DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Chrześcijanie są zabijani jak kurczaki”. Nigeryjski arcybiskup błaga świat o pomoc

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

„Zawsze mówiłem, że podstawowym zadaniem każdego rządu na świecie jest ochrona życia i własności prywatnej obywateli (…) w naszym przypadku to jednak nie funkcjonuje. Obywatele są zabijani jak kurczaki” – mówił w rozmowie z „LifeSite News” arcybiskup Matthew Man-oso Ndagoso.

Znalezione obrazy dla zapytania symbol chrześcijaństwa zdjecia

Amerykański portal podaje informacje o dramatycznej sytuacji chrześcijan w Nigerii. Bilans ostatnich miesięcy to setki zabitych i całe wioski starte z powierzchni ziemi. W obliczu milczenia świata wobec tak ogromnej tragedii, arcybiskup Kaduny błaga o zainteresowanie mediów. „Do każdej osoby, organizacji czy instytucji posiadającej jakikolwiek wpływ: niech ten wpływ zostanie wykorzystany dla wspólnego dobra. Niech ten wpływ zostanie wykorzystany dla wspólnego dobra w Nigerii, by pokój mógł znowu zakrólować w naszym kraju” – apeluje.

„Dokładnie w tym momencie, kiedy z wami rozmawiam, nadchodzi pora deszczowa i rolnicy nie chcą wychodzić na pola uprawne, gdyż boją się, że zostaną porwani lub zabici. Od dzisiaj przez dwa miesiące ludzie powinni zająć się uprawą, lecz jeżeli tego nie zrobią, Bóg raczy wiedzieć co stanie się w przyszłym roku z dostępem do żywności” – alarmuje nigeryjski hierarcha.

Abp Ndagoso uważa, że ataki muzułmańskich pasterzy Fulani mają nie tylko motywacje religijne ale umożliwia je także daleko posunięta „niesprawiedliwość i bezkarność”. Mimo objęcia przez nigeryjską konstytucję wszystkich religii ochroną prawną, prawo szariatu panujące w północno-zachodnich częściach kraju w praktyce przewyższa prawo państwowe. Populacja muzułmanów wynosi na tych terenach 98 proc., analfabetyzm jest rozpowszechniony a chrześcijanie traktowani są jak obywatele drugiej kategorii.

O zainteresowanie światowej opinii publicznej sytuacją w Nigerii zwróciła się znana działaczka pro-life, Objanuju Ekeocha. „Błagam, czy światowe media mogą naświetlić niebywałe cierpienie i morderstwa na chrześcijanach w moim kraju? Czy celebryci mogą zorganizować chociaż jedno czuwanie (tak jak zorganizowali się po zamachach na meczet w Nowej Zelandii)?” – pisze na swoim twitterze.

Obianuju Ekeocha

@obianuju

Please can the international media cover the intense suffering and killing of Christians in my country?

Please can celebrities have at least one vigil (like the one they had for those killed in the New Zealand mosque)?

Don’t Christians deserve vigils too?https://www.christianpost.com/news/at-least-32-christians-killed-as-mob-burns-homes-church-in-nigeria.html 

At Least 32 Christians killed as mob burns homes, church in Nigeria

At least 32 Christians were killed by suspected Fulani extremists on Tuesday in Nigeria, sources told a leading Christian persecution monitor.

christianpost.com

W Nigerii muzułmanie palą kościoły i domy oraz całe wioski, niszczą lub zabierają mienie, porywają dziewczynki i kobiety, które później traktowane są jako niewolnice, regularnie bite i gwałcone. Od początku roku, z rąk fundamentalnych organizacji islamskich zginęło ponad 800 chrześcijan.

 

zrodlo:https://www.pch24.pl/chrzescijanie-sa-zabijani-jak-kurczaki–nigeryjski-arcybiskup-blaga-swiat-o-pomoc-spc,68243,i.html?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: