DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Skandaliczne słowa Cimoszewicza i cięta riposta Jakiego. Sprawa dotyczy mienia pożydowskiego

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Włodzimierz Cimoszewicz, który jest „jedynką” na warszawskiej liście Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego, wypowiedział się wczoraj na temat tzw. roszczeń do mienia bezspadkowego. – Za cnotę uważa się obronę tego, żeby nie zwrócić tego, co się komuś należy, tylko dlatego, że jest Żydem czy był Żydem, do tego ofiarą holokaustu – mówił były premier. Skandaliczną wypowiedź postkomunistycznego kandydata Koalicji Europejskiej w ostrych słowach skomentował Patryk Jaki – Czy macie zamiar realizować Deklarację Terezińską, zaakceptowaną przez wasz rząd w 2009 roku? – pytał wiceminister sprawiedliwości.

Wlodzimierz Cimoszewicz / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W programie „Kropka nad i” prowadzonym przez Monikę Olejnik Cimoszewicz oznajmił, że głównym według niego problemem, poruszanym w tzw. ustawie 447, jest zwrot żydowskiego mienia prawowitym spadkobiercom.

„Są nierozwiązane problemy reprywatyzacji generalnie i zwrotu indywidualnego prywatnego mienia osób narodowości żydowskiej będących mieszkańcami czy po prostu obywatelami naszego kraju, ofiar holokaustu”

– mówił polityk SLD, insynuując, że PiS mógłby uniemożliwiać „dochodzenie własności” przez spadkobierców.

„Nikt, ani Morawiecki, ani Kaczyński, nie odbierze spadkobiercom tych osób prawa do stawania przed sądem i dochodzenia swojej własności, bo prawo własności jest gwarantowane przez konstytucję” 

– dodał Cimoszewicz.

Kandydat Koalicji Europejskiej przekonywał, że zarówno PiS, jak i Konfederacja próbują „rozgrywać” sprawę roszczeń do mienia bezspadkowego dla realizacji swoich politycznych interesów.

– Oni grają antysemityzmem. Oni grają w taki sposób, a ci bojówkarze łysi z narodowców w inny sposób. Tamci mówią o „zdecydowanych działaniach” – wiadomo, jaka pogróżka jest w tym zawarta. Morawiecki i Kaczyński o „zdecydowanych działaniach” z pałką w ręku nie mówią, ale mówią o czynieniu bezprawia jako o cnocie patriotycznej. To jest coś, co kompromituje nasz kraj po raz kolejny. Za cnotę uważa się obronę tego, żeby nie zwrócić tego, co się komuś należy, tylko dlatego, że jest Żydem czy był Żydem, do tego ofiarą holokaustu.

– powiedział Cimoszewicz.

Kropka Nad I@KropkaNadI

Cimoszewicz o amerykańskiej ustawie 447: W naszym kraju za cnotę uważa się obronę tego, żeby nie zwrócić tego co się komuś należy tylko dlatego, że był Żydem, do tego ofiarą holokaustu.

Ludzie o tym mówią: 658

Skandaliczną wypowiedź postkomunistycznego kandydata Koalicji Europejskiej w ostrych słowach skomentował Patryk Jaki.

„Wypowiedź Cimoszewicza wpisuje się w cały szereg zachowań polityków Koalicji Europejskiej. Ja żądam twardej deklaracji od Grzegorza Schetyny i od liderów KE: Czy macie zamiar realizować Deklaracje Terezińską, zaakceptowaną przez wasz rząd w 2009 roku, w której po raz pierwszy dopuszczono do myśli, że można płacić za mienie bezspadkowe?”

– pytał wiceminister sprawiedliwosc

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: