DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Hamburgery w niemieckich McDonaldach? Smacznego. Ubojnia Frenken zapoczątkowała serię…

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Po rozdmuchiwanej obsesyjnie aferze z jedną polską ubojnią, gdzie pozyskiwano mięso z tzw. leżaków bez nadzoru weterynaryjnego, dzięki SwiatRolnika.info światło dziennie ujrzała cała seria patologii w niemieckich rzeźniach z 2018 i 2019 r. Ich kulminacją było przerabianie padliny i zabijanie zwierząt rozrywając je na żywca, bijąc pałkami czy ciągnąc żywe za sobą wózkiem widłowym. Okazuje się, że czarna niemiecka seria zaczęła się już półtora roku przed polskim epizodem, który w naszym kraju doprowadził do światowego oburzenia (podsycanego zapewne przez lobbystów i przyjazne im media), a w przypadku Niemiec, do światowej ciszy. Mowa o aferze z grudnia 2017 r. w ubojni Frenken w miejscowości Düren.

Po tym jak jedna z organizacji prozwierzęcych z ukrytej kamery nagrała sceny okrutnego traktowania bydła i trzody chlewnej, sprawę podjęła telewizja ARD w Monachium, stacja Bayerische Rundfunk i prasa (m.in. Bild, BZ, Aachener). Na filmie widać jak krowy i świnie są nieskutecznie rażone prądem za pomocą pistoletu ryglowego, żywe są wieszane za nogi na hakach wisząc tam z poderżniętym gardłem, wykrwawiają się powoli lub ponad minutę w drgawkach zakrwawione leżą w powolnej agonii na prowadnicy.

Komentujący „zajścia” uspakajali.

„Niewłaściwe administrowanie dobrostanem zwierząt, przedstawione w materiale filmowym, rzutuje w negatywny sposób na reputację tej rzeźni. Jednocześnie chciałbym zaprzeczyć argumentowi, że takie nadużycia są spowodowane przez presję czasu oraz dużą liczbę obsługiwanych zwierząt. Jest całkiem możliwe przeprowadzenie uboju zgodnego z prawem, czego doświadczyłem, choćby podczas mojego stażu studenckiego”

– mówił zastępca dyrektora Instytutu Dobrostanu Zwierząt i Hodowli Zwierząt Instytutu Friedricha-Löffleradr med. weterynarz. Michael Marahrens.

„W oparciu o sporządzona dokumentację, zgodnie z naszą wiedzą, w żadnym momencie nie przekroczyliśmy przepisów prawa dotyczących dobrostanu zwierząt oraz wymogów ich przetwarzania po znieczuleniu”

– tłumaczyła ubojnia, w której doszło do zarejestrowania materiału filmowego.

Dodać należy, że pomimo nagłośnienia sprawy i ujawnienia materiałów wideo, rzeźnia pracowała nadal, nie nękana jak w przypadku polskiej ubojni przez unijnych komisarzy. Co ciekawe, brak reakcji miał miejsce pomimo, że mięso z tej rzeźni trafiało także do popularnej sieci McDonald’s, która – co trzeba przyznać – w odróżnieniu od instytucji państwowych, zareagowała szybko i wycofała się z kontraktów z feralną ubojnią. Jednak to był grudzień 2017 r. Od tego czasu ujawniono cały szereg skandali w niemieckich ubojniach na terenie całego kraju.

 

Czytaj także: Milczenie świata o niemieckich ubojniach przerabiających zdechłe krowy i „leżaki” na kebaby. Kolejna afera, ale to Niemcy, nie Polska, więc…

 

zrodlo:https://www.swiatrolnika.info/publicystyka/5741-hamburgery-w-niemieckich-mcdonaldach-smacznego-ubojnia-frenken-zapoczatkowala-serie?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Hamburgery w niemieckich McDonaldach? Smacznego. Ubojnia Frenken zapoczątkowała serię…

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: