DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„SZOKUJĄCY” TEMAT ZASTĘPCZY ZASŁANIAJĄCY POSTĘPUJĄCĄ JUDAIZACJĘ POLSKI

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Czy Greenpeace zaatakuje budynki niemieckich partii? Wszak to Niemcy odpowiadają za największe emisje CO2 w UE

środa, 15.05.2019 r.

  

Greenpeace zaatakował wczoraj budynki dwóch największych partii w Polsce (PiS i PO) wywieszając na ich fasadach wielkie banery z hasłem: „Polska bez węgla 2030”. Zdaniem ekologów nasz kraj w ciągu 11 najbliższych lat musi całkowicie zrezygnować z węgla. Inaczej dojdzie do katastrofy. W kontekście powyższego zasadnym wydaje się być pytanie – czy podobną akcję Greenpeace przeprowadzi na siedzibach największych partii w Niemczech? Wszak Polska odpowiada jedynie za 10,3 proc. emisji CO2 w UE, natomiast Niemcy aż za 22,5 proc.!

Przypomnijmy kilka faktów – zgodnie z danymi Komisji Europejskiej w 2018 roku Niemcy wyemitowały do atmosfery 756 mln ton CO2. Suma ta stanowiła 22,5 proc. wszystkich emisji jakie wygenerowała cała Unia Europejska. W tym samym czasie (2018 rok) Polska wyemitowała do atmosfery 338 mln ton CO2, co stanowiło 10,3 proc. wszystkich emisji wygenerowanych przez całą UE.


       

Co powoduje, że nasi zachodni sąsiedzi generują tak dużo CO2? Odpowiedź jest prosta – to rozbudowany niemiecki przemysł oraz energetyka oparta na węglu brunatnym (którego Niemcy wydobywają najwięcej na świecie) odpowiadają za zdecydowaną większość wspomnianych emisji.

W tym kontekście warto przypomnieć, że na liście 30 najbardziej emisyjnych elektrowni węglowych w UE aż 1/3 siłowni jest zlokalizowana na terytorium Niemiec (w tym aż 7 znajduje się w pierwszej „dziesiątce”). Z kolei na terytorium Polski funkcjonuje 7 elektrowni z tej listy (w tym 2 znajdują się w pierwszej „dziesiątce”). Niemieckie elektrownie z listy 30 najbardziej emisyjnych generują 154,7 mln ton CO2. Polskie elektrownie – 81,7 mln ton CO2 (dane za 2017 rok).

Jeśli chodzi o listę 30 najbardziej emisyjnych zakładów przemysłowych zlokalizowanych na terytorium UE, to okazuje się, że na terytorium Niemiec zlokalizowanych jest 7 takich zakładów. Z kolei na terytorium Polski funkcjonuje tylko 1 zakład przemysłowy z tej listy.


Uwzględniając fakt, że to Niemcy odpowiadają za największą część emisji CO2 w UE, oraz to, że jeśli nie zrezygnujemy z węgla do 2030 roku, to czeka nas „klimatyczna katastrofa”, zasadnym jest pytanie: czy aktywiści Greenpeace pokryli już stosownymi płachtami siedziby niemieckich CDU/CSU oraz SPD, a jeśli nie to kiedy zamierzają to zrobić? No chyba, że Niemcy nie muszą się dekarbonizować i wystarczy, że zrobimy to my. Jak zauważył Rafał Ziemkiewicz – „za klimat nasz i wasz”…

Źródło: Greenpeace Polska (Twitter.com)
Źródło: In 2018, CO2 emissions in the EU decreased compared with 2017 (EC.Europa.eu)
Źrodło: Emisje CO2 rosną. Zobacz, jak wypada Polska(WysokieNapiecie.pl)
Źródło: Trends and projections in the EU ETS in 2018(EEA.europa.eu)
Źródło: Rafał Ziemkiewicz (Twitter.com)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: