DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Rakiety przyleciały z Syrii, Izrael odpowiedział

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Darowizna dla Grażyny Rebecy
Witam wszystkich moich czytelników.

Prawie cztery miesiące  jesteśmy razem

a ja nie wiem czy to co robię podoba się moim czytelnikom?
Czy jesteście zadowoleni z mojej pracy…..?

Nadszedł czas ,żeby się  przekonać……

WIELKIE DZIĘKI  TYM, KTÓRZY  DOCENIAJĄ  MOJA PRACE!!!
Pozdrawiam serdecznie

Grażyna Rebeca

Znalezione obrazy dla zapytania bombardowanie wzgorz golan zdjęcia

W wyniku ataku lotniczego przeprowadzonego przez izraelskie lotnictwo w Syrii w niedzielę rano zginęło trzech syryjskich żołnierzy, a siedmiu zostało rannych – podały syryjskie media państwowe. Ataki przeprowadzono w zrujnowanej przez wojnę muhafazie Al-Kunajtira. Wcześniej dwie rakiety wystrzelono z terytorium Syrii w stronę kontrolowanych przez Izrael Wzgórz Golan. Ofiar tego ataku nie było – poinformowała izraelska armia.

Znalezione obrazy dla zapytania bombardowanie wzgorz golan zdjęcia

 

Muhafaza Al-Kunajtira jest położona przy granicy z Izraelem na północ od Wzgórz Golan. Syryjskie środki masowego przekazu informowały w nocy z soboty na niedzielę, że obrona przeciwlotnicza Syrii odpiera ataki lotnicze obcych sił na cele zlokalizowane na obszarze położonym na południe od Damaszku.

W doniesieniach tych nie było informacji, o jakie cele chodziło. W ataku lub atakach zginęło jednak trzech syryjskich żołnierzy, a siedmiu innych zostało rannych – dodawano. Izraelski nalot na terytorium Syrii Izraelska rakieta… czytaj dalej » Państwowa agencja informacyjna SANA twierdzi, że atak z powietrza został ostatecznie uniemożliwiony, a prowadzące go siły zneutralizowane. Izraelskie wojsko potwierdziło w niedzielę, że dokonało nocnego nalotu na cele w Syrii, nie precyzując, ile i jakich maszyn wysłano nad terytorium sąsiada.

Cytowany przez agencję Reutera komunikat izraelskiej armii precyzuje jednak, że zbombardowano pozycje syryjskiej artylerii i baterie oddziałów ochrony przeciwrakietowej. Była to odpowiedź na wcześniejsze wydarzenia. W sobotę rzeczniczka sił obronnych Izraela poinformowała, że wystrzelone zostały z terytorium Syrii i uderzyły w tereny na Wzgórzach Golan dwie rakiety. Poprzedni izraelski nalot na Syrię W poniedziałek 27 maja syryjska agencja Sana poinformowała, że izraelska rakieta eksplodowała na terytorium sąsiadującej ze Wzgórzami Golan muhafazy Al-Kunajtira w południowo-zachodniej Syrii.Według mediów trafiony został wojskowy samochód, jeden żołnierz zginął i jeden został ranny.

Izraelska armia przyznała się wtedy do nalotu powietrznego na syryjskie stanowiska obrony przeciwlotniczej i wyjaśniła, że wcześniej syryjskie wojska ostrzelały izraelski samolot wojskowy. Niespokojne pogranicze Pogranicze izraelsko-syryjskie jest w ostatnim okresie obszarem silnej konfrontacji izraelsko-syryjskiej.

Siły powietrzne Izraela dokonywały w ostatnich latach licznych nalotów na cele wojskowe ugrupowania Hezbollah czy miejsca dyslokacji irańskich doradców wojskowych. Władze Izraela twierdzą, że te popierające prezydenta Syrii Baszara el-Asada siły dążą do przekształcenia Syrii w nową linię frontu w konfrontacji z państwem żydowskim.

W ostatnich latach Izrael przeprowadził setki nalotów na obiekty Iranu i Hezbollahu w Syrii. Napięcia przybrały na sile po decyzji prezydenta Donalda Trumpa w sprawie uznania zwierzchnictwa Izraela nad Wzgórzami Golan.

Władze syryjskie i świat arabski uważają, że dekret prezydenta USA w tej sprawie przeczy duchowi i literze rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 242, która mówi m.in. o „niedopuszczalności zdobywania terytorium przez wojnę”. Uznanie przez USA izraelskiego zwierzchnictwa nad Wzgórzami Golan jest zgodne z rezolucjami ONZ – uważają natomiast m.in. amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo i ambasador w USA w Izraelu David Friedman, którzy opublikowali w środę na łamach „Wall Street Journal” specjalny artykuł w tej sprawie

. „Jeśli Izrael nie utrzyma kontroli nad Wzgórzami Golan, Iran, największy światowy sponsor terroryzmu lub jeden z jego pełnomocników zyska strategicznie ważny obszar. Przed światem, a szczególnie UE stoi łatwy wybór: dyktator (…) albo pokojowy i demokratyczny sojusznik. Wciąż jest czas, by wybrać to drugie i do tego wzywamy” – napisali w swym tekście Pompeo i Friedman. Wzgórza Golan Izrael zajął znaczną część Wzgórz Golan podczas wojny sześciodniowej w 1967 roku, a następnie w 1981 roku włączył je administracyjnie do swego terytorium.

Decyzja ta nie została nigdy zaaprobowana przez wspólnotę międzynarodową. ONZ uważa Wzgórza Golan za okupowane terytorium Syrii. Dekret o uznaniu izraelskiego zwierzchnictwa nad tym terenem prezydent Trump podpisał pod koniec marca. Izraelskie władze wojskowe nie zaprzeczają, że okresowo dokonują nalotów na cele irańskie i te związane z organizacją Hezbollah na terytorium Syrii.

Jest to związane z pogorszeniem sytuacji bezpieczeństwa Izraela. Państwo to nie jest stroną obecnego konfliktu w Syrii, ale uznaje za wrogi reżim w Damaszku, a także wspierający go związany z Iranem libański Hezbollah. Źródło: PAP Izrael uzyskał kontrolę nad strategicznie położonym obszarem Wzgórz Golan w następstwie wojny sześciodniowej w 1967 roku

 

zrodlo:https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/izrael-syryjski-nalot-na-wzgorza-golan-i-izraelski-atak-na-syrie,941226.html

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: