loading...
loading...
loading...
"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 M.MACIAK CW24TV + GOŚCIE TELE KONFERENCJA20 maja 2019
2 dni pozostało.
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!
BLOK REKLAMOWY

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-)

CO BY SIĘ STAŁO GDYBY AMBASADOR IZRAELA W POLSCE DOSTAŁ W MORDĘ NA ULICY ??

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Gdyby to ambasador Izraela został zaatakowany w Polsce, to usłyszałby o tym cały świat. Ale, że było na odwrót…

czwartek, 16.05.2019 r.

  

Kiedy we wrześniu ub.r. cierpiący na zaburzenia psychiczne mężczyzna wybił kamieniem okno w synagodze w Gdańsku, USA niemal natychmiast wydały specjalne oświadczenie potępiające ten „pełen nienawiści, destrukcyjny akt”, zaś sąd rejonowy w Gdańsku podjął decyzję o umieszczeniu sprawcy wybicia szyby na 3 m-ce w areszcie. Kiedy jednak ofiarą rasistowskiego ataku dokonanego przez Żyda padł ambasador Polski w Izraelu, to reakcja USA okazała się być mniej emocjonalna niż w przypadku wybicia szyby w synagodze, a samego sprawcę zwolniono do domu po przesłuchaniu. 

Przypomnijmy – w godzinach popołudniowych 20 września 2018 roku w Gdańsku-Wrzeszczu 27-letni mężczyzna (który okazał się być chory psychicznie) wziął kamień, rzucił nim w okno tamtejszej synagogi i oddalił się z miejsca zdarzenia. W bożnicy trwały wówczas przygotowania do modlitwy z okazji święta Jom Kipur. Już następnego dnia rano ambasada USA wydała oficjalny komunikat: „Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie potępia pełen nienawiści, destrukcyjny akt wymierzony w synagogę w Gdańsku, dokonany podczas Jom Kipur – najważniejszego żydowskiego święta. Solidaryzujemy się ze wszystkimi, którzy zjednoczyli się w obliczu tego incydentu”.


       

Atak na synagogę potępił również prezydent Andrzej Duda: – „Z ogromnym bólem przyjąłem akt barbarzyństwa, do którego doszło w Gdańsku, kiedy ktoś rzucił kamieniem w okno synagogi w czasie modlitwy Jom Kipur (…) Tak ogromnie boleję, że stało się to właśnie u nas – w kraju, w którym przez stulecia była tolerancja religijna i w którym przez stulecia umieliśmy szanować religie wyznawane przez innych”.

Sprawcę wybicia szyby w synagodze ustalono bardzo szybko. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o aresztowanie 27-latka, a sąd nie miał co do tego wątpliwości i podjął decyzję umieszczeniu sprawcy w areszcie, mimo iż rozpoznano u niego chorobę psychiczną (pół roku wcześniej dopuścił się czynu przeciwko wolności sumienia i wyznania na szkodę parafii rzymskokatolickiej).

Inaczej wygląda sytuacja obecnie, kiedy ofiarą rasistowskiego ataku dokonanego przez Żyda padł Marek Magierowski – ambasador Polski w Izraelu. Co prawda Georgetta Mosbacher potępiła atak na polskiego ambasadora, stwierdzając, że „akty nienawiści i przemocy są niedopuszczalne”, ale próżno szukać podobnego oświadczenia ze strony premiera Izraela Benjamina Netanyahu czy prezydenta tego państwa – Reuvena Rivlina. Obaj zachowali się odmiennie od prezydenta Polski, który we wrześniu ub.r. zdecydowanie potępił zbicie szyby w synagodze. Inaczej też postąpiono ze sprawcą ataku na Magierowskiego, którym okazał się być Arik Lederman – znany w Izraelu architekt. Po przesłuchaniu przez policję został bowiem wypuszczony do domu.


W kontekście powyższego warto się również zastanowić nad tym, co napisał na swoim Twitterze Andrzej Gajcy:

„Przy okazji skandalu związanego z atakiem na @mmagierowski warto się zastanowić co by się działo w izraelskich i światowych mediach, gdyby nie daj Boże doszło do podobnego ataku na ambasador Izraela w Warszawie? Nie chce myśleć co by wówczas z nas i naszego kraju zrobiono?”

No właśnie – co by wówczas z nas i naszego kraju zrobiono? I dlaczego nie zrobiono tego obecnie z Izraelem i Żydami, mimo iż atak na ambasadora powinien skończyć się co najmniej międzynarodowym skandalem?

Źródło: Andrzej Gajcy (Twitter.com)
Źródło: Ambasada USA w Polsce (Twitter.com)
Źródło: KoronskiM (Twitter.com)

Źródło: Sąd: mężczyzna, który wybił okno w synagodze w Gdańsku trafił do aresztu (PolskieRadio24.pl)

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: