DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Szydło nie ma szans na posadę unijnego komisarza, bo nie ma „europejskiego formatu”? A jaki format ma Juncker?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” twierdzi, że Beata Szydło nie ma szans na posadę unijnego komisarza (Polska ma do obsadzenia 1 miejsce), bo – tu cytat – „nie ma europejskiego formatu”. Powstaje pytanie – skoro Szydło nie może być unijnym komisarzem, bo brakuje jej „europejskiego formatu”, to jaki „format” prezentuje Jean-Claude Juncker? Przecież ten szef wszystkich unijnych komisarzy (sic!) zaliczył w ostatnich latach całe mnóstwo kompromitujących go sytuacji, a mimo to nadal stoi na czele największej polityczno-gospodarczej organizacji w Europie!

foto: Youtube.com (screen) / Twitter.com

Aby była jasność – nie twierdzę, że Beata Szydło jest idealnym kandydatem do objęcia urzędu unijnego komisarza. Rzeczywiście łatwiej jest poruszać się po brukselskich korytarzach znając jednocześnie niemiecki, francuski i angielski oraz mając dobre relacje z członkami wszelakich europejskich frakcji. Któż jednak spełnia wszystkie te warunki? Poza tym – nie ukrywajmy – europejscy politycy wyższego szczebla otaczają się całą rzeszą tłumaczy i ekspertów, którzy służą im na zawołanie.

W tym kontekście daleki jestem od drwiących wypowiedzi na temat byłej premier w kontekście jej szans na objęcie stanowiska unijnego komisarza. Takich wypowiedzi, jak wczorajsza Bartosza Wielińskiego (dziennikarza „Gazety Wyborczej”), w której stwierdził, że Beata Szydło „nie ma – delikatnie mówiąc – europejskiego formatu” na to, aby objąć przypisany Polsce urząd (jako kraj mamy do obsadzenia 1 miejsce w gronie 28 komisarzy).

Na marginesie powyższych rozważań można zadać pytanie – jeśli Beata Szydło nie reprezentuje sobą „europejskiego formatu”, to jaki „format” prezentuje Jean-Claude Juncker? Przecież ten wciąż obecny szef Komisji Europejskiej w ciągu ostatnich kilku lat zaliczył tyle publicznych wtop i kompromitacji związanych z jego „chorobą goleniową”, że już dawno powinien podać się do dymisji i wycofać z życia politycznego. O tym, że kiedy był premierem Luksemburga ten malutki kraj stał się światową wylęgarnią nielegalnych optymalizacji podatkowych, nawet nie będę wspominał.

Z powyższego wynika jeden wniosek: „Europejski format” to rzecz kompletnie względna i podlegająca subiektywnym ocenom. Opiniom Bartosza Wielińskiego z „Gazety Wyborczej” sugerującym, że deficytem wspomnianego „formatu” charakteryzuje się Beata Szydło, nie powinniśmy się w ogóle przejmować. W zestawieniu do formatu jaki prezentuje człowiek stojący obecnie na czele największej polityczno-gospodarczej organizacji w Europie, który w miejscach publicznych nie potrafi opanować swojej „choroby goleniowej”, była premier Polski nie powinna mieć żadnych kompleksów.

zrodlo:http://niewygodne.info.pl/artykul9/04848-Format-Junckera-Format-Szydlo.htm?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: