DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Ukraina może zostać specjalnym sojusznikiem USA spoza NATO. Jest projekt ustawy

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W Kongresie USA zaprezentowano projekt ustawy o wzmocnieniu wsparcia wojskowego dla Ukrainy i nadaniu jej statusu specjalnego sojusznika Stanów Zjednoczonych spoza NATO – poinformowała ukraińska ambasada w Waszyngtonie.
Kongres Stanów Zjednoczonych
Kongres Stanów ZjednoczonychFoto: Shutterstock
Administracja nowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego przekazała jednocześnie, że prezydent Donald Trump zaprosił go do złożenia oficjalnej wizyty w USA.

Znalezione obrazy dla zapytania kongres stanów zjednoczonych zdjecia

Dziękując za zaproszenie Zełenski oświadczył, że projekt ustawy, który przedstawiono w Izbie Reprezentantów, „jest ważnym sygnałem świadczącym o silnym partnerstwie strategicznym między dwoma państwami”.

Główny sojusznik spoza NATO (Major non-NATO Ally – MNNA) to określenie, używane przez Stany Zjednoczone wobec swoich ważnych partnerów, którzy nie są członkami NATO. Status ten mają m.in. Izrael, Japonia i Korea Południowa.

Wsparcie dążeń Ukrainy do integracji europejskiej i euroatlantyckiej

Ambasada Ukrainy w USA wyjaśniła na Facebooku, że ustawa przewiduje m.in. nowe dostawy uzbrojenia, w tym śmiercionośnego, oraz wzmocnienie możliwości Ukrainy w przeciwdziałaniu rosyjskim atakom cybernetycznym. „Lista rodzajów uzbrojenia, które może być przekazane Ukrainie, zostaje uzupełniona o systemy przeciwczołgowe, przeciwokrętowe i przeciwlotnicze” – czytamy.

W projekcie ustawy mówi się również o wsparciu dążeń Ukrainy do integracji europejskiej i euroatlantyckiej, prawie narodu ukraińskiego do własnego wyboru polityki zagranicznej oraz bezpieczeństwa, a także o dalszym wzmacnianiu wartości demokratycznych, transparentności i walki z korupcją.

Znalezione obrazy dla zapytania zelenski zaproszony do usa zdjecia

W dokumencie zaprezentowanym w Izbie Reprezentantów podkreślono, że USA nie akceptują zmian terytorialnych na Ukrainie, dokonanych z użyciem siły, w tym także – jak napisała ambasada Ukrainy – „poprzez nielegalne wtargnięcie Federacji Rosyjskiej na (ukraiński) Krym i Donbas oraz okupację tych terytoriów”.

„Projekt ustawy jest ważnym krokiem ku pogłębieniu ukraińsko-amerykańskiego partnerstwa”

W projekcie ustawy potępiono przetrzymywanie przez władze Rosji 24 marynarzy ukraińskiej floty wojennej, zatrzymanych wraz z trzema okrętami w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej w listopadzie 2018 roku oraz podkreślono konieczność „usilnego nakłonienia Federacji Rosyjskiej do pełnej implementacji mińskich porozumień” w sprawie konfliktu w Donbasie.

Projekt ustawy przygotowali kongresmeni: z Partii Demokratycznej Eliot Engel i Bill Keating oraz z Partii Republikańskiej Michael McCaul i Adam Kinzinger. „Uważamy, że projekt tej ustawy jest nowym ważnym krokiem ku pogłębieniu ukraińsko-amerykańskiego partnerstwa strategicznego w walce z rosyjską agresją” – oświadczyła ukraińska ambasada w Waszyngtonie.

 

 

zrodlo:https://polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2318840,Ukraina-moze-zostac-specjalnym-sojusznikiem-USA-spoza-NATO-Jest-projekt-ustawy

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: