DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Intuicja – 5 sposobów na to jak ją rozwinąć

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Intuicja – możesz myśleć, że bardzo trudno jest ją w sobie rozwinąć. Prawda jest jednak taka, że ​​można ją wspierać i doskonalić tak, jak każdą inną umiejętność. Wielu ludzi posiada silny i pozornie wrodzony instynkt. Niemniej instynkt polega raczej na płynięciu z prądem niż na „poprawnej” intuicji.

Znalezione obrazy dla zapytania intuicja zdjecia

Intuicja – jej rozwijanie ma pewne zalety. Ta umiejętność pomaga podejmować dobre decyzje, rozwiązywać problemy, odnosić większe sukcesy i szybko wyczuwać niebezpieczeństwo. Aby pomóc ci rozwinąć tę umiejętność, poniżej znajduje się lista pięciu sposobów na poprawę zdolności intuicyjnych. Na co czekasz?

Znalezione obrazy dla zapytania intuicja zdjecia

„Intuicja to jasność, o której wie serce, a umysł przeoczy”

-Anonim-

1. Zaufaj swoim instynktownym odczuciom

Zaufanie swojemu instynktowi może pomóc ci wybrnąć z niewygodnej sytuacji. Może również pomóc w podjęciu ważnej decyzji. Ile razy byłeś z kimś, z kim toczyłeś nieustane walki? Czy kiedykolwiek miałeś pracę, której nie lubiłeś, a twój instynkt kazał ci ją rzucić?

Podobny obraz

Instynktowne odczucia są pomocne z bardzo ważnego powodu. W przeciwieństwie do racjonalnego i świadomego podejmowania decyzji, nie polegają one na nadmiarze informacji. To prowadzi nas do paradoksu. Ponieważ intuicja nie działa tylko na świadomym poziomie, bierze pod uwagę dużo więcej informacji. Jeśli musisz podjąć szybką decyzję, zaufaj swojej intuicji a nie przypadkowi.

Intuicja - między sercem a umysłem.

2. Intuicja – nie pozwól, aby przesądy ją przesłoniły

Czasami rozwijanie intuicji nie jest łatwe. Możesz uwierzyć, że wprowadzasz ją w życie, ale nie osiągasz oczekiwanych rezultatów. Może się tak zdarzyć, ponieważ mylisz swoje uprzedzenia z intuicją. Uprzedzenia są z góry przyjętymi ideami, które zostały nam głęboko wpojone. Sięgają tak głęboko, że nie możesz powiedzieć, czy są twoimi pomysłami, czy też się ich wyuczyłeś. Jak możemy pozbyć sie mgły, która powoduje to zamieszanie?

Podobny obraz

„Zawiązane oczy widzą wyraźniej niż zmętniały umysł”

-Anonim-

Powiedzmy, że musisz podjąć jakąś decyzję, a twoja intuicja mówi ci coś w rodzaju: „ta osoba nie jest dla ciebie dobra”. W tym momencie musisz się zatrzymać, przeanalizować i zastanowić się, jak bardzo twoje uprzedzenia wpływają na uczucia. Zauważ, że przeszłe doświadczenia mają wpływ na to jak postrzegasz daną osobę.

3. Uważność może być ważnym sprzymierzeńcem

Najprawdopodobniej słyszałeś coś o uważności i medytacji. Obie te techniki pomagają skupić się na chwili obecnej. Pomagają także uwolnić umysł od niezdrowych myśli. Jeśli praktykujesz uważność i medytację, będziesz mógł zwrócić uwagę na szczegóły swojego otoczenia, które wcześniej przeoczyłeś.

Znalezione obrazy dla zapytania intuicja zdjecia

Uważność i medytacja pomagają ci połączyć się z samym sobą.Uświadamiają ci uprzedzenia, o których mówiliśmy wcześniej. Są to idee, które pochodzą od społeczeństwa i kultury, w której dorastałeś, ale które nie są częścią ciebie. Dzięki cierpliwości i co najmniej pięciu minutom codziennej praktyki możesz uwolnić się od niepokoju i stresu. Połączysz się z tu i teraz i spojrzysz na swoje myśli bez osądu. Ta praktyka nauczy cię słyszeć twój wewnętrzny głos i intuicję.

Listek na kamieniu.

4. Naucz się być bardziej empatyczny

Empatia to kolejna umiejętność, którą możesz rozwinąć. Dzięki empatii ludzie są w stanie postawić się w cudzej skórze. Możemy zrozumieć, co czują w konkretnej sytuacji. To niesamowite narzędzie do wspólnej pracy i wzmocnienia więzi.

Aby rozwinąć swoją intuicję, musisz ćwiczyć bycie bardziej empatycznym.Jak możesz to zrobić? Następnym razem, gdy znajdziesz się w czyimś towarzystwie, spróbuj wyczuć, co osoby te myślą i czują. Na początku lepiej jest robić to z ludźmi, których znasz naprawdę dobrze. W ten sposób poczujesz się wystarczająco komfortowo, aby zapytać ich, czy masz rację.

Znalezione obrazy dla zapytania intuicja zdjecia

Analiza komunikacji niewerbalnej może okazać się niezwykle pomocna. Przede wszystkim musisz odłożyć na bok rozum i wysłuchać swojego „szóstego zmysłu”. To pozwoli twoim założeniom zbliżyć się do tego, co druga osoba naprawdę myśli i czuje. To doskonały sposób na rozwinięcie swojej intuicji.

5. Baw się wizualizacjami

Jeśli chcesz spróbować czegoś ciekawszego, spróbuj wizualizacji. Choć mogłoby wydawać się inaczej, ale wizualizacje rzeczywiście pomagają rozwinąć intuicję. Zrób to, gdy jesteś sam, w spokojnej przestrzeni, w której możesz przygotować się do ćwiczeń.

Sylwetka kobiety na tle wody.

Zacznij od zamknięcia oczu i wyobraź sobie, że jesteś w pięknym miejscu. Może to być dom lub krajobraz. Chodzi o to, by rzeczywiście go zobaczyć, skupić się na nim i poczuć wszystko, co sobie wyobrażasz. Możesz poczuć powiew wiatru, ciepło, słońce, uścisk, coś, co przyciągnie twoją uwagę lub zobaczyć jakiś kolor. Poświęć kilka minut na wizualizację, a następnie otwórz oczy. Poczujesz się wspaniale i poprawisz swoją intuicję.

„Logika prawie zawsze ma rację, ale intuicja nigdy się nie myli.”

-Anonim-

Kiedy jesteśmy mali, mamy tendencję do podążania bardziej za intuicją niż rozumem. W miarę dorastania zaczynamy zwracać większą uwagę na rozsądek. Niemniej jednak, podchodzenie do wszystkiego w rozsądny sposób tak naprawdę przytłacza naszą zdolność poznawczą. Zwiększa stres i prowadzi nas do popełniania błędów.

Znalezione obrazy dla zapytania intuicja zdjecia

Wszyscy posiadamy szósty zmysł, ale wielu z nas nie zwraca na niego wystarczającej uwagi. Jeśli go posłuchasz, poczujesz się lepiej a twoje życie nabierze sensu.

 

 

zrodlo:https://pieknoumyslu.com/intuicja-jak-rozwinac/?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: