DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Pompeo potwierdza 8,1 $ Bln in Arms Transfers do Arabii Saudyjskiej, Jordanii, ZEA

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo potwierdził zatwierdzenie 8,1 miliarda dolarów w transferach broni do Arabii Saudyjskiej, Jordanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby „powstrzymać irańską agresję”, podała AFP.

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo wchodzi na pokład samolotu przed odlotem z lotniska London Stansted, na północ od Londynu, Wielka Brytania 9 maja 2019 r. Mandel Ngan / Pool za pośrednictwem REUTERS

„Dziś postanowiłem zgodnie z sekcją 36 ustawy o kontroli wywozu broni i skierowałem do Departamentu [stanu] natychmiastowe zakończenie formalnego zgłoszenia 22 oczekujących transferów broni do Jordanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej o łącznej wartości około 8,1 mld USD aby powstrzymać irańską agresję i budować partnerskie zdolności samoobrony, ”powiedział Pompeo w piątek.

„Ta sprzedaż pomoże naszym sojusznikom, wzmocni stabilność na Bliskim Wschodzie i pomoże tym narodom powstrzymać się i bronić przed Islamską Republiką Iranu”, powiedział Pompeo, cytowany przez AFP.

Pompeo powiedział, że ten ruch będzie „jednorazowym wydarzeniem”. Podkreślił, że te transfery broni mają kluczowe znaczenie dla partnerów Stanów Zjednoczonych w regionie, aby mogli zapewnić sobie własną obronę i poprzeć siły amerykańskie w regionie.

Sekretarz Pompeo

@SecPompeo

Dzisiaj, działając zgodnie z upoważnieniem przyznanym nam przez Kongres, postanowiłem w ramach ustawy o kontroli wywozu broni oficjalnie powiadomić Kongres o 22 sprzedaży broni do Jordanii, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To bezpośrednio chroni obywateli USA i naszych partnerów.

Sekretarz Pompeo

@SecPompeo

Niektóre z tych sprzedaży przedstawiliśmy Kongresowi prawie 18 miesięcy temu, ale nie udało się to zrobić. Stany Zjednoczone są i muszą pozostać wiarygodnym partnerem w dziedzinie bezpieczeństwa w Zatoce Perskiej i naszych sojusznikach na całym świecie. Jest to fundamentalne dla naszego bezpieczeństwa narodowego.

Sprzęt obejmuje obsługę techniczną samolotów; wywiad, obserwacja i rozpoznanie; amunicja; i inne zapasy, zauważył Pompeo.

Wcześniej tego samego dnia członek senackiej komisji spraw zagranicznych Bob Menendez powiedział w komunikacie prasowym, że administracja Trumpa powołała się na przepis dotyczący sprzedaży broni zagranicznej USA, który pozwoliłby Białemu Domowi ominąć Kongres i sprzedać broń Arabii Saudyjskiej, Zjednoczone Emiraty Arabskie i inne.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Trump wywołuje rezerwę na obejście kongresu w celu sprzedaży broni Saudyjczykom, ZEA – Senator

Prezydent USA Donald Trump publicznie oświadczył, że nie skończy wsparcia dla wojny prowadzonej przez Arabię ​​w Jemenie z obawy przed utratą interesów z Rijadem, którą wcześniej szacował na około 100 miliardów dolarów.

Menendez powiedział, że Trump przytoczył zagrożenie ze strony Iranu jako jeden z powodów powołania się na klauzulę awaryjną

Prawodawca powiedział również, że prowadzi rozmowy z kilkoma kolegami po obu stronach przejścia politycznego, by poruszyć kwestię „ostatniego ataku” Trumpa na konstytucyjne obowiązki Kongresu.

Zgodnie z ustawą o kontroli zbrojeń z 1976 r. Prezydenci są zobowiązani do powiadomienia Kongresu o wszelkich nierozliczonych transakcjach sprzedaży broni, a jeśli sprzedaż przeznaczona jest na Bliski Wschód, do poświadczenia, że ​​wszelkie dostawy nie wpłyną negatywnie na jakościową przewagę militarną Izraela nad jego regionalnymi sąsiadami. Kongres, ze swojej strony, może zablokować każdą sprzedaż broni, po prostu podejmując decyzję o dezaprobacie.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Iran sprawi, że przeciwnicy pożałują wojny ekonomicznej – prezydent Rouhani

Wcześniej w piątek prezydent USA Donald powiedział dziennikarzom, że Stany Zjednoczone wysyłają 1500 dodatkowych żołnierzy do regionu Bliskiego Wschodu w celu powstrzymania zagrożeń ze strony Iranu. Stany Zjednoczone w ostatnich tygodniach zbudowały swoje siły na Bliskim Wschodzie w odpowiedzi na rzekome niepokojące działania.

Napięcia między Iranem a Stanami Zjednoczonymi wywołały wycofanie się Stanów Zjednoczonych ze wspólnego kompleksowego planu działania (JCPOA), znanego również jako umowa jądrowa z 2015 r., W maju 2018 r.

Waszyngton zwiększył presję na Teheran, wyznaczając Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) jako zagraniczną organizację terrorystyczną i wysyłając grupę strajków przewoźników oraz grupę zadaniową bombowców z bombowcami B-52 zdolnymi do działania na Bliskim Wschodzie.

Teheran odwzajemnił się, wyznaczając terrorystów amerykańskiego dowództwa centralnego (CENTCOM) i ogłaszając, że zawiesi niektóre ze swoich dobrowolnych zobowiązań wynikających z JCPOA.

 

zrodlo:https://sputniknews.com/middleeast/201905251075319283-pompeo-approval-arms-transfert-saudi-arabia-jordan-uae/?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: