DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Wspólny wróg: jak Rosja i Chiny sprzeciwiają się Stanom Zjednoczonym

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Hosef Eskimos

Niech żyje w nas pamięć o naszych wielkich przodkach. Chwała Lechitom.  Śmierć naszym wrogom. Cedynia 972 rok. Niemcy dostali łomot.

Na początku czerwca szef Chin Xi Jinping odwiedzi Rosję. Dziś zarówno Moskwa, jak i Pekin są w otwartej konfrontacji z Waszyngtonem. Rosja ma ogromny potencjał militarny, Chiny – gospodarcze, ale oba kraje nie spieszą się, by zbliżyć się do wspólnego wroga. Dlaczego – wymyślił „Gazeta.Ru”.

Chiński prezydent Xi Jinping odwiedzi Rosję w dniach 5-7 czerwca na zaproszenie strony rosyjskiej i weźmie udział w Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu. Będzie to pierwsza oficjalna wizyta Xi Jinpinga w Rosji po jego ponownym wyborze na przewodniczącego tego kraju w marcu 2018 roku.
Oba kraje przywiązują szczególną wagę do tej wizyty – w tym roku ChRL i Rosja obchodzą 70. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych.

Rosja i Chiny: roczni bracia
„Dziś możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć, że Rosja i Chiny będą jednym z kluczowych centrów przyszłego porządku światowego, którego połączony potencjał w dziedzinie politycznej, gospodarczej i wojskowej z góry określi ich wpływ na świat” – powiedział rosyjski przywódca Rada Stosunków Międzynarodowych (INF), były rosyjski minister spraw zagranicznych Igor Iwanow.

Słowa te zostały wysłuchane podczas otwarcia międzynarodowej konferencji „Rosja i Chiny: współpraca w nowej erze”, która odbyła się w Moskwie w przeddzień wizyty w stolicy Chin Xi Jinping.

Zdjęcie: Nasze machanie sierpami: jak kłócili się ZSRR i Chiny

upload-RIAN_6404.HR-pic905-895x505-17807

Od czasu nawiązania stosunków dyplomatycznych Moskwa i Pekin przeszły długą i trudną drogę: od bliskiego zbliżenia po rewolucji w Rosji, przez konfrontację ideologiczną na granicy konfliktu zbrojnego w czasie zimnej wojny, po dzisiejsze partnerstwo strategiczne.

W Chinach mówią szczerze o okresie złych stosunków z ZSRR, zauważając, że konieczne jest wyciągnięcie wniosków z przeszłości, aby uniknąć błędów w przyszłości: „Nie można powtórzyć sytuacji, w której przyjaźń jest teraz wrogością”

– odnotował w swoim przemówieniu na konferencji członek Rady Państwa Chińskiej Republiki Ludowej, emerytowany współprzewodniczący Chińsko-Rosyjskiej Komisji Przyjaźni, Pokoju i Rozwoju Dai Bingo. Weteran stosunków chińsko-sowieckich, Dai Bingo, sformułował główne życzenia dotyczące przyszłych stosunków: „Jako państwo musimy zawsze być przyjaciółmi, nigdy nie być wrogami. Nie wtrącaj się w swoje sprawy, nie traktuj młodszego jako seniora. ”

Zgodność z tymi zasadami pomaga dziś obu krajom budować pragmatyczne relacje, mimo że potencjał gospodarczy tych krajów jest nierówny. Jeśli Chiny są przede wszystkim supermocarstwem gospodarczym, to Rosja jest supermocarstwem wojskowym.

Pomaga to Moskwie i Pekinowi być potrzebnymi sobie nawzajem w ramach strategicznego partnerstwa, chociaż nie mówimy o żadnym sojuszu wojskowym. Oba państwa pielęgnują swoją niezależność i silnie podkreślają to w swoich działaniach: „Chiny nie są starszym bratem dla Rosji, a Rosja nie jest najstarszym bratem dla Chin” – powiedział Siergiej Luzyanin, dyrektor Instytutu Dalekiego Wschodu Rosyjskiej Akademii Nauk, który jednocześnie zauważył, że oba państwa dążą do porządku w Wielkiej Eurazji, a nie w oparciu o dominację USA.

O perspektywach wzmocnienia interakcji ChRL i Rosji mówi się w kontekście rosnącej presji gospodarczej USA na Chiny. Waszyngton i Pekin są praktycznie w stanie wojny handlowej związanej z wprowadzeniem ceł amerykańskich na liczne chińskie wywozy. W maju Stany Zjednoczone podniosły cła na chiński eksport do 25%.

Odpowiedzi były również szybkie: Chiny zwiększyły cła na część towarów amerykańskich w zakresie od 5% do 25%. Wszystkie te środki zadały cios chińskiej gospodarce, aw przyszłości będą również mocno uderzać w świat. Według Organizacji Współpracy Gospodarczej eskalacja amerykańsko-chińskiej wojny handlowej mogłaby zmniejszyć globalny wzrost gospodarczy o 0,7% do 2021 r., Czyli o około 600 mld USD.

Ostatnio Bloomberg porównał wojnę handlową z boksem, sądząc po ostatniej tabeli wyników, prezydent USA Donald Trump obecnie pokonuje chińskiego prezydenta Xi Jinpinga z wynikiem 5: 4. Agencja porównała stanowiska Stanów Zjednoczonych i Chin w zakresie takich wskaźników, jak zmniejszenie deficytu handlowego (1: 0 na korzyść Stanów Zjednoczonych), wzrost cen (0: 1), zaufanie konsumentów (1: 1), „wojna walutowa” (1: 1), giełdy (1: 0), spowolnienie gospodarcze (0: 1), spadek bezpośrednich inwestycji zagranicznych (0: 1).

Jednocześnie obie strony nie wyraziły jeszcze pragnienia kompromisu. Trump powiedział, że Stany Zjednoczone nie zawrą umowy handlowej z Chinami. Z kolei Chiny, w swoich oficjalnych dokumentach, mówią, że są „gotowe do walki do końca”.

Gospodarka nie jest ekonomiczna.
W warunkach dzisiejszej konfrontacji ChRL i Rosja mają możliwość poprawy więzi gospodarczych: „Wojna handlowa jest wyzwaniem dla rozwoju Chin w dziedzinie bezpieczeństwa gospodarczego, energetycznego i żywnościowego. To właśnie w tych obszarach Moskwa i Pekin mogą wzmocnić współpracę ”, mówi raport dialogu rosyjsko-chińskiego„ Dialog rosyjsko-chiński: model 2019 ”.

Jak zauważył w swoim przemówieniu na konferencji, wicepremier Maxim Akimov,

Moskwa planuje zwiększyć handel między Rosją a ChRL do 200 miliardów dolarów, w 2018 roku wyniosła 108 miliardów i ma tendencję wzrostową.

Jednocześnie, jeśli spojrzeć na strukturę handlu między naszymi krajami, do tej pory główną częścią rosyjskiego eksportu do Chin są surowce mineralne, podczas gdy udział maszyn i urządzeń wynosi tylko 1%.

Jednocześnie wysiłki Moskwy mające na celu przyciągnięcie chińskich bezpośrednich inwestycji na Dalekim Wschodzie nie przynoszą rezultatów, pisze British Financial Times w swoim ostatnim artykule. Tylko 2% chińskich bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Rosji (140 mln USD) było na Dalekim Wschodzie w 2017 roku.

Wśród przyczyn braku przyciągnięcia inwestycji zagranicznych publikacja cytuje niezadowolenie chińskich biznesmenów z tego, co dzieje się wewnątrz i na zewnątrz specjalnej strefy ekonomicznej w regionie utworzonym w 2015 r. – „wolnego portu Władywostoku” (SPV) – gdzie obowiązują przywileje podatkowe i celne.

Ponadto problem polega na tym, że większość chińskich inwestycji w Rosji to środki publiczne – prywatny kapitał chińskich biznesmenów w Rosji nie pochodzi z obawy przed sankcjami USA. Eksperci uważają, że ten problem trzeba w jakiś sposób obejść, wymyślając mechanizm podobny do mechanizmu stworzonego przez kraje UE w handlu z Iranem.

USA chcą pozbawić Chiny rakiet
Złożone i czasami konfrontacyjne stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Rosją pośrednio dotyczą Chin. Waszyngton nie ukrywa faktu, że militarnie uważają oba państwa za zagrożenie. W doktrynie bezpieczeństwa narodowego USA, stworzonej już pod rządami Donalda Trumpa, Rosja i Chińska Republika Ludowa nazywane są „mocami rewizjonistycznymi”. Jednocześnie Waszyngton nie ukrywa faktu, że liczy na pomoc Moskwy w próbie skłonienia Pekinu do zasiadania przy stole negocjacyjnym w sprawie nowego traktatu dotyczącego rakiet średniego i krótszego zasięgu, które Trump chce zakończyć po opuszczeniu zakresu INF modelu z 1987 roku.

Według Białego Domu Chiny powinny podpisać nowy traktat, który ma również znaczny arsenał takich pocisków w służbie.

Według byłego ambasadora Rosji w Stanach Zjednoczonych, senatora Vladimira Lukina, takie skomplikowane kwestie mogłyby być omawiane przez Rosję i Chiny na nieformalnym szczeblu ekspertów, aby „poznać wzajemnie swoje stanowiska”. Lukin uważa, że ​​taki format może być pożądany z myślą o przyszłości, ponieważ prędzej czy później Stany Zjednoczone i Rosja poprowadzą swój dialog w kwestii jądrowej.

W tym samym czasie uważa, że ​​generał broni, wiceprezes INF INF, Jewgienij Buzhinsky

Udział Chin w nowym traktacie jest niemożliwy bez Indii i Pakistanu, które dysponują bronią tej klasy.

Według eksperta, dziś Rosja i Chiny nie są gotowe wzajemnie udzielać sobie pomocy wojskowej, ale Buzhinsky nie wyklucza, że ​​jeśli sytuacja na świecie będzie się rozwijała w miarę jej rozwoju, „dojdziemy do tego”.

Jednocześnie, jak twierdzą eksperci INF w swoim raporcie, Rosja i Chiny mogą zostać popchnięte przez zwiększoną presję USA na większe zaangażowanie wojskowe. Wśród możliwych praktycznych kroków znajduje się rozszerzenie praktyki wspólnych ćwiczeń wojskowych, a także wymiana informacji wywiadowczych o USA wejście firm obronnych obu krajów na rynki.

„Pogłębienie stosunków amerykańsko-chińskich w dziedzinie bezpieczeństwa obiektywnie popycha Rosję i Chiny do ściślejszej współpracy. W Moskwie, po raz pierwszy od wielu lat, eksperci bliscy władzom zaczęli mówić o celowości zawarcia sojuszu wojskowo-politycznego z Pekinem, chociaż na poziomie oficjalnym pomysł ten nie został jeszcze wyrażony ”, czytamy w raporcie.

Tłumaczenie ze strony: https://www.gazeta.ru/politics/2019/06/02_a_12390085.shtml?updated

http://www.fronda.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: