DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

100 tysięcy wiernych na papieskiej Mszy św. w Siedmiogrodzie! Głównie węgierscy katolicy

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Papież Franciszek odprawił w drugim dniu pielgrzymki do Rumunii Mszę św. w sanktuarium Sumuleu Ciuc w Siedmiogrodzie. Wśród wiernych dominowali Węgrzy.

Franciszek w Bukareszcie Fot. Twitte

Zbudowane na początku XIX wieku katolickie sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w rumuńskim okręgu Harghita jest szczególnie bliskie węgierskim wiernym. W bazylice, którą opiekują się franciszkanie, znajduje się drewniana figura Matki Bożej pochodząca z XVI wieku.

Na mszę przybyło wielu przedstawicieli mniejszości węgierskiej z Siedmiogrodu oraz pielgrzymi z Węgier. Przyjechał, ale jako osoba prywatna, prezydent Węgier Janos Ader. Obecna była też premier Rumunii Viorica Dancila.

Pope Francis arrives in Bucharest for three-day visit to Orthodox Romania

Pope Francis arrives in Bucharest for three-day visit to Orthodox Romania

Pope Francis will meet the patriarch of the Romanian Orthodox Church during his visit to the country, where Catholics are a minority.

euronews.com

W homilii papież powiedział: „Z radością i wdzięcznością Bogu stoję dzisiaj z wami, drodzy bracia i siostry, w tym drogim sanktuarium maryjnym, bogatym w dzieje i wiarę, gdzie jako dzieci przychodzimy na spotkanie naszej Matki oraz by uznać siebie za braci”.

„Tutaj, co roku, w sobotę Pięćdziesiątnicy, udajecie się w pielgrzymkę, aby oddać cześć ślubom waszych przodków i umocnić swoją wiarę w Boga oraz przywiązanie do Matki Bożej, przedstawionej w monumentalnej figurze drewnianej. Ta coroczna pielgrzymka należy do dziedzictwa Siedmiogrodu, ale przynosi zaszczyt zarówno Rumunii, jak i Węgrom”- mówił Franciszek.

Między Rumunami i Węgrami dochodzi na tym obszarze do wielu sporów, miedzy innymi na tle autonomii, której domagają się miejscowe ugrupowania węgierskie.

Wako M. Joel 🇺🇬 🇰🇪 🇮🇳@WakoJoel

Pope Francis visits Romania 20 years after St. John Paul II historic trip for a three-day, cross-country pilgrimage to most famous Marian shrine, Sumuleu Ciuc, in eastern Transylvania.@Pontifex https://indianexpress.com/article/world/pope-visits-romania-20-years-after-john-pauls-historic-trip-5758027/ 

Pope visits Romania 20 years after John Paul’s historic trip

Francis’ visit starting Friday comes on the heels of the European Parliament elections that hollowed out the political middle in the bloc, and Francis is expected to speak about issues confronting…

indianexpress.com

Zobacz pozostałe Tweety użytkownika Wako M. Joel 🇺🇬 🇰🇪 🇮🇳

Po Mszy Franciszek udaje się do Jassy, gdzie odwiedzi katedrę Matki Bożej Królowej i spotka się z młodzieżą i rodzinami na placu przed Pałacem Kultury. Wieczorem papież powróci do Bukaresztu.

 

zrodlo:https://nczas.com/2019/06/01/100-tysiecy-wiernych-na-papieskiej-mszy-sw-w-siedmiogrodzie-glownie-wegierscy-katolicy/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: