DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Kipa niezgody. Niemieccy Żydzi znów są w niebezpieczeństwie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Hosef Eskimos

Niech żyje w nas pamięć o naszych wielkich przodkach. Chwała Lechitom.  Śmierć naszym wrogom. Cedynia 972 rok. Niemcy dostali łomot.

kipy jarmułki

Zachęca się Żydów, aby nie demonstrowali swojego zaangażowania w judaizm na ulicach niemieckich i francuskich miast: wzrost antysemityzmu powoduje, że ich przywódcy radzą nie nosić sterty w miejscach publicznych. Jednak ci, do których skierowane są te apele, nie są skłonni obawiać się i nalegać na prawo do swobodnego noszenia nakrycia głowy, zgodnie z tradycją religijną. Gazeta.Ru – jak bela stała się przedmiotem dyskusji w obliczu niebezpieczeństwa.

pobrane

Żydom radzono powstrzymać się od noszenia beli w Niemczech – tradycyjnego nakrycia głowy, które muszą nosić ci, którzy praktykują judaizm. Komisarz Felix Klein ds. Antysemityzmu rządu niemieckiego wydał to zalecenie w wywiadzie dla niemieckich dziennikarzy: radził religijnym Żydom, aby nie nosili stosu w miejscach publicznych ze względu na wzrost antysemityzmu w kraju. „Nie mogę zalecać Żydom noszenia stosu w żadnym momencie i miejscu” – powiedział Klein w wywiadzie opublikowanym w sobotę 25 maja przez regionalną grupę wydawniczą Funke. Dodał, że „niestety zmieniła się opinia wyrażona wcześniej”.

W niedzielę 26 maja prezydent Izraela Reuven Rivlin odpowiedział na to oświadczenie. Nazwał go „głęboko szokującym”: zauważając, że docenia to, co rząd niemiecki robi dla Żydów, Rivlin oskarżył go o skłonność do tych, którzy kierują swoją agresją przeciwko Żydom. Zostało to zgłoszone na stronie internetowej niemieckiego kanału telewizyjnego N-TV.

images (1)

„Obawy o bezpieczeństwo niemieckich Żydów są kapitulacją wobec antysemityzmu i uznaniem faktu, że Żydzi znów nie mogą czuć się chronieni na niemieckiej ziemi” – powiedział Rivlin. Dodał, że Żydzi nie zamierzali podporządkowywać się takim zaleceniom i wycofywać się przed atakami antysemickimi.

„Nigdy nie odpowiemy na antysemityzm defetyzmem – i mamy nadzieję i oczekujemy, że nasi sojusznicy będą działać w ten sam sposób” – powiedział prezydent Izraela.

images (3)

W podobny sposób odpowiedział ambasador USA w Niemczech Richard Grenell – skrytykował także rady Felixa Kleina. „W rzeczywistości jest odwrotnie”, napisał na swoim Twitterze. – Noś swoją belę. Noś belę swojego przyjaciela. Pożycz kupę i noś ją w solidarności ze społecznością żydowską. Wyjaśnij ludziom, że w społeczeństwie musi istnieć różnorodność. ”
Zalecenie Felixa Kleina wiąże się ze stałym wzrostem nastrojów antysemickich, które ostatnio zaobserwowano w Niemczech. Według komisarza ds. Antysemityzmu, którego stanowisko zostało utworzone dopiero w ubiegłym roku, wynika to z faktu, że w niemieckim społeczeństwie „ograniczenia i chamstwo rosną”. „Internet i sieci społecznościowe poważnie się do tego przyczyniły, a także ciągłe ataki na naszą kulturę pamięci”. Aby zapewnić bezpieczeństwo wyznawcom judaizmu, doradzał także innym członkom niemieckiego społeczeństwa. Według niego nauczyciele policja i prawnicy powinni nauczyć się lepiej rozpoznawać, kiedy ludzie zachowują się w sposób niedopuszczalny i rozumieją „co jest dozwolone, a co nie”.

Troska niemieckiego rządu o zgodę na antysemityzm podziela również przewodniczący Centralnej Rady Żydów niemieckich Joseph Schuster: ostatnio z satysfakcją zauważył, że władza wykonawcza rozumiała powagę sytuacji. „Czasami zdarza się, że w niektórych miastach Żydzi narażają się na potencjalne niebezpieczeństwo, jeśli wynika z nich, że są Żydami” – powiedział w wywiadzie dla francuskiej agencji prasowej.

Francja jest również zaniepokojona wzrostem antysemityzmu – kilka lat temu pojawiły się również wezwania do powstrzymania się Żydów od okazywania zaangażowania w judaizm.

comment_A4cAztXvztHdgXaJT8hvb3DsMM5Uqdqj,w400

W 2016 r. Zvi Ammar, jeden z szefów społeczności żydowskiej w Marsylii, zasugerował, aby Żydzi przestali nosić tradycyjne nakrycia głowy.

Stało się to po tym, jak nauczyciel z jesziwy, czyli żydowskiej szkoły religijnej dla chłopców, został zaatakowany w Marsylii nożem, w którym tylko obszerna księga Tory, którą zakrył napastnikowi, pomogła mu uniknąć poważnych ran.

Jednak porady jednego z przywódców społeczności żydowskiej zostały przyjęte przez jego kolegów wrogich: powiedzieli, że nie obawiają się wykazać przynależności narodowej i religijnej z obawy przed możliwymi atakami. Podobnie jak niedawny prezydent Izraela nazywali to stanowisko defetystą.

W szczególności paryski rabin Jonathan Bensheri powiedział lokalnej gazecie: „Niewiele jest osób, które chcą atakować Żydów – mamy większe szanse na śmierć w wypadku drogowym. Mamy prawo wyjść na ulice i nie odczuwać presji, która zmusi nas do usunięcia stosu. Jeśli zdecydujemy, że nikt nie będzie nosił stosu, wtedy zaakceptujemy, że ludzie mogą być atakowani z powodu ich religii. ”

images

W 2018 r. Ponownie wezwano francuskich Żydów do powstrzymania się od noszenia beli – tym razem dokonał tego poseł Meyer Habib, reprezentujący interesy społeczności żydowskiej w parlamencie. Mówiąc w radiu „101.5”, powiedział: „Nalegam, aby wszyscy byli ostrożni. Dzieci wychodzą na ulice i nie muszą im mówić, żeby zakładali stos, ponieważ można ich zabić ”. Twierdził, że jego apel odwołuje się do żydowskiego prawa religijnego. „Nie możesz chodzić w obawie, że nosisz stos. Po pierwsze, musisz „wybrać życie” – to jest zapisane w Torze ”.

1517514622_ui80zx_600

Meyer Habib powiedział to następnego dnia po tym, jak Josef Schuster, szef Centralnej Rady Niemieckich Żydów, wydał to samo zalecenie w stosunku do niemieckich Żydów – ta sama rada została powtórzona ostatnio przez Felixa Kleina, ale Żydzi nie mogą jeszcze uzgodnić, czy ukryć się ich przywiązanie do judaizmu w obliczu niebezpieczeństwa, z jakim już mieli do czynienia w Europie.

Źródło: Газета.Ru

https://www.gazeta.ru/lifestyle/style/2019/05/a_12379687.shtml?updated

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: