TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png nowy baner ogłosz rejestracja ustawienia konta dodaj ogłoszenie likwidacja moje

20 proc. drożej w ciągu kilku dni. Ceny ziemniaków poszybowały

Dwadzieścia procent drożej w ciągu czterech dni! – Joanna Kluzik-Rostkowska podaje, jak zmieniła się cena ziemniaków w tak krótkim czasie. Z rynku znikają poprzednieoroczne ziemniaki, została resztka. Ale są nowe.

Ceny warzyw gruntowych s?  wysokie.  Aby uzyskać efekt orocznej suszy

„Moja koleżanka porzuciła korporację, żeby zbudować firmę produkującą pierogi. – taki emocjonalny wpis zamieściła na swoim Twitterze Joanna Kluzik-Rostowska.

Joanna Kluzik @joannakluzik

Produkująca 🙂

Joanna Kluzik @joannakluzik

Moja koleżanka porzuciła korporację żeby zbudować firmę przodującą pierogi. SMS sprzed 5 minut: dzisiaj w Broniszach ziemniaki po 30 zł za worek, były 4 dni temu po 25. DWADZIEŚCIA PROCENT DROŻEJ W CIĄGU CZTERECH DNI!!! https://twitter.com/malaczarna6/status/1128247023256375297 

1

Maciej Kmera z Rynku Hurtowego Bronisze potwierdza: jeszcze w czwartek 9 maja ziemniaki wyceniano do 2 zł za kg, a już w piątek ich cena urosła do 2,40-2,50 zł za kg. I się utrzymuje.
W czwartek był bardzo intensywny handel, rynek mógł zostać wyczyszczony z ziemniaków – odpowiada na nasze pytanie, skąd ten wzrost cen. Jak dodaje, producenci ponoszą bardzo duże straty na sortowaniu ziemniaków, więc musieli podnieść ceny.
Na rynku dostępne są ziemniaki ubiegłoroczne krajowe sprzedawane po 15 kg za worek, trzeba za nie zapłacić między 30-35 zł. – Większość została już wyprzedana, to, co jest, to resztki – mówi nam przedstawiciel Rynku Hurtowego Bronisze. Jak dodaje, one są jednak złej jakości.

Za zagraniczne ziemniaki trzeba zapłacić porównywalnie, 35 zł za 15-kilogramowy worek. Są one, jak mówi nam Kmera, zdrowsze, lepszej jakości i nie kiełkują.

– Ale są też już tegoroczne ziemniaki, polskie – mówi Maciej Kmera. – Tu trzeba zapłacić 5-6 zł za kg. Będą taniały, już zresztą są coraz tańsze, bo jak się pojawiły, były sprzedawane po 15 zł.

Susza w Polsce. Ceny pietruszki biją po oczach. Ale jest światełko w tunelu

Ceny warzyw gruntowych są bardzo wysokie.

– Nigdy nie były tak drogie cebula, kapusta pietruszka – wylicza Maciej Kmera.

– To pokłosie ubiegłorocznej suchej wiosny. Dodatkowo były mniejsze zasiewy. Efekty widzimy – mówi

Jak dodać, słyszał, że część rolników przestawia się na cebulę. – Może być klęska urodzaju – out.

 

 

zrodlo: https: //www.money.pl/gospodarka/20-proc-drozej-w-ciagu-kilku-dni-ceny-ziemniakow-poszybowaly-6380894052153473a.html?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: