DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Sanders:Wojna z Iranem byłaby dużo gorszym nieszczęściem niż wojna z Irakiem

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Portal gazety The Hill przytacza wypowiedzi senatorów Partii Demokratycznej, którzy wskazują na analogie pomiędzy obecnymi napięciami między USA a Iranem a wydarzeniami, które doprowadziły do wojny w Iraku.

Jak napisał w środę The Hill, kilku urzędników Białego Domu, w tym sekretarz stanu Mike Pompeo, udzielało we wtorek informacji amerykańskim parlamentarzystom na temat sytuacji wokół Iranu, po tym jak publicznie zaczęli się skarżyć, że nie są informowani na temat wzrostu napięć pomiędzy tym krajem a USA. Demokraci ostrzegali Biały Dom przed wszczynaniem wojny z Iranem wskazując na przykład wojny z Irakiem.

„Weszliśmy do wojny z Irakiem, ponieważ administracja okłamała nas o tym, że istniał program nuklearny, którego nie było. Nie posłuchaliśmy IAEA [Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej – red.], która mówiła, że nie ma programu nuklearnego.” – mówił senator Tim Kaine, członek komisji sił zbrojnych i komisji stosunków zagranicznych wspominając o układzie JCPOA ograniczającym program nuklearny Iranu, z którego USA wycofały się. „IAEA powiedziała, że to [układ – red.] działa, a [Trump] powiedział, że nie działa. To jest napawające grozą podobieństwo” – wskazywał Kaine.

Amerykańska gazeta odnotowała również wypowiedź brytyjskiego generała, zastępcy dowódcy operacji w Syrii, o tym, że „nie ma wzrostu zagrożenia” ze strony sił irańskich w Syrii i Iraku, co przeczy zapewnieniom Białego Domu.

Innym Demokratą wskazującym na analogie pomiędzy wojną z Irakiem a obecną sytuacją był senator Dick Durbin: „Już widziałem ten film, nie podoba mi się jego zakończenie” – cytuje jego słowa The Hill. „Byłem jednym z 23 senatorów, którzy głosowali przeciw inwazji na Irak, gdy tak baliśmy się wymyślonej broni” – mówił Durbin. „Myślę, że John Bolton dał jasno do zrozumienia na długo przed tym, zanim stał się częścią tej administracji, że chce konfrontacji z Iranem”. – dodawał.

Mniej kategorycznie wypowiadał się senator Chris Murphy, który uważa, że prezydent Trump nie chce wojny z Iranem, lecz „przez pomyłkę” wszedł na drogę, która do tej wojny prowadzi. Senatorowie republikańscy, w tym przywódca republikanów w Senacie Mitch McConnell, bagatelizowali perspektywę konfliktu z Iranem przekonując, że „nikt nie mówi o rozwiązaniu militarnym”.

Inny przedstawiciel Demokratów w Senacie Bernie Sanders w rozmowie z dziennikarzami po wysłuchaniu urzędników Białego Domu również przywoływał przykład wojny z Irakiem. „Myślę, że wojna z Iranem byłaby absolutnym nieszczęściem daleko gorszym niż wojna z Irakiem. Mam nadzieję, że naród amerykański powie tej administracji, że nie pójdziemy na wojnę z Iranem”. – mówił Sanders.

 

zrodlo:https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/sanders-wojna-z-iranem-bylaby-duzo-gorszym-nieszczesciem-niz-wojna-z-irakiem/?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: