DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Turcja dozbraja rebeliantów z Syrii, z którymi walczy Rosja?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Turcja dostarczyła syryjskim rebeliantom wspieranym przez Stambuł nową partię broni, która ma pomóc im odeprzeć dużą, wspieraną przez Rosję ofensywę sił wiernych prezydentowi Baszarowi el-Asadowi – informuje Reuters powołując się na przedstawicieli syryjskiej opozycji.

Rosja wspiera dużą ofensywę armii Asada, której celem jest odzyskanie kontroli nad ostatnim dużym, zwartym terytorium kontrolowanym przez rebeliantów w północno-zachodniej części kraju, w prowincji Idlib.

Ofensywa rozpoczęła się w ubiegłym miesiącu – powodem ataku było oskarżenie przez prezydenta Asada rebeliantów o złamanie obowiązującego zawieszenia broni. Ofensywa to najpoważniejsza eskalacja konfliktu w Idlib od lata 2018 roku.

Turcja miała dostarczyć broń rebeliantom w ostatnich dniach, po tym jak Ankarze nie udało się skłonić Moskwy do zakończenia eskalowania konfliktu, aby uniknąć dużego napływu uchodźców do Turcji – twierdzą informatorzy Reutersa.

Reuters podkreśla, że gdyby doniesienia te się potwierdziły byłby to sygnał, że Turcja chce zachować swoje wpływy w północno-zachodniej Syrii.

Ubiegłej nocy Turcja miała dostarczyć rebeliantom w muhafazie Hama dziesiątki pojazdów opancerzonych, wyrzutni Grad, oraz pocisków przeciwpancernych co miało pomóc w odzyskaniu przez rebeliantów strategicznie położonego miasta Kfar Nabouda.

Rzecznik wspieranego przez Turcję Narodowego Frontu Wyzwolenia (NLF), kapitan Naji Mustafa nie potwierdził, ale i nie zaprzeczył iż rebelianci otrzymali turecką broń. Stwierdził jedynie, że rebelianci „od dawna mieli duży arsenał od tureckich braci”.

Tymczasem syryjska armia zapowiedziała zintensyfikowanie działań przeciwko rebeliantom w północno-zachodniej części kraju.

 

zrodlo:https://www.rp.pl/Wojna-w-Syrii/190529555-Turcja-dozbraja-rebeliantow-z-Syrii-z-ktorymi-walczy-Rosja.html?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: