DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Prawie 60 senatorów USA wysyła list do Morawieckiego ws. restytucji mienia Żydom

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Marcin Makowski w informacji dla Wirtualnej Polski donosi, grupa niespełna 60 amerykańskich senatorów podpisała i wysłała list do premiera Mateusza Morawieckiego, domagając się restytucji mienia na rzecz Żydów w Polsce. Portal powołuje się na źródła w Kongresie USA. List ma być ujawniony w przeddzień wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie.

– To element walki między Departamentem Stanu a Kongresem – twierdzi informator WP.

– W Polsce sądzi się, że postawa Ameryki wobec restytucji mienia na rzecz Żydów i JUST Act 447 to monolit. To nieprawda, w tej chwili jesteśmy świadkami konfliktu między Kongresem a Departamentem Stanu, który wg tego pierwszego celowo ociąga się z przekazywaniem corocznych raportów związanych z kwestiami restytucyjnymi w Europie – mówi informator Wirtualnej Polski związany z Kongresem Stanów Zjednoczonych. Dodaje także, że elementem sporu i presji wywieranej na Departament Stanu ma być list niemal 60 senatorów amerykańskich do szefa polskiego rządu. To ponad połowa członków izby wyższej Kongresu, która liczy 100 osób.

Marcin Makowski, który jest także publicystą tygodnika „Do Rzeczy” ustalił, że autorzy listu żądają „zdecydowanego działania polskiego rządu w sprawie restytucji mienia pożydowskiego w kontekście ustawy JUST Act 447”. Pismo ma zostać ujawnione w mediach tuż przed wizytą Andrzeja Dudy w Białym Domu. Prezydent ma odwiedzić Stany Zjednoczone 12 czerwca.

– Departament Stanu obawia się, że ten list zostanie potraktowany jako element presji na polski Sejm. Nie chcemy do tego dopuścić – przekonuje informator. Według niego amerykańscy dyplomaci mają świadomość, że premier Morawiecki nie odniesie się do tak sformułowanego pisma – oficjalnym partnerem w stosunkach międzynarodowych są agendy rządowe USA, czyli Departament Stanu, nie zaś kogresmani czy senatorowie.

Wśród sygnatariuszy listu znajdować mają się głównie przedstawiciele Partii Demokratycznej. Żądania polityków podpisanych pod listem mają być motywowane ich przeświadczeniem „rosnącym antysemityzmem w Polsce”.

 

zrodlo:https://www.magnapolonia.org/prawie-60-senatorow-usa-wysyla-list-do-morawieckiego-ws-restytucji-mienia-zydom/?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: