DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Straszak największego kalibru – chińska superbroń przeciw USA w wojnie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Wojna handlowa przyspiesza, ale wciąż trzeba na informacje z jej frontu patrzeć z dystansem. Podwyżki ceł ze strony USA znajdują odpowiedzi po stronie chińskiej, prezydent Donald Trump tweetuje na przemian o Chinach „łamiących umowę” i o wielkiej przyjaźni z tamtejszych przywódcą Xi Jinpingiem. Huawei jednego dnia znajduje się na amerykańskiej czarnej liście i staje w obliczu całkowitego zakazu współpracy z partnerami z USA, by kolejnego dnia ten zakaz miał zostać czasowo uchylony i złagodzony. Wśród zalewu tych wiadomości jedna z pewnością nie przebiła się wystarczająco wyraźnie do naszej świadomości.

Prezydent Chin Xi Jinping oraz wicepremier Liu He (w drugim rzędzie drugi od prawej, obaj panowie w ciemnych garniturach) z wizytą w zakładach JL MAG Rare-Earth produkujących pierwiastki ziem rzadkich. Te substancje są kluczowe w nowych technologiach.

Chiny dysponują bronią, która może skutecznie powstrzymać buńczuczne zapowiedzi Trumpa. To lantanowce, 15 pierwiastków, które razem z dwoma innymi (skandem i itrem z grupy metali przejściowych) należą do tak zwanych pierwiastków ziem rzadkich. Więcej informacji można znaleźć o nich tutaj.

Coś, bez czego niczego nie ma

Pierwiastki ziem rzadkich (opisywane również angielskim akronimem REE, rare-earth elements) są niezbędne przy produkcji nowoczesnej technologii. Chińczycy dysponują ponad 90 proc. mocy produkcyjnej całego świata, dlatego ich decyzje w sprawie tych surowców są kluczowe dla wszystkich.

Te surowce nie są zgodnie z nazwą rzadkie, jednak występują w sporym rozproszeniu, dlatego ich wydobycia jest większym wyzwaniem. Najrzadszy z rzadkich, tul o liczbie atomowej 69, występuje 125 razy częściej niż złoto. A najmniej rzadkiego z rzadkich, ceru o liczbie atomowej 58, jest 15 tys. razy więcej niż złota.

Także Amerykanie zależą od chińskich REE. Jeżeli Pekin zdecyduje się odciąć ich od dostaw, amerykańskie innowacje leżą na łopatkach. Dosłownie. Minie wiele lat, zanim amerykańskie złoża surowców zostaną uruchomione, a i tak nie ma ich w kraju tyle co w Chinach. Pierwiastki ziem rzadkich stają się zatem straszakiem największego kalibru, którym w pełni włada prezydent Xi.

Dlatego w poniedziałek ukazały się w chińskich mediach zdjęcia z wizyty prezydenta Xi w zakładach produkujących REE w Ganzhou w prowincji  Jiangxi. Razem z Xi zakład odwiedził Liu He, wicepremier odpowiedzialny za handlowe negocjacje z Amerykanami. Xi pojawił się również w Yudu, części Ganzhou. Z tego miejsca 85 lat wcześniej ruszył tzw. Długi Marsz, wędrówka komunistów pod wodzą przewodniczącego Mao Zedonga, który miał uratować ruch przed zniszczeniem przez wojska głównego przeciwnika, Czang Kaj-szeka przywódcy nacjonalistycznego Kuomitongu.

Chinese President Xi Jinping laid a floral basket at the monument in memory of the start of Long March in Yudu county, E.China’s Jiangxi province on Monday. The Long March was a military maneuver carried out by the Chinese Workers’ and Peasants’ Red Army from 1934 to 1936.

W 1934 roku nie wiadomo było jeszcze, jak koszmarnym przeżyciem dla jego uczestników będzie Marsz i jak niewiele osób przeżyje trudy podróży (według niektórych źródeł przeżył jedynie co dziesiąty uczestnik).

Historyczna polityka bronią nowej ery

Trudno było też sobie wyobrazić, że dekadę później to komuniści, którzy teoretycznie powinni odejść w zapomnienie na kartach chińskiej historii zaczną rosnąć w siłę i przejmą przywództwo wobec coraz większej nieudolności nacjonalistów. Długi Marsz pozostał symbolem komunistycznej niezłomności, tym cenniejszym w roku, w którym chińska partia będzie obchodzić 70. rocznicę proklamowania kraju.

Xi wie, że odwiedzając zakład  JL Mag Rare-Earth produkujący pierwiastki ziem rzadkich i sięgając po „święte” symbole komunistów dobitnie pokazuje swoją nieustępliwość wobec wszystkiego, co nadejdzie ze strony Trumpa. Już przed laty Pekin pokazał, że nie boi się korzystać z tych surowców jako straszaka na Zachód. W 2010 roku ograniczono ich eksport, który zniesiono dopiero po pięciu latach po protestach społeczności międzynarodowej.

 

zrodlo:https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/chinska-superbron-przeciw-usa-w-wojnie-handlowej/c1kdjx9?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: