DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

20 proc. drożej w ciągu kilku dni. Ceny ziemniaków poszybowały

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dwadzieścia procent drożej w ciągu czterech dni! – Joanna Kluzik-Rostkowska podaje, jak zmieniła się cena ziemniaków w tak krótkim czasie. Z rynku znikają poprzednieoroczne ziemniaki, została resztka. Ale są nowe.

Ceny warzyw gruntowych s?  wysokie.  Aby uzyskać efekt orocznej suszy

„Moja koleżanka porzuciła korporację, żeby zbudować firmę produkującą pierogi. – taki emocjonalny wpis zamieściła na swoim Twitterze Joanna Kluzik-Rostowska.

Joanna Kluzik @joannakluzik

Produkująca 🙂

Joanna Kluzik @joannakluzik

Moja koleżanka porzuciła korporację żeby zbudować firmę przodującą pierogi. SMS sprzed 5 minut: dzisiaj w Broniszach ziemniaki po 30 zł za worek, były 4 dni temu po 25. DWADZIEŚCIA PROCENT DROŻEJ W CIĄGU CZTERECH DNI!!! https://twitter.com/malaczarna6/status/1128247023256375297 

1

Maciej Kmera z Rynku Hurtowego Bronisze potwierdza: jeszcze w czwartek 9 maja ziemniaki wyceniano do 2 zł za kg, a już w piątek ich cena urosła do 2,40-2,50 zł za kg. I się utrzymuje.
W czwartek był bardzo intensywny handel, rynek mógł zostać wyczyszczony z ziemniaków – odpowiada na nasze pytanie, skąd ten wzrost cen. Jak dodaje, producenci ponoszą bardzo duże straty na sortowaniu ziemniaków, więc musieli podnieść ceny.
Na rynku dostępne są ziemniaki ubiegłoroczne krajowe sprzedawane po 15 kg za worek, trzeba za nie zapłacić między 30-35 zł. – Większość została już wyprzedana, to, co jest, to resztki – mówi nam przedstawiciel Rynku Hurtowego Bronisze. Jak dodaje, one są jednak złej jakości.

Za zagraniczne ziemniaki trzeba zapłacić porównywalnie, 35 zł za 15-kilogramowy worek. Są one, jak mówi nam Kmera, zdrowsze, lepszej jakości i nie kiełkują.

– Ale są też już tegoroczne ziemniaki, polskie – mówi Maciej Kmera. – Tu trzeba zapłacić 5-6 zł za kg. Będą taniały, już zresztą są coraz tańsze, bo jak się pojawiły, były sprzedawane po 15 zł.

Susza w Polsce. Ceny pietruszki biją po oczach. Ale jest światełko w tunelu

Ceny warzyw gruntowych są bardzo wysokie.

– Nigdy nie były tak drogie cebula, kapusta pietruszka – wylicza Maciej Kmera.

– To pokłosie ubiegłorocznej suchej wiosny. Dodatkowo były mniejsze zasiewy. Efekty widzimy – mówi

Jak dodać, słyszał, że część rolników przestawia się na cebulę. – Może być klęska urodzaju – out.

 

 

zrodlo: https: //www.money.pl/gospodarka/20-proc-drozej-w-ciagu-kilku-dni-ceny-ziemniakow-poszybowaly-6380894052153473a.html?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: