DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Stany Zjednoczone zwiększą swoją obecność wojskową na Bliskim Wschodzie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Stany Zjednoczone zwiększą swoją obecność wojskową na Bliskim Wschodzie o kolejne 1500 żołnierzy – poinformował w piątek prezydent USA Donald Trump. Wysłanie żołnierzy ma związek z napięciami na linii Waszyngton-Teheran.

Trump wysyła dodatkowe siły na Bliski Wschód. "Zobaczymy, co się stanie"

Jak podaje agencja AP, przed wyruszeniem w podróż do Japonii Trump powiedział dziennikarzom, że „stosunkowo mała grupa”, jak nazwał 1500 wysyłanych żołnierzy, będzie pełnić na Bliskim Wschodzie rolę „głównie ochronną”.

„Niektórzy bardzo utalentowani ludzie jadą już teraz na Bliski Wschód i zobaczymy, co się stanie” – mówił Trump. Amerykański prezydent zdawał się unikać retoryki wojennej, co zdarzało mu się wcześniej, gdy mówił o Iranie. „Obecnie nie sądzą, by Iran chciał walczyć i z pewnością oni nie chcą walczyć z nami” – mówił dziennikarzom.

Wysłanie żołnierzy zostało notyfikowane Kongresowi dzień wcześniej. Z dokumentu, do którego dotarła AP wynika, że około 1500 żołnierzy zostanie wysłanych w najbliższych tygodniach. Ich podstawowe obowiązki mają mieć „charakter obronny” i polegać m.in. na ochronie sił USA, które już znajdują się w regionie oraz na „zapewnianiu swobody żeglugi”.

Agencja AP nie podaje, do którego kraju trafią amerykańskie wzmocnienia. USA mają już na Bliskim Wschodzie dziesiątki tysięcy żołnierzy, m.in. w bazie marynarki wojennej w Bahrajnie oraz w bazie lotniczej i centrum dowodzenia w Katarze. Poza tym około 5,2 tys. Amerykanów stacjonuje w Iraku i 2 tys. w Syrii. Wcześniej w maju br. USA skierowały na Bliski Wschód grupę uderzeniową okrętów z lotniskowcem USS Abraham Lincoln na czele, eskadrę bombowców strategicznych, myśliwce, baterię rakiet Patriot i okręt desantowy USS Arlington.

 

 

zrodlo:https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/usa-wysla-na-bliski-wschod-dodatkowe-1500-zolnierzy/?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: