DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Gospodarka Polski. Beata Szydło: prześcignęliśmy Szwecję

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

„Polska gospodarka po raz pierwszy w historii jest większa od szwedzkiej” – napisała na Twitterze wicepremier ds. społecznych, cytując dane Międzynarodowego Funduszu Walutowego. „Rozwój jest dla nas najważniejszy” – podkreśliła była premier

Pińczów, 14.05.2019. Spotkanie wyborcze wicepremier Beaty Szydło, która kandyduje do Europarlamentu.

(PAP/Piotr Polak)

Pińczów, 14.05.2019. Spotkanie wyborcze wicepremier Beaty Szydło, która kandyduje do Europarlament

„Wg IMF polska gospodarka po raz pierwszy w historii jest większa od szwedzkiej, nasz PKB to 586 mld US, Szwecji 551” – napisała Beata Szydło na Twitterze we wtorek.

IMF to skrót od International Money Fund. Polska nazwa tej podlegającej ONZ instytucji to Międzynarodowy Fundusz Walutowy, a powszechnie używany skrót to MFW. Dlaczego była szefowa rządu wybrała anglojęzyczną wersję tego skrótowca – nie wiadomo. Z kolei użycie „US” zamiast „USD” wygląda już na zwykły błąd pisarski.

„Rozwój jest dla nas najważniejszy. Pod rządami PiS idziemy w dobrym kierunku. To pomaga polskim rodzinom” – zadeklarowała wicepremier.

Wpis Beaty Szydło wywołał wiele reakcji innych użytkowników Twittera. Byłej premier wypomniano, że nie wspomniała o różnicy liczby mieszkańców obu krajów, a co za tym idzie przelicznika PKB per capita.

Polska liczy około 38,5 mln mieszkańców, a Szwecja – 10 mln. Według MFW wskaźnik PKB na głowę mieszkańca naszego kraju w 2018 wyniósł 15 431 dol. i był o 1563 dol. wyższy niż w 2017 r. W przypadku Szwecji było to odpowiednio 54 459 i 1535 dol.

Beata Szydło

@BeataSzydlo

Wg IMF polska gospodarka po raz pierwszy w historii jest wieksza od szwedzkiej, nasz PKB to 586 mld US, Szwecji 551. Rozwój jest dla nas najważniejszy. Pod rządami @pisorgpl idziemy w dobrym kierunku. To pomaga polskim rodzinom.

Ludzie o tym mówią: 1 237

Prześcignięcie Szwecji przez Polskę pod względem wielkości produktu krajowego brutto psuje także coś innego.

Na stronie MFW Szwecja jest zaliczona do 39 krajów z grupy „zaawansowanych ekonomicznie”. Na liście tej oprócz USA, Niemiec czy Japonii są także takie kraje jak Czechy, Litwa, a nawet Grecja.

W jaki sposób MFW klasyfikuje Polskę? Nasz kraj znalazł się w licznym gronie państw określanych jako „rynki wschodzące i kraje rozwijające się”. Tutaj spektrum jest bardzo szerokie – od potężnych ekonomicznie Chin i Rosji po państwa upadłe, jak Afganistan czy Libia.

 

 

zrodlo:https://www.money.pl/gospodarka/gospodarka-polski-beata-szydlo-przescignelismy-szwecje-6380956678899329a.html?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: