DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Trąba powietrzna na Lubelszczyźnie. 120 zniszczonych budynków, na miejsce jedzie Mateusz Morawiecki

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Duże straty po przejściu trąby powietrznej nad gminą Wojciechów w województwie lubelskim. Uszkodzonych zostało co najmniej 120 budynków w 42 gospodarstwach. Jedna osoba została ranna. Na miejsce udali się premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Beata Szydło.

Nad Lubelszczyzną przeszła trąba powietrzna

Trąba powietrzna przeszła nad gminą Wojciechów (na zachód od Lublina) we wtorek po godzinie 12. Żywioł spowodował duże straty – pozrywał dachy i linie energetyczne, poprzewracał drzewa i uszkodził budynki mieszkalne. Z opisów mieszkańców wynika, że przejście trąby powietrznej trwało zaledwie kilkadziesiąt sekund. W związku z dużymi stratami władze gminy powołały sztab kryzysowy. Największe straty są w Stasinie koło Wojciechowa – tutaj można zobaczyć zdjęcia reportera „Wyborczej Lublin” z miejsca zdarzenia.

Lubelszczyzna. Trwa liczenie strat po przejściu trąby powietrznej

Nad Lubelszczyzną przeszła trąba powietrzna

Jak poinformował rzecznik prasowy wojewody lubelskiego, trąba powietrzna uszkodziła 120 budynków, które znajdowały się w 42 gospodarstwach. Rzecznik prasowy Miejskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie poinformował, że nad usuwaniem skutków żywiołu pracuje około 140 strażaków. – Jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala. To 71-letni mężczyzna, na którego spadł fragment eternitowego dachu. Poszkodowany ma ogólne potłuczenia oraz rany cięte – powiedział.

Mieszkańcy w rozmowie z władzami gminy Wojciechów opisują, że wszystko działo się bardzo szybko. – W porę się schowaliśmy. W mieszkaniu był taki huk, jakby się całe mieszkanie się waliło – relacjonują.

Trwa szacowanie strat. Z mieszkańcami spotkała się wicepremier Beata Szydło, która na konferencji prasowej zadeklarowała, że „chce spotkać się z poszkodowanymi osobami i zorientować się, w czym można im pomóc”. Premier Morawiecki również udaje się na miejsce. Na Twitterze poinformował, że chce osobiście wesprzeć mieszkańców.

„Jadę na Lubelszczyznę, gdzie trąba powietrzna dokonała dziś wielu szkód, niszcząc dobytek mieszkańców wsi i miasteczek. W starciu z żywiołem jesteśmy często bezsilni, ale odpowiedzialne państwo nie może zostawić obywateli samych w tak trudnej sytuacji” – napisał.

Mateusz Morawiecki@MorawieckiM

Jadę na Lubelszczyznę, gdzie trąba powietrzna dokonała dziś wielu szkód, niszcząc dobytek mieszkańców wsi i miasteczek. W starciu z żywiołem jesteśmy często bezsilni, ale odpowiedzialne państwo nie może zostawić obywateli samych w tak trudnej sytuacji.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: