DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

POLSKIE PIELĘGNIARSTWO W SCHYŁKOWEJ AGONII

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Przerażające dane nt. pielęgniarek i położnych! Większość z nich w ciągu 10 lat odejdzie na emeryturę!

  

Do bieżących problemów polskiej służby zdrowia związanych z brakiem odpowiedniej liczby lekarzy oraz niedofinansowaniem publicznych usług medycznych, niebawem może dojść kolejny. Okazuje się bowiem, że większość (tj. 52 proc.) pracujących w polskich szpitalach pielęgniarek i położnych ma więcej niż 50 lat i w najbliższym czasie przejdzie na emerytury. W efekcie powyższego nie będzie kto miał czuwać przy łóżkach chorych, których z roku na rok (z uwagi na zmiany demograficzne i starzenie się społeczeństwa) będzie niestety przybywać.

Zgodnie z danymi Centralnego Rejestru Pielęgniarek i Położnych, na które powołuje się raport Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych – na koniec 2017 roku w Polsce było 236.954 pielęgniarek / pielęgniarzy i położnych, którzy mieli od 26 do 70 lat. Niestety szczegółowa struktura demograficzna tej grupy zawodowej prezentuje się bardzo niepokojąco:

# wiek 26 – 40 lat: 28.621 osób (12,08 proc.)
# wiek 41 – 50 lat: 85.902 osób (36,25 proc.)
# wiek 51 lat i więcej: 122.431 osób (51,67 proc.)


       

Jeśli przyjmiemy, że zdecydowana większość w/w osób to kobiety, dla których wiek emerytalny wynosi 60 lat, to można dojść do wniosku, że w ciągu kilku najbliższych lat dominująca część pracujących w polskich szpitalach pielęgniarek i położnych przestanie wykonywać swój zawód.

Nie byłoby problemu, gdyby odchodzące na emerytury pielęgniarki były zastępowane przez młode osoby. Niestety problemy demograficzne polskiego społeczeństwa nie omijają również środowiska pielęgniarek i położnych. Wśród osób młodych (których liczebność z roku na rok spada) ciężko znaleźć chętnych do pracy w zawodzie, gdzie pensje nie przekraczają 2 tys. zł na rękę. W takich okolicznościach nie ma szans na zastępowalność pokoleniową. Niestety efekt będzie fatalny w skutkach dla publicznej służby zdrowia…

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: