DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Kongres wzywa Trumpa do pozostania w Syrii jako sila pro-izraelska

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W poniedziałek Kongres Stanów Zjednoczonych wystosował list do Prezydenta, wzywający do pozostania w Syrii, jako pro-izraelska siła działająca przeciwko sojusznikom Assada (Rosji, Iranowi i Hezbollahowi) oraz broniąca północnej granicy Izraela. W dokumencie kongresmeni oskarżają te państwa i organizacje o sianie zamętu i destabilizację Syrii. Apel ten został poparty zarówno przez demokratów, jak i republikanów.

Kogresmeni w piśmie do Trumpa zwracają uwagę na wzrastającą destabilizację Syrii wskutek działalności „terrorystycznych i ekstremistycznych grup. Mowa tu o ISIS, Al-Kaidzie oraz powiązanych z nimi organizacjach. Kongremeni utrzymują, że chociaż ich głównym celem jest Syria, to zachowują potencjał organizacyjny, który może być wykorzystany w atakach na „zachodnich sojuszników i partnerów, a przede wszystkim na USA”. Podkreślają, że byłoby to poważne naruszenie interesów Stanów Zjednoczonych.

Jako drugie zagrożenie dla Syrii podają oni jej władzę. Assad ma, wg listu, destabilizować swój kraj pozwalając Iranowi utworzyć stała, militarną obecność. Członkowie Kongresu zwracają uwagę, że irańskie wojska, a dokładnie Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej, dokonywały ataków na teren Izraela. O konflikcie izraelsko – irańskim na północnej granicy pisaliśmy wcześniej. Premier Izraela Benjamin Netanjahu przyznał się wówczas do ataków na irańskie cele. „Siły Obronne Izraela uderzały w setki celów Iranu i Hezbollahu. Tylko w ciągu ostatnich 36 godzin, nasze lotnictwo zaatakowało składy pełne irańskiej broni na międzynarodowym lotnisku w Damaszku. Nagromadzenie ostatnich ataków pokazuje, że jesteśmy bardziej zdeterminowani niż kiedykolwiek, by przeciwdziałać Iranowi w Syrii, tak jak to obiecywaliśmy” – powiedział wtedy Netanjahu. List alarmuje także o powietrznej drodze między Iranem a Libanem, dzięki której zaopatrywany ma być Hezbollah.

Kolejnym oskarżanym o sianie zamętu w Syrii jest Rosja. Moskwa miała zaopatrywać syryjski reżim w system rakietowy S-300. Przez to „utrudniła zdolności Izraela do obrony przed atakami emanującymi z Syrii”.

Także i Hezbollah jest przedstawiany w tym dokumencie jako „coraz poważniejsze zagrożenie dla Izraela”. Kongresmeni piszą, iż libańska „Partia Boga” wystrzeliła ponad 100 tysięcy rakiet w kierunku Izraela. Broń ta, ma być coraz to bardziej precyzyjna oraz posiada większy zasięg, pozwalający wystrzelić je w kierunku dowolnej lokalizacji w Izraelu. Przypominają także informację podaną przez nowojorski „Wall Street Journal”, który informował o agencie Hezbollahu tworzącym siatkę terrorystyczną na wzgórzach Golan. Człowiek ten został wcześniej oskarżony przez USA o porwanie i zamordowanie pięciu amerykańskich żołnierzy w Iraku.

Jako rozwiązanie problemu syryjskiego kongresmeni proponują:

  • „Podkreślić prawo Izraela do samoobrony.

  • Zwiększyć presję na Iran i Rosję w związku z działaniami w Syrii.

  • Zwiększyć presję na Hezbollah.”

Po pierwsze, Kongresmeni podkreślają rolę USA w gwarantowaniu Izraelowi prawa do samoobrony. Przypominają tu o wieloletniej przyjaźni między dwoma państwami. „Podczas gdy region pogrążony jest chaosie, kwestią zasadniczą jest powtarzanie przyjaciołom i nieprzyjaciołom w regionie, że kontynuujemy poparcie dla prawa Izraela do samoobrony.

Po drugie, Członkowie Kongresu także wyrazili swoje życzenie pełnej implementacji sankcji wobec Iranu i Rosji zawartych w ustawie „Countering America’s Adversaries Through Sanctions Act”. „Ameryka musi kontynuować ekonomiczne i dyplomatyczne wysiłki by przeciwdziałać poparciu Iranu dla Hezbollahu i innych terrorystycznych grup, a także poparciu Rosji dla brutalnego reżimu Assada.

Po trzecie, tak samo jak w przypadku Iranu i Rosji, Kongres wzywa do pełnego przestrzegania sankcji nałożonych na kraje finansujące Hezbollah, a także do nacisków na Tymczasowe Siły ONZ w Libii, aby wykonywały mandat Rady Bezpieczeństwa ONZ m.in. poprzez prowadzenie dochodzeń oraz zgłaszanie wszelkiej obecności broni oraz tuneli na granicy izraelsko – syryjskiej.

Kongresmeni swoje pismo kończą słowami: „Konfikt w Syrii jest skomplikowany i potencjalne rozwiązania nie są idealne, ale naszym jedynym wyborem jest działanie zgodnie z polityką, która zatrzyma rosnące zagrożenia dla interesów USA, Izraela oraz regionalnego bezpieczeństwa i stabilności.”

zrodlo:https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/kongres-usa-wzywa-trumpa-do-pozostania-w-syrii-jako-sila-pro-izraelska-dokument/?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: