stoltenbergiem. Efekt rozmów ma przynieść wojskowy sukces: Polska znajdzie się w czołówce państw, których bezpieczeństwa strzegą żołnierze amerykańscy – zaraz po Niemcach, Włochach i Wielkiej Brytanii.

Fort Trump zakłada wzrost liczby wojsk USA z 1,5 tys. do ok. 6 tysięcy. MON stara się również o zakup 32 samolotów F-35A. Zapytanie w tej sprawie do Amerykanów wysłał minister Mariusz Błaszczak.

– W czasie czerwcowej wizyty w Waszyngtonie zostanie także podpisanych kilka innych ważnych dokumentów odnoszących się do współpracy gospodarczej i energetycznej. Otworzymy parę nowych pól wzajemnej współpracy – zapowiada Szczerski sukcesy prezydenta Dudy w rozmowach z Donaldem Trumpem.

Przeczytaj: Fort Trump przyspiesza. Amerykanie dają zielone światło, zniesienie wiz bliskie jak nigdy

 

zrodlo:https://www.salon24.pl/newsroom/959935,fort-trump-juz-w-czerwcu-polska-dyplomacja-osiagnie-sukces-w-rozmowach-z-bialym-domem?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: