"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 M.MACIAK CW24TV + GOŚCIE TELE KONFERENCJA20 maja 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA WEJDŹ NA KANAŁ STREAM LUB OGLĄDAJ NA PIERWSZEJ STRONIE BLOGA BEZ CHAT
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

Incydent w Fujairah. USA zwiększa ryzyko wojny z Iranem.

Our Reader Score
[Total: 19 Average: 4.9]

cvn 72

USA wysłały grupę uderzeniową z lotniskowcem USS Lincoln do Zatoki Perskiej

Dlaczego? Aby „ostrzec Iran”, by nie podejmował działań przeciwko sojuszniczym interesom USA w regionie. Swoją wiedzę, jak się okazuje opiera na informacjach wywiadowczych Mosadu.

Ujawnione w ubiegłym tygodniu przez Baraka Ravida w wiadomościach na kanale Izrael 13 informacje wywiadowcze zostały omówione trzy tygodnie wcześniej w rozmowach w Białym Domu między doradcą ds. Bezpieczeństwa Narodowego USA Johnem Boltonem i jego izraelskim odpowiednikiem Meirem Benem Szabbatem.

Dyskusje dotyczyły prawdopodobnych działań Iranu przeciwko sojusznikom USA lub Zatoki Perskiej, takich jak Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

6.05.2019  sekretarz stanu USA Mike Pompeo poparł te twierdzenia i stwierdził, że Ameryka dostrzega „działania eskalacyjne” ze strony Iranu i związku z tym w trybie pilnym wysyła flotę uderzeniową. Prężąc przy tym muskuły podkreślając, że jakiekolwiek działania zbrojne/wywrotowe Iranu przeciw USA lub jej sojuszników będą miały reakcję siłową.

„O dziwo” taki scenariusz szybko pojawił się po rzekomym ataku w porcie Fujairah w ZEA.

Incydent w Fujairah (fałszywa flaga?)

12.05 Doniesiono, iż w niedzielę rano doszło uszkodzeniach rzekomo na czterech statkach , w tym dwóch saudyjskich tankowcach, jednego ZEA i norweskiego statku zakotwiczonego w pobliżu portu naftowego Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Fujairah.

Fujairah leży na wschód od Cieśniny Ormuz. Zjednoczone Emiraty Arabskie zbudowały rurociąg ze swoich pól naftowych na zachodnim wybrzeżu do Fujariah, aby uniknąć sytuacji, w której eksport ropy musi przejść przez cieśninę, które Iran może kontrolować. [zapamiętaj, to ważny szczegół]A to jest właściwie ciekawe bo….

Po pierwsze w reakcji na działania USA nakładające kolejne sankcje na Iran, ten zagroził, że jak tak dalej będzie to zablokuje cieśninę Ormuz. A jest to cholernie newralgiczne miejsce, ponieważ przez nią przechodzi około 40% światowego handlu ropą czyniąc ją najważniejszym punktem globalnego rynku. Cały eksport ropy z Kuwejtu, Iranu, Kataru i Bahrajnu, około 90% z Arabii Saudyjskiej i Iraku oraz 75% przesyłek z ZEA przechodzi przez ten własnie obszar.

Po drugie 10 maja USA ostrzegły, że Iran może atakować statki handlowe. Jasnowidze? :). Ba, jak tylko ogłoszono „sabotaż” wskazano winnego – Iran, ale nie dostarczono żadnych dowodów:

Amerykański urzędnik w Waszyngtonie, nie przedstawiając żadnych dowodów, powiedział The Associated Press, że wstępna ocena (dzień po „incydencie”) amerykańskiego zespołu wojskowego wskazała, że ​​Iran lub irańscy sojusznicy użyli materiałów wybuchowych do spowodowania dziur w czterech statkach…

I tu zaczynają się schody, bo już we wstępnym raporcie wykazano, że tylko jeden ze statków faktycznie został uszkodzony,  ale w wyniku kolizji (z nieznanym obiektem), a nie z użyciem materiałów wybuchowych:

Właściciel norweskiego statku Thome Ship Management powiedział, że statek został „uderzony przez nieznany obiekt”. Materiał filmowy widziany przez Reutera pokazywał dziurę w kadłubie na linii wodnej z metalem wgniecionym do środka (statku – Rip).

To, że szkody wynikały z kolizji, zdarzało się już w przeszłości.  Wiadomo, że amerykańskie okręty podwodne poruszają się w Cieśninie Ormuz. Znane są np. dwa przypadki z 2007 oraz z 2009 roku , w którym zanurzone okręty podwodne USA zderzyły się z innymi statkami w okolicy.

Wracając do oskarżeń wobec Iranu jest on za bardzo wytrawnym strategiem by przeprowadzić tak jak widać marne przedstawienie.

Poza tym ZEA aktywnie uczestniczą w wojnie przeciwko Huti w Jemenie oraz przeciwko Bractwu Muzułmańskiemu i oddziałom al-Kaidy w Libii. Ma też wrogie stosunki z Turcją i Katarem. Jest więc jak widzicie wielu w kolejce, którzy chcieliby wysłać taką wiadomość.

Również tankowiec saudyjski al-Marzoqah  pokazany w telewizji SkyNewsArabia nie ukazuje wyraźnych szkód, choć Arabii Saudyjska poinformowała o „poważnych uszkodzeniach” obydwu statków!

Saudyjski tankowiec al-Marzoqah

Jeszcze jedna zagwozdka o tajemniczych wybuchach w porcie. Otóż przed doniesieniami o „sabotażu” i wybuchach na 4 statkach,  libańskie media Al Mayadeen poinformowały (opierając się na media lokalne)  iż w porcie Fudżajra doszło do serii dużych wybuchów a w następstwie pożarów.Doniesiono, że ​​od siedmiu do dziesięciu tankowców zakotwiczonych w porcie płonęło w niedzielę rano. (rzekome zdjęcia pokazywanych płonących statków z tego wydarzenia to oszustwo, dotyczące zupełnie innych miejsc lub czasu). Niektóre raporty mówiły nawet, że nad portem w czasie incydentu latały amerykańskie i francuskie samoloty.

Władze emiratu Fujairah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (WAM) zaprzeczyły jednak tym doniesieniom. Zastanawiam się, dlaczego puszczono takie informacje?

Poszlaka

14 kwietnia Huti w Jemenie poinformowali o ataku 7 dornami na ważne instalacje saudyjskie. A już wcześniej komunikowali, że ataki będą skierowane również w ZEA!  Zdaniem saudyjskiego ministra naftowego ataki miały miejsce 300 km na zachód od Rijadu w Daradi i Afif. Media saudyjskie obwiniają oczywiście za to Iran. Atak uderzył w stacje pomp należący do rurociągu Wschód-Zachód, który spowodował wyłączenie go z użytkowania. I teraz uwaga! Rurociąg Wschód-Zachód to jedyny możliwy sposób Saudyjczyków do przesyłu ropy, jeśli Cieśnina w Ormuz zostanie zamknięty. To wręcz niewiarygodne by przypadkiem było to zbieżne z incydentem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich!

Podsumowując.

Koncepcja, że ​​Iran, po tym, jak Ameryka publicznie oświadczyła, że ​​wierzy, że może dojść do takiego własnie żeglugowego incydentu i to w dodatku na saudyjską żeglugę (dzięki informacjom wywiadowczym przekazanym przez Mossad) pod pełnym spojrzeniem świata i przy wysłanej flocie uderzeniowej USS Abraham Lincoln jest totalnym absurdem!

Po raz kolejny to ślad izraelski (i sojusznicy) zdaje się wpływać na taki a nie inny rozwój wydarzeń popychając i manipulując Stanami Zjednoczonymi do wojny z Iranem. Już przecież dwa tygodnie temu irański minister spraw zagranicznych Mohammad Zarif wskazał palcem bezpośrednio na doradcę ds. Bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, mówiąc, że Bolton i sojusznicy międzynarodowi „wszyscy wykazali zainteresowanie wciągnięciem Stanów Zjednoczonych w konflikt”.

I jeszcze jedno. Owy incydent, a nawet atak Huti w Arabii Saudyjskiej ma wspólny mianownik (nawet jeżeli nie, co teraz mocno wątpię) to jest ropa i przede wszystkim Cieśnina Ormuz. Oto teraz ta gra, przepychanki i prężenie muskułów.

Patrz też: Iran: Przygotowanie „miejsca do bitwy”

Artykuł napisany na podstawie:

zrodlo:https://ripsonar.wordpress.com/2019/05/16/incydent-w-fujairah-usa-zwieksza-ryzyko-wojny-z-iranem/?

One thought on “Incydent w Fujairah. USA zwiększa ryzyko wojny z Iranem.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: