NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 POLSKIE REALIA A/D 2019 - OPRYCHY U WŁADZY "wybory" !! NISZCZENIE TOTALNE KONKURENTÓW DO WŁADZY !! JACK CALEIB BEZ ZNIECZULENIA I KONWENANSÓW19 września 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Strona urzędu miasta będzie przetłumaczona na ukraiński? Ma to pomóc obywatelom Ukrainy w załatwianiu spraw

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Strona internetowa Urzędu Miasta miałaby zostać przetłumaczona na język ukraiński. Interpelacje w tej sprawie złożyła jedna z warszawskich radnych. Zmiana ma ułatwić obywatelom Ukrainy załatwianie spraw urzędowych

Strona Urzędu Miasta będzie przetłumaczona na Ukraiński? Ma to pomóc obywatelom Ukrainy w załatwianiu spraw

Strona Urzędu Miasta po ukraińsku?

Radna Nowoczesnej Renata Niewitecka złożyła interpelacje w sprawie przetłumaczenia strony internetowej warszawskiego ratusza na język ukraiński. Powód?

– Warszawa wciąż pozostaje najpopularniejszym polskim kierunkiem dla imigrantów z Ukrainy. (…) Osoby te powinny mieć możliwość uzyskania kluczowych informacji dotyczących działań Urzędu Miasta Stołecznego oraz wszelkich spraw, które są publikowane na stronie Urzędu — argumentuje radna w interpelacji.

ZOBACZ TEŻ: Ukraińcy w Warszawie. Gdzie pracują i ile zarabiają?

Wielu z Ukraińców przyjeżdżających do Warszawy nie zna języka polskiego na tyle dobrze, by poradzić sobie ze sprawami urzędowymi. Dlatego strona Urzędu przetłumaczona na Ukraiński znacznie pomogłaby w załatwieniu podstawowych formalności lub uzyskaniu poszukiwanych informacji. Jak na razie jednak urzędowa strona będzie dostępna jedynie w języku polskim.

– W przetargu nie zgłosiliśmy potrzeby przetłumaczenia strony na język ukraiński, jest tylko wersja angielska, ale to nie wyklucza tego, że w przyszłości wersja strony urzędu powstanie także w języku ukraińskim – mówi Kamil Dąbrowa, rzecznik prasowy ratusza w rozmowie z Radiem Eska.

zrodlo:http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/strona-urzedu-miasta-bedzie-przetlumaczona-na-ukrainski-ma,5115677,art

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: