DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Erdogan wzywa kraje muzułmańskie do zjednoczenia się i konfrontacji z Izraelem

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Turecki prezydent mówi przywódcom OIC, że Izrael musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności za zabicie Palestyńczyków w Strefie Gazy.

Stambuł, Turcja – Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wezwał przywódców muzułmańskich do zjednoczenia się i konfrontacji z Izraelem, kilka dni po zabiciu przez Izraelczyków wielu Palestyńczyków, którzy oznaczali 70 lat izraelskiej okupacji.

Znalezione obrazy dla zapytania erdogan wzywa kraje muzulmanskie zdjecia

Mówiąc o nadzwyczajnym szczycie Organizacji Współpracy Islamskiej (OIC) w piątek, Erdogan powiedział, że Izrael powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za zabójstwa, które wywołały powszechne międzynarodowe potępienie i wywołały falę protestów z Azji, przez Bliski Wschód, do Afryki Północnej.

„Podjęcie działań na rzecz Palestyńczyków zmasakrowanych przez izraelskich bandytów ma pokazać całemu światu, że ludzkość nie umarła” – powiedział Erdogan grupie muzułmańskich przywódców zebranych w największym mieście Turcji w Stambule.

Turecki prezydent określił zabijanie Palestyńczyków przez Izrael jako „bandytyzm, okrucieństwo i terror państwowy” i powiedział USA ” uznanie Jerozolimy jako stolicy Izraela nieuchronnie go nawiedzi.

Strefa Gazy została przekształcona w duży obóz koncentracyjny dla milionów ludzi pozbawionych najbardziej podstawowych praw do podróży, edukacji, pracy i leczenia.

SHEIKH TAMIM BIN HAMAD AL THANI, EMIR KATARU

„Kara zbiorowa”

W poniedziałek, kiedy Stany Zjednoczone przystąpiły do ​​kontrowersyjnego przeniesienia swojej ambasady do Jerozolimy, 62 Palestyńczyków, w tym pięcioro dzieci, zostało zabitych, a ponad 2700 zostało rannych, gdy armia izraelska wystrzeliła żywą amunicję i gaz łzawiący do protestujących, którzy zgromadzili setki metrów od linii zawieszenia broni z 1949 r. między Gazą a Izraelem.

Protestujący w oblężonej enklawie zgromadzili się na Dzień Nakby – upamiętnienie wydarzeń z 1948 r., Kiedy syjonistyczni paramilitarni oczyścili etnicznie palestyńskie miasta i miasteczka. Około 750 000 ludzi zostało siłą wypędzonych z historycznej Palestyny.

Kilku szefów państw wzięło udział w szczycie w Stambule, ale Arabia Saudyjska, gospodarz 57-osobowego OIC, wysłała tylko wyższego urzędnika ministerstwa spraw zagranicznych. Bahrajn, Egipt i Zjednoczone Emiraty Arabskie wysłały również ministrów niższego szczebla.

Przemawiając na konferencji, emir Szejk Tamim bin Hamad Al Thani powiedział, że sprawa palestyńska „stała się symbolem uciskanych narodów na całym świecie” i skazała Izrael za „brutalną masakrę” pokojowych demonstrantów.

„Kto z nas nie wie o ogłoszonym oblężeniu Strefy Gazy i zbiorowej karze przeciwko jej ludności?” powiedział emir.

„Strefa Gazy została przekształcona w duży obóz koncentracyjny dla milionów ludzi pozbawionych najbardziej podstawowych praw do podróży, edukacji, pracy i leczenia.

„Kiedy ich synowie biorą broń, są nazywani terrorystami, a kiedy przeprowadzają pokojowe demonstracje, są nazywani ekstremistami i są zabijani żywą amunicją”.

„Amerykańska część problemu”

Ze swej strony palestyński premier Rami Hamdallah powiedział, że USA stały się  „częścią problemu, a nie rozwiązaniem” i nazwał przeniesienie ambasady „ aktem agresji przeciwko narodowi islamskiemu, przeciwko muzułmanom i chrześcijanom”.

Król Jordanii Abdullah II wezwał do przyjęcia pilnych środków w celu powstrzymania oporu Palestyńczyków, podczas gdy prezydent Iranu Hassan Rouhani wezwał do podjęcia środków gospodarczych i politycznych przeciwko USA i Izraelowi.

Późnym piątkiem OIC wydał ostateczny komunikat wzywający ONZ do wszczęcia międzynarodowego śledztwa w sprawie zabójstw w Gazie, stworzenia międzynarodowych sił ochrony Palestyńczyków oraz do wprowadzenia przez OIC ograniczeń ekonomicznych w każdym kraju, firmie lub osoby, które uznają aneksję Jerozolimy przez Izrael.

Protestujący machali palestyńskimi flagami i nosili różne kolorowe plakaty i transparenty [Faisal Edroos / Al Jazeera]

Tysiące protestuje w solidarności z Palestyną

Wcześniej tego dnia Erdogan powiedział hałaśliwemu tłumowi ponad 10 000 ludzi na wesołym miasteczku Yenikapi w Stambule, że świat muzułmański musi się zjednoczyć i „wycofać się”.

„Muzułmanie są zbyt zajęci walką ze sobą i nie zgadzają się ze sobą, a jednocześnie unikają wrogów” – powiedział publiczności. 

„Od 1947 r. Izrael ma swobodę robienia tego, co lubi w tym regionie. Robią to, na co mają ochotę. Ale tę rzeczywistość można cofnąć… jeśli się zjednoczymy”. 

Na początku tego tygodnia  Turcja  odwołała swoich wysłanników do Izraela i USA po zabójstwach Palestyńczyków i przeniesieniu ambasady Waszyngtonu z Tel Awiwu do Jerozolimy.

Tolgar Memis, Niemiec-Turk, powiedział, że przybył na wiec, by poprzeć ostatnie uwagi i politykę Erdogana przeciwko Izraelowi.

„To, co widzieliśmy przez ostatnie kilka lat, cała niesprawiedliwość i to, co wydarzyło się na początku tego tygodnia – jest po prostu niedopuszczalne.

„Erdogan poczynił wielkie postępy w obronie Palestyńczyków, coś, co musi zrobić, i miejmy nadzieję, że inni przywódcy pójdą jego śladem”.

Śledź Faisal Edroos Al Jazeery na Twitterze:  @FaisalEdroos

Protestujący zażądali, aby Izrael poniósł odpowiedzialność za zabójstwa ponad 60 Palestyńczyków w poniedziałek [Faisal Edroos / Al Jazeera

zrodlo:https://www.aljazeera.com/news/2018/05/erdogan-calls-muslim-countries-unite-confront-israel-180518185258629.html?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

3 thoughts on “Erdogan wzywa kraje muzułmańskie do zjednoczenia się i konfrontacji z Izraelem

    1. Dziekuje bardzo za docenienie tego co robie Prosze o sprecyzowanie tematow ,ktore sa interesujace dla Panie czy Pana..Serdecznie pozdrawiam

  1. W Bahrajnie, Egipcie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich siedzą marionetki Izraela i USA na najważniejszych stołkach. Arabowie nie mają odwagi, tak samo jak Polacy na bunt przeciwko żydowsko-amerykańskiemu uciskowi i wyzyskowi. Może Recep Tayyip Erdogan zjednoczy arabów i zacznie się rzeź jakiej jeszcze w tej cywilizacji nie było. Do tego Persowie czekają na dobry moment. Ale Wielka Nierządnica trzyma na razie w szachu Arabów. Klocki powoli się układają. Musi coś ruszyć, bo Ziemia pragnie oczyszczenia z plugastwa.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: