DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Assange Hit With Espionage Act Violations As DoJ przedstawia 17 nowych opłat

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najgorsze obawy zespołu prawnego Juliana Assange zostały właśnie zrealizowane.

Tak jak redaktor naczelny Wikileaks oczekiwał, DoJ ujawnił, że wielkie jury w Wirginii zwróciło nowy 18-punktowy akt zastępujący akt oskarżenia przeciwko Assange, który obejmuje naruszenia ustawy o szpiegostwie wynikającej z jego roli w publikowaniu tajnych dokumentów ujawnionych przez Chelsea Manning , jak również jego pierwotny zarzut spiskowania w celu włamania się do komputera rządowego, według New York Times.

Departament Sprawiedliwości powiedział w akcie oskarżenia, że ​​Assange będzie musiał stawić czoła maksymalnie 10 latom za każde z 17 naruszeń Ustawy o szpiegostwie, plus pięcioletnia kara za wcześniejsze włamanie.

Assange

Oprócz znacznego podniesienia progu kary (od maksymalnie 5,5 roku w ramach poprzedniego aktu oskarżenia do perspektywy wyroku śmierci za naruszenie ustawy o szpiegostwie), nowe zarzuty spowodują poważne problemy z pierwszą poprawką, ponieważ Assange zostanie pierwszym dziennikarzem oskarżonym zgodnie z ustawą o szpiegostwie.

Chociaż nie jest to gwarancją, naruszenia ustawy o szpiegostwie w przeszłości wiązały się z perspektywą wyroku śmierci, choć konkretne naruszenia Assange prawdopodobnie oszczędzą mu możliwości takiego losu ( przeczytaj więcej o oskarżeniach Assange’a tutaj ).

Dla kontekstu, Ustawa Szpiegowska z 1917 r. Została wykorzystana do skazania podejrzanych szpiegów – najbardziej znanego Juliusa i Ethel Rosenberg. Rosenbergowie zostali słynnie uśmierceni przez krzesło elektryczne w 1953 roku.

Decyzja Departamentu Sprawiedliwości o realizacji zarzutów o szpiegostwo sygnalizuje dramatyczną eskalację pod rządami prezydenta Trumpa w sprawie rozprawienia się z wyciekami informacji niejawnych i ma na celu przede wszystkim ochronę dziennikarzy przed pierwszą poprawką. Ostatnio funkcjonariusze organów ścigania oskarżyli byłego analityka wywiadu o przekazanie tajnych dokumentów The Intercept, narodowemu serwisowi informującemu o bezpieczeństwie.

Prawni badacze uważają, że ściganie reporterów za ich pracę naruszyłoby Pierwszą Poprawkę, ale perspektywa nie została jeszcze przetestowana w sądzie, ponieważ rząd nigdy nie oskarżył dziennikarza o Ustawę o Szpiegostwie.

Chociaż nie jest konwencjonalnym dziennikarzem, wiele z tego, co pan Assange robi na WikiLeaks, jest trudne do odróżnienia w sensie prawnym od tego, co robią tradycyjne organizacje prasowe, takie jak The New York Times: szukają i publikują informacje, które urzędnicy chcą zachować w tajemnicy, w tym klasyfikować kwestie bezpieczeństwa narodowego i podejmować kroki w celu ochrony poufności źródeł.

Według NYT administracja Obamy rozważała wniesienie oskarżenia o szpiegostwo przeciwko Assange’owi, ale zaprzeczyła, ponieważ nie chciała podnieść kwestii Pierwszej Poprawki. Podczas gdy Wikileaks ostrzegali przed tą możliwością, podejrzewali, że Stany Zjednoczone zaczekają, aż Assange znajdzie się na amerykańskiej ziemi, zanim sprowadzą zarzuty związane z Aktem Szpiegowskim, ponieważ poniosą znacznie poważniejszą karę.

Wikileaks powiedział, że nowe zarzuty były „szaleństwem” i że byłoby to „koniec dziennikarstwa bezpieczeństwa narodowego”.

WikiLeaks

@wikileaks

This is madness. It is the end of national security journalism and the first amendment. https://www.nytimes.com/2019/05/23/us/politics/assange-indicted-espionage-act-first-amendment.html?smid=nytcore-ios-share 

Though Julian Assange is not a conventional journalist, much of what he does at WikiLeaks is difficult to distinguish in a legally meaningful way from what traditional news organizations do.

Assange Indicted Under Espionage Act, Raising First Amendment Issues

The WikiLeaks founder Julian Assange faces 17 new counts in a superseding indictment over his role in publishing classified documents in 2010.

nytimes.com

3,778 people are talking about this

Pamiętajcie, że Wielka Brytania i Ekwador obiecały, że Assange nie spotka się z poważną krzywdą – tzn. Że Assange nie zostanie zabity lub nie będzie miał możliwości gnicia w więzieniu do końca życia. Czy te nowe zarzuty pomogą lub zaszkodzą szansom Assange na skuteczną walkę z ekstradycją, nie wiadomo.

2019.05.23 zmień orzeczenie przez Zerohedge na Scribd

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: