DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) stwierdzila,ze Iran przestrzega porozumienia JCPOA z 2015

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) stwierdziła w piątek, że Iran wciąż wypełnia postanowienia porozumienia nuklearnego JCPOA z 2015 roku pomimo tego, że jego zapasy nisko wzbogaconego uranu i ciężkiej wody rosną. – pisze Associated Press.

Associated Press dotarła do poufnego kwartalnego raportu dostarczanego przez MAEA państwom członkowskim. Wynika z niego, że Iran wciąż nie narusza limitów wyznaczonych przez JCPOA. AP przypomniała, że USA wycofały się w ubiegłym roku z porozumienia i nałożyły na Iran sankcje, podczas gdy pozostali sygnatariusze JCPOA – Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Rosja i Chiny starają się o zapewnienie, by Iran pozostawał w zgodzie z umową.

Raport MAEA jest pierwszym raportem kwartalnym sporządzonym już po ostrzeżeniu Iranu, że jeśli w ciągu 60 dni nie uda się znaleźć sposobu na zabezpieczenie go przed sankcjami Stanów Zjednoczonych wymierzonymi w jego gospodarkę i przemysł naftowy, wówczas państwo to zwiększy wzbogacanie uranu ponad stopień dozwolony przez JCPOA. Mimo to Iran wciąż przestrzega ustalonych limitów i, jak stwierdzono w raporcie, także zezwala na nieograniczony dostęp inspektorów MAEA do swoich obiektów jądrowych.

PRZECZYTAJ: Iran zawiesza część swoich zobowiązań w ramach JCPOA i grozi wznowieniem wzbogacania uranu

„Terminowa i proaktywna współpraca Iranu w zapewnianiu takiego dostępu ułatwia wdrożenie dodatkowego protokołu i zwiększa zaufanie” – stwierdzili autorzy raportu. „Wszystkie wirówki i związana z nimi infrastruktura w magazynach [Iranu] pozostają pod ciągłym monitoringiem agencji” – napisano w raporcie MAEA.

MAEA poinformowała, że irańskie zapasy ciężkiej wody na dzień 26. maja br. wyniosły 125,2 ton, co stanowi wzrost w porównaniu z 124,8 tonami w lutym, ale poniżej limitu 130 ton. Jego zasoby nisko wzbogaconego uranu wynosiły 174,1 kg na dzień 20. maja, w porównaniu z 163,8 kg w lutym; limit wynosi 202,8 kg.

 

zrodlo:https://kresy.pl/wydarzenia/miedzynarodowa-agencja-energii-atomowej-iran-przestrzega-ukladu-jcpoa/?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: