KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

MASZ NA SWOIM TELEFONIE WhatsApp MASZ PROBLEM ! IZRAELSKIE SŁUŻBY KORZYSTAJĄ Z TWOJEGO TELEFONU TAK JAK TY TYLE ŻE TY O TYM NIE WIESZ !!

polsat-prognoza-pogody-featured

Źródło –

https://archive.fo/kDz13

Luka w aplikacji do przesyłania wiadomości WhatsApp pozwoliła atakującemu wstrzyknąć komercyjne izraelskie programy szpiegujące na telefony, powiedziała firma i sprzedawca technologii spyware.
WhatsApp, z którego korzysta 1,5 miliarda ludzi na całym świecie, odkrył na początku maja, że ​​napastnicy mogli instalować oprogramowanie do monitorowania zarówno na urządzeniach iPhone, jak i na telefonach z Androidem, dzwoniąc do celów za pomocą funkcji połączenia telefonicznego aplikacji.
Szkodliwy kod, opracowany przez tajną izraelską firmę NSO Group, może zostać przesłany nawet wtedy, gdy użytkownicy nie odbierają swoich telefonów, a połączenia często znikały z dzienników połączeń, powiedział sprzedawca oprogramowania szpiegującego, który został niedawno poinformowany o włamaniu do WhatsApp.
WhatsApp jest zbyt wcześnie na własne badania dotyczące podatności, aby oszacować, ile telefonów zostało namierzonych przy użyciu tej metody, powiedziała osoba znająca problem.
Dopiero w niedzielę, kiedy inżynierowie WhatsApp ścigali się, by zamknąć lukę, do tego celu wykorzystano telefon prawnika z siedzibą w Wielkiej Brytanii.
Naukowcy z Citizen Lab z University of Toronto twierdzili, że atak spyware w niedzielę był powiązany z technologią opracowaną przez NSO, która niedawno została wyceniona na 1 mld USD w wykupie lewarowanym, w który zaangażowany był brytyjski fundusz private equity Novalpina Capital.
Sztandarowym produktem NSO jest Pegasus, program, który może włączyć mikrofon i aparat telefonu, przeglądać wiadomości e-mail i wiadomości oraz zbierać dane o lokalizacji.
NSO reklamuje swoje produkty agencjom wywiadowczym Bliskiego Wschodu i Zachodu, i mówi, że Pegasus jest przeznaczony dla rządów do walki z terroryzmem i przestępczością.
W przeszłości działacze na rzecz praw człowieka na Bliskim Wschodzie otrzymywali wiadomości tekstowe za pośrednictwem WhatsApp, które zawierały linki do pobrania Pegasusa na ich telefony.
WhatsApp powiedział, że zespoły inżynierów pracowały przez całą dobę w San Francisco i Londynie, aby zamknąć lukę. Zaczął wprowadzać poprawki do swoich serwerów w piątek w zeszłym tygodniu, powiedział WhatsApp, i wydał łatkę dla klientów w poniedziałek. Amerykański Departament Sprawiedliwości również zaczął analizować sytuację.
„Ten atak ma wszystkie cechy typowe dla prywatnej firmy znanej z współpracy z rządami w celu dostarczania oprogramowania szpiegującego, które podobno przejmuje funkcje systemów operacyjnych dla telefonów komórkowych”, podała firma. „Poinformowaliśmy szereg organizacji zajmujących się prawami człowieka o dzieleniu się informacjami, które możemy i współpracować z nimi w celu powiadomienia społeczeństwa obywatelskiego”
NSO powiedział, że dokładnie sprawdził klientów i zbadał wszelkie nadużycia. Zapytany o ataki WhatsApp, NSO powiedział, że bada sprawę.
„Pod żadnym pozorem NSO nie będzie zaangażowane w obsługę lub identyfikację celów swojej technologii, która jest obsługiwana wyłącznie przez agencje wywiadowcze i organy ścigania”, podała spółka. „NSO nie wykorzystywało lub nie mogło wykorzystywać swojej technologii w celu kierowania do jakiejkolwiek osoby lub organizacji, w tym tej osoby [brytyjskiego prawnika]”.
NSO odmówił komentarza na temat tego, czy włamał się do usługi przesyłania wiadomości WhatsApp, czy wprowadził tę technologię do klientów, czy też na zapytanie US DoJ.
Brytyjski prawnik, który odmówił identyfikacji, pomógł grupie meksykańskich dziennikarzy i krytyków rządowych oraz saudyjskiej dysydentce mieszkającej w Kanadzie, pozywa NSO w Izraelu, twierdząc, że firma dzieli się odpowiedzialnością za wszelkie nadużycia jej oprogramowania przez klientów.
John Scott-Railton, starszy badacz z laboratorium obywatelskiego Uniwersytetu w Toronto, powiedział, że atak się nie powiódł.
„Mieliśmy silne podejrzenie, że telefon tej osoby był atakowany, więc zaobserwowaliśmy podejrzenie ataku i potwierdziliśmy, że nie doprowadził on do zakażenia” – powiedział Scott-Railton. „Wierzymy, że środki wprowadzone przez WhatsApp w ciągu ostatnich kilku dni uniemożliwiły udane ataki”.
Zalecana
Do innych prawników zajmujących się sprawami zwrócono się do ludzi udających potencjalnych klientów lub darczyńców, którzy następnie próbują uzyskać informacje na temat toczących się procesów, donosi Associated Press w lutym.
„To denerwujące, ale nie zaskakujące, że mój zespół został ukierunkowany na technologię, którą wzbudzamy w naszych procesach” – powiedział Alaa Mahajne, prawnik z Jerozolimy, który zajmuje się procesami sądowymi od obywateli Meksyku i Arabii Saudyjskiej. „Ta rozpaczliwa reakcja, aby utrudnić nam pracę i uciszyć nas, pokazuje, jak pilne są procesy sądowe, ponieważ widzimy, że nadużycia trwają”.
We wtorek NSO stanie przed wyzwaniem prawnym dotyczącym możliwości eksportowania oprogramowania, które jest regulowane przez izraelskie ministerstwo obrony.
Amnesty International, która zidentyfikowała próbę włamania się do telefonu jednego ze swoich badaczy, popiera grupę obywateli Izraela i grupę ds. Praw obywatelskich w zgłoszeniu w Tel Awiwie proszącym ministerstwo obrony o anulowanie licencji eksportowej NSO.
„Grupa NSO sprzedaje swoje produkty rządom, które są znane z oburzających naruszeń praw człowieka, dając im narzędzia do śledzenia aktywistów i krytyków. Atak na Amnesty International był ostateczny – powiedziała Danna Ingleton, zastępca dyrektora Amnesty Tech.
„Izraelskie ministerstwo

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: