loading...
loading...
loading...
"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 M.MACIAK CW24TV + GOŚCIE TELE KONFERENCJA20 maja 2019
2 dni pozostało.
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!
BLOK REKLAMOWY

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-)

20 proc. drożej w ciągu kilku dni. Ceny ziemniaków poszybowały

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Dwadzieścia procent drożej w ciągu czterech dni! – Joanna Kluzik-Rostkowska podaje, jak zmieniła się cena ziemniaków w tak krótkim czasie. Z rynku znikają poprzednieoroczne ziemniaki, została resztka. Ale są nowe.

Ceny warzyw gruntowych s?  wysokie.  Aby uzyskać efekt orocznej suszy

„Moja koleżanka porzuciła korporację, żeby zbudować firmę produkującą pierogi. – taki emocjonalny wpis zamieściła na swoim Twitterze Joanna Kluzik-Rostowska.

Joanna Kluzik @joannakluzik

Produkująca 🙂

Joanna Kluzik @joannakluzik

Moja koleżanka porzuciła korporację żeby zbudować firmę przodującą pierogi. SMS sprzed 5 minut: dzisiaj w Broniszach ziemniaki po 30 zł za worek, były 4 dni temu po 25. DWADZIEŚCIA PROCENT DROŻEJ W CIĄGU CZTERECH DNI!!! https://twitter.com/malaczarna6/status/1128247023256375297 

1

Maciej Kmera z Rynku Hurtowego Bronisze potwierdza: jeszcze w czwartek 9 maja ziemniaki wyceniano do 2 zł za kg, a już w piątek ich cena urosła do 2,40-2,50 zł za kg. I się utrzymuje.
W czwartek był bardzo intensywny handel, rynek mógł zostać wyczyszczony z ziemniaków – odpowiada na nasze pytanie, skąd ten wzrost cen. Jak dodaje, producenci ponoszą bardzo duże straty na sortowaniu ziemniaków, więc musieli podnieść ceny.
Na rynku dostępne są ziemniaki ubiegłoroczne krajowe sprzedawane po 15 kg za worek, trzeba za nie zapłacić między 30-35 zł. – Większość została już wyprzedana, to, co jest, to resztki – mówi nam przedstawiciel Rynku Hurtowego Bronisze. Jak dodaje, one są jednak złej jakości.

Za zagraniczne ziemniaki trzeba zapłacić porównywalnie, 35 zł za 15-kilogramowy worek. Są one, jak mówi nam Kmera, zdrowsze, lepszej jakości i nie kiełkują.

– Ale są też już tegoroczne ziemniaki, polskie – mówi Maciej Kmera. – Tu trzeba zapłacić 5-6 zł za kg. Będą taniały, już zresztą są coraz tańsze, bo jak się pojawiły, były sprzedawane po 15 zł.

Susza w Polsce. Ceny pietruszki biją po oczach. Ale jest światełko w tunelu

Ceny warzyw gruntowych są bardzo wysokie.

– Nigdy nie były tak drogie cebula, kapusta pietruszka – wylicza Maciej Kmera.

– To pokłosie ubiegłorocznej suchej wiosny. Dodatkowo były mniejsze zasiewy. Efekty widzimy – mówi

Jak dodać, słyszał, że część rolników przestawia się na cebulę. – Może być klęska urodzaju – out.

 

 

zrodlo: https: //www.money.pl/gospodarka/20-proc-drozej-w-ciagu-kilku-dni-ceny-ziemniakow-poszybowaly-6380894052153473a.html?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: