DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

PUNKTY ZAPALNE ŚWIATA WENEZUELA I IRAN SYTUACJA OBECNA

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Wenezuelski minister spraw zagranicznych Jorge Arreaza zadeklarował chęć nawiązania rozmów ze Stanami Zjednoczonymi, aby przedyskutować dalszy rozwój stosunków pomiędzy oboma państwami. W jego opinii Amerykanie zawiedli na całej linii we wszystkich swoich decyzjach i działaniach wymierzonych w jego kraj, dlatego znalazły się obecnie w labiryncie bez wyjścia.

Udzielając wywiadu jednej z wenezuelskich stacji telewizyjnych, szef tamtejszej dyplomacji nieoczekiwanie zadeklarował, iż Wenezuela może rozpocząć dialog ze Stanami Zjednoczonymi. Arreaza poinformował bowiem, że w Norwegii toczą się owocne rozmowy pomiędzy obecnymi władzami Wenezueli a przedstawicielami tamtejszej opozycji, choć nie chciał on zdradzić żadnych szczegółów.

Szef wenezuelskiej dyplomacji uważa jednak, że polityka Stanów Zjednoczonych wobec Wenezueli zawiodła na całej linii, zaś decyzje podejmowane przez amerykańskiego sekretarza stanu Mike’a Pompeo wprowadziły USA do labiryntu bez wyjścia. Skrytykował on zresztą zajęcie w tym tygodniu przez Amerykanów wenezuelskiej ambasady w Waszyngtonie, co ma być wydarzeniem bez precedensu i rażącym naruszeniem Konwencji Genewskiej.

Ponadto Arreaza skrytykował tych przedstawicieli opozycji, którzy domagali się interwencji obcych wojsk na terytorium ich własnego państwa. Dodatkowo zarzucił on sąsiedniej Kolumbii niechęć do prowadzenia jakiegokolwiek dialogu, ponieważ zamiast tego ma być ona zainteresowana wspieraniem zamachu stanu oraz grup paramilitarnych działających przeciwko wenezuelskim władzom.

Na podstawie: telesurtv.net.

W ostatnich dniach nastąpiła eskalacja konfliktu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Iranem, dlatego Amerykanie skierowali swoje okręty wojenne oraz bombowce w region Bliskiego Wschodu, rozmieszczając je w Arabii Saudyjskiej oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif nie wierzy jednak w rozpoczęcie wojny, ponieważ nikomu nie jest ona na rękę.

Zarif zakończył dzisiaj swoją wizytę w Chińskiej Republice Ludowej, stąd jeszcze w Pekinie odniósł się do niepokojących doniesień płynących z Bliskiego Wschodu. Szef irańskiej dyplomacji stwierdził ze spokojem, że nie wierzy w wybuch wojny, bowiem sam Iran nie chce konfliktu, zaś żadne z państw nie ma najmniejszych złudzeń w sprawie ewentualnej możliwości pokonania jego kraju w całym regionie.

Doniesienia o możliwym wybuchu wojny pojawiły się zwłaszcza po ostatnim weekendzie, kiedy u wybrzeży Zjednoczonych Emiratów Arabskich doszło do ataku na cztery tankowce, o co oskarżono siły inspirowane przez Iran. Po tym wydarzeniu Amerykanie postanowili ewakuować pracowników swojej ambasady w Iraku, obawiając się właśnie wojny z Irańczykami.

Wczoraj media poinformowały z kolei o skierowaniu amerykańskich okręgów wojennych oraz bombowców w region Zatoki Perskiej, co miało nastąpić na podstawie umów zawartych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Arabią Saudyjską i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Saudyjczycy twierdzą jednocześnie, że celem takiego posunięcia było powstrzymanie Iranu przed eskalacją konfliktu, a nie doprowadzenie do wojny z tym krajem.

Na podstawie: aljazeera.com.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: