DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

CZY PIS DAŁ SIĘ ZŁAPAĆ NA SZTUCZKI TUSKA ?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PiS dało się złapać w pułapkę zastawioną przez Tuska. Czy 26 maja partia Kaczyńskiego przegra wybory?

  

Prowokacja związana z wystąpieniem Leszka Jażdżewskiego okazała się być niezwykle skuteczna. Tusk czuł, że może ona poruszyć samego Jarosława Kaczyńskiego i się nie mylił. Słowa prezesa PiS o tym, że „Kto podnosi rękę na Kościół, ten podnosi rękę na Polskę” zostały wypowiedziane w najgorszym – z politycznego punktu widzenia – momencie. Raptem kilka dni później premierę miał film „Tylko nie mów nikomu” autorstwa braci Sekielskich i słowa Kaczyńskiego o „obronie kościoła” stały się nagle mocno problematyczne. 

Przywykliśmy się już trochę do postrzegania obecnej opozycji w kategoriach „ciamajdanowych”. A to coś spartaczą pijarowo, a to się skompromitują, doniosą na Polskę do Brukseli itp. Kilka lat takiego podejścia spowodowało, że uwaga ludzi PiS i samego Kaczyńskiego została uśpiona. A to był błąd.


       

Po wystąpieniu Leszka Jażdżewskiego, który nie przebierając w słowach ostro zaatakował Kościół w Polsce, z odsieczą ruszyła połowa prawicy z Jarosławem Kaczyńskim na czele. – „Kto podnosi rękę na Kościół, go chce zniszczyć, ten podnosi rękę na Polskę. I powtarzam: jestem człowiekiem wierzącym, praktykującym katolikiem. Ale gdybym np. nim nie był, to mówiłbym to samo, bo to oczywistość. Bo co jest po drugiej stronie? Po drugiej stronie jest urbano-palikotyzm, nihilizm. Dlatego Kościoła trzeba bronić. To także obowiązek patriotyczny” – powiedział prezes PiS w kilka dni po ataku Jażdżewskiego.

Powyższe słowa Kaczyńskiego były efektem wspomnianej „uśpionej uwagi”. Prezes PiS mógł bowiem przewidzieć, że za chwilę na Kościół w Polsce mogą polecieć gromy w związku z publikacją filmu braci Sekielskich pt. „Tylko nie mów nikomu”. W tych okolicznościach fraza „kto podnosi rękę na Kościół, ten podnosi rękę na Polskę” stała się mocno problematyczna z politycznego punktu widzenia. Zwykli ludzie, którzy obejrzeli film Sekielskich oczekiwaliby raczej ostrej reakcji. Szczególnie, gdy spojrzy się przez pryzmat chronienia pedofilów przez wysokich rangą hierarchów kościelnych. Tymczasem słowa Kaczyńskiego – w powiązaniu z tym, co można było zobaczyć i usłyszeć podczas oglądania „Tylko nie mów nikomu” – mogą dziś powodować ostry dysonans poznawczy.


Uwikłanie PiS-u w obronę kościoła katolickiego w Polsce, na tydzień przed premierą filmu Sekielskiego, było politycznym majstersztykiem Tuska. Po to był potrzebny Jażdżewski, po to było potrzebne jego prowokacyjne wystąpienie, aby Kaczyński i jego ludzie zagrali według scenariusza napisanego przez obecnego szefa Rady Europejskiej. Jeśli do tego doliczymy ciągły nepotyzm i kumoterstwo działaczy PiS, odbierającą „pisowski” elektoratKonfederację oraz inne pomniejsze problemy wizerunkowe (takie jak ostatni atak na policjanta przez nożownika, który wcześniej był widywany z politykami Zjednoczonej Prawicy), to zwycięstwo PiS-u w nadchodzących wyborach 26 maja wcale nie jest takie oczywiste.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: