DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

specjaliści od ochrony antywirusowej padli ofiarą cyberataku

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Fxmsp to rosyjsko-angielska grupa hakerska specjalizująca się we włamywaniu do najlepiej zabezpieczonych sieci, której rozpoczęcie działalności szacuję się na 2017 rok.  Od dawna cieszą się reputacją sprzedawców poufnych informacji wykradzionych największym korporacjom i rządom.  Tym razem na ich celowniku znalazły się firmy antywirusowe.

W marcu 2019 r. Fxmsp oświadczyło, że mogą dostarczyć informacje skradzione trzem firmom antywirusowym zlokalizowanym w Stanach Zjednoczonych. Potwierdzili, że są w posiadaniu kodu źródłowego związanego z rozwojem oprogramowania firm. Oferują sprzedaż i dostęp do sieci za ponad 300 000 USD.

Eksperci z AdvIntel z dużą pewnością oceniają, że Fxmsp jest wiarygodną grupą hakerską z historią sprzedaży danych korporacyjnych z wcześniejszych włamań, dzięki którym udało im się uzyskać zysk zbliżony do 1.000.000 USD. AdvIntel zaalarmował organy ścigania w sprawie zgłoszonych włamań.

Grupa dostarczyła listę konkretnych wskazówek, dzięki którym możliwe jest zidentyfikowanie firmy, nawet jeśli sprzedający nie ujawnia jej nazwy. Fxmsp zaoferowała zrzuty ekranu folderów zawierających 30 terabajtów danych, które rzekomo wyodrębniła z tych sieci. Foldery wydają się zawierać informacje o dokumentacji rozwojowej firmy, modelu sztucznej inteligencji, oprogramowaniu zabezpieczającym sieć i podstawowym kodzie oprogramowania antywirusowego.

Przypuszcza się, że w skład firm, których dotyczy wyciek wchodzą:

  • Symantec
  • McAfee
  • TrendMicro

Źródło: CERT PSE

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: