Kiedy żelazna kurtyna rozpadła się w Polsce, miałem zaszczyt być świadkiem odrodzenia narodu. Jako młody człowiek na wiceprezydenta George’a HW Busha, pojechałem do Polski i byłem świadkiem pierwszej pracy, jaką on i polski prezydent Lech Wałęsa zrobili, aby uwolnić kraj od tyranii komunizmu.

Znalezione obrazy dla zapytania holokaust zdjecia

Od tego czasu Polska poczyniła wielkie postępy jako demokracja. Ale w jednej z głównych kwestii, która ma wpływ na tysiące Amerykanów – poszanowanie praw własności prywatnej osób, które przeżyły Holokaust – Polska nie spełnia wysokich standardów określonych przez Lecha Wałęsę i George’a HW Busha.

Prezydent Trump jest liderem w propagowaniu sprawiedliwości dla ocalałych z Holokaustu, podpisując ustawę „Sprawiedliwość za niewypłaconych ocalałych” (JUST) w maju ubiegłego roku. Polska zignorowała i wielokrotnie odrzuciła jego administrację w tej sprawie w sposób niestosowny wobec sojusznika.

Faktem jest, że Polska nie jest sprawiedliwa wobec tysięcy ocalałych z Holokaustu Ameryki i ich rodzin, które szukają sprawiedliwości za mienie, które zostało im skradzione. Jako zagorzały zwolennik Polski i narodu żydowskiego, prezydent Trump nie powinien pozwolić na to.

BIAŁE NAJWYŻSZE NACZEPY NAZI FLAGI INTERRUPT ARKANSAS HOLOCAUST REMEMBRANCE DAY EVENT

Holokaust był nie tylko morderstwem 6 milionów Żydów, ale także największą kradzieżą w historii ludzkości. Podczas gdy Polska była ofiarą bezwzględnej okupacji hitlerowskiej, polski reżim komunistyczny znacjonalizował całą własność po wojnie, a bardzo niewielu ocalałych z Holokaustu było w stanie odzyskać lub otrzymać odszkodowanie od tego czasu. Ponieważ każdego dnia umiera aż 47 ocalałych, czas ucieka, by zapewnić im sprawiedliwość, na jaką zasługują.

Polska musi wynegocjować umowę dotyczącą zwrotu mienia, której poprzednicy Prezydenta Trumpa nie byli w stanie osiągnąć.

Polska jest jedynym dużym krajem europejskim, który nie uchwalił ustawy, która zezwalałaby na restytucję własności prywatnej, mimo że obiecywał to wielokrotnie. Sekretarz stanu Mike Pompeo miał rację, wzywając Polskę do uchwalenia ustawy o przywróceniu własności prywatnej podczas jego wizyty w Warszawie w lutym. Podczas tej wizyty Pompeo powiedział, że Polska powinna „iść naprzód z kompleksowymi przepisami dotyczącymi restytucji własności prywatnej dla tych, którzy stracili mienie w czasach Holokaustu”.

Szokująco premier publicznie upomniał sekretarza stanu USA zaledwie kilka dni po opuszczeniu Warszawy, błędnie nazywając sprawę „zamkniętą”, powołując się na traktat z 1960 r., Który nie dotyczył własności większości ocalałych z Holokaustu, którzy uciekli z Polski po wojnie . Prowadzi się w sposób, który jest wysoce nieodpowiedni dla jakiegokolwiek sojusznika, nie mówiąc już o tym, który lobbuje na rzecz ustanowienia stałej bazy wojskowej USA na jej ziemi. Prezydent Trump powinien mu to powiedzieć.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OTRZYMAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Dzień po tym, jak polski premier powiedział politycznie, że Polska nigdy nie zrekompensuje Żydom ich własności, tysiące polskich nacjonalistów protestowało przed ambasadą USA w Warszawie, używając antysemickich wyobrażeń i retoryki. Protestujący bezpośrednio zaatakowali prezydenta Trumpa i Kongresu za przyjęcie ustawy JUST, która wzywa kraje takie jak Polska do wypełnienia obietnic złożonych osobom, które przeżyły Holokaust.

Takie zachowanie nie pasuje do sojusznika. Ważne jest, aby prezydent Trump przypomniał o tym Polsce i nie ma lepszego sposobu na to, niż pomóc Polsce rozwiązać tę kwestię raz na zawsze, negocjując umowę o restytucji mienia, której poprzednicy Prezydenta Trumpa nie byli w stanie osiągnąć.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY CZYTAĆ WIĘCEJ OD BRADLEY BLAKEMAN