NA ŻYWO !! 21.00 A.JABŁONOWSKI + TEMAT KSIĄŻKI :-) GRAFOMANÓW - ZBIÓR PLAGIATÓW !! BEZ PODATKU I BEZ WSTYDU - SZOK !!17 lipca 2019
-41047 sekund temu.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

WSPARCIE FINANSOWE PRZELEW BANKOWY

MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  do przelewów

zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

W tytule przelewu wpisz DAROWIZNA , inaczej opisany przelew nie dojdzie

 

Polska odkryła złoża gazu warte miliardy. ORLEN rusza z kolejnym odwiertem, który znacząco poprawi bezpieczeństwo energetyczne Polski

OCENA KONTA AUTORA
OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Kolejny krok na drodze do uniezależnienia się Polski od dostaw rosyjskiego gazu. Już w przyszłym roku Grupa ORLEN planuje uruchomienie produkcji gazu z odkrytego niedawno złoża na Podkarpaciu. Właśnie rozpoczęło się wiercenie drugiego otworu – odwiertu Bystrowice OU-2.

Znalezione obrazy dla zapytania odwierty w bystrowicach zdjecia

Prace wiertnicze prowadzone są na nowoodkrytym złożu gazu ziemnego w gminie Roźwienica w województwie podkarpackim. Otwór będzie miał głębokość 2050 m, a wiercenie wraz z pracami pomocniczymi potrwa około 90 dni. Uruchomienie produkcji gazu planowane jest na koniec 2020 roku.

„Eksploatując obiecujące złoża na Podkarpaciu myślimy nie tylko o zyskach, lecz także o bezpieczeństwie energetycznym kraju. Dlatego właśnie prowadzimy dalsze prace poszukiwawczo-badawcze w tym rejonie. Już widzimy, że nasza strategia wydobywcza przynosi wymierne efekty” – mówi Daniel Obajtek, prezes PKN ORLEN.

Podobny obraz

Zasoby wydobywalne złoża Bystrowice zostały oszacowane na 2 mld metrów sześciennych wysokometanowego gazu ziemnego o ponad 98-procentowej zawartości metanu. Wydobycie ze złoża może trwać minimum 10 lat. Dokładne dane będzie można podać po przeprowadzeniu m.in. testów produkcyjnych. W 2019 r. planowane jest wiercenie jeszcze jednego otworu, Bystrowice OU-3.

Obecnie ORLEN Upstream prowadzi działalność w Polsce (ORLEN Upstream, FX Energy Poland) oraz Kanadzie (ORLEN Upstream Canada). W I kwartale 2019 roku średnio wydobywała 18,8 tys. boe/d, a zasoby na koniec 2018 roku oszacowano na poziomie 211 mln boe.

 

 

zrodlo:https://centrummedialne.pl/gospodarka/polska-odkryla-zloza-gazu-warte-miliardy.-orlen-rusza-z-kolejnym-odwiertem,-ktory-znaczaco-poprawi-bezpieczenstwo-energetyczne-polski?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: