DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Donald Tusk wywołał skandal na Wyspach. Chciał pomóc swojemu byłemu ministrowi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Szef Rady Europejskiej, który z racji na pełnioną funkcję zwyczajowo powinien być apolityczny i powstrzymywać się od ingerencji w sprawy krajów członkowskich UE, tym razem wywołał poruszenie nie w Polsce, ale w Wielkiej Brytanii. Donald Tusk poparł bowiem wyraźnie jednego z kandydatów do Parlamentu Europejskiego – startującego z ramienia partii Change UK Jana Vincenta Rostowskiego.

Donald Tusk© Newspix.pl / Grzegorz Krzyzewski / Fotonews Donald Tusk

„Najwyższy rangą unijny urzędnik dokonał we wtorek bezprecedensowej interwencji w europejskie wybory, nakłaniając brytyjskich wyboirców do wsparcia kandydara Change UK na europosła” – donosi „Business Insider”.

Co takiego zrobił Donald Tusk? Były premier Polski opublikował oświadczenie, w którym oficjalnie zaapelował o oddawanie głosów na Jacka Rostowskiego. Polityk wyjaśnił Brytyjczykom, że kandydat partii Change UK przez sześć lat zajmował w jego rządzie stanowisko ministra i wicepremiera. „Nie tylko był najlepszym ministrem finansów w Europie podczas kryzysu finansowego, ale jest także bardzo serdecznym przyjacielem, który byłby świetnym deputowanym z Londynu, który – jak wiem – kocha” – napisał Tusk. „Zachęcam Londyńczyków, którzy chcą, żeby Wielka Brytania pozostała w UE, do głosowania na niego” – dodał szef Rady Europejskiej.

Fala oburzenia

Słowa Tuska cytuje m.in. portal angielskiej telewizji Sky News, pisząc o fali krytyki, która spadła na szefa RE w związku z jego bezpośrednim zaangażowaniem w kampanię. Tabloid „The Sun” skomentował tę sytuację nagłówkiem, w którym wytyka „eurokracie” Tuskowi „mieszanie się” w brytyjskie wybory po stronie prounijnej partii. W odpowiedzi na tę publikację Rostowski tłumaczył, że Tusk jak każdy Europejczyk ma prawo angażować się w wybory na Starym Kontynencie.

JanVincent-Rostowski@janrostowski

1/2 ⁦@eucopresident⁩ is a European POLITICIAN elected by 27 Prime Ministers each elected by millions of voters.
These are EUROPEAN elections in which every European citizen and politician has the right to get involved.

If you don’t like the rules… https://www.thesun.co.uk/news/brexit/9121474/donald-tusk-change-uk-jan-rostowski/ 

Chief Eurocrat Donald Tusk meddles in British politics backing pro-EU Change UK who want to cancel…

DONALD Tusk has urged Brits to vote for a Change UK candidate in the upcoming EU elections to help reverse Brexit. The Brussels boss waded into the UK debate and backed one of the Remainer party…

thesun.co.uk

Podobne zdanie wyraził David Campbell Bannerman z Partii Konserwatywnej. – Tusk powinien przestać ingerować w brytyjską politykę. To nie wniesie nic dobrego, a on stawia na niewłaściwego konia. Te wybory wygrają partie wspierające brexit, a w Europie, w tym w Polsce, zwyciężą partie eurosceptyczne – dodał.

 

zrodlo:https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/donald-tusk-wywołał-skandal-na-wyspach-chciał-pomóc-swojemu-byłemu-ministrowi/ar-AABGZMN?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: