KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

OFICJALNE OŚWIADCZENIE AMBASADOR USA W POLSCE W SPRAWIE ACT 447 .

Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, zabrała głos ws. ustawy 447. Dyplomatka wydała oficjalny komunikat za pośrednictwem Twittera.

Ustawa 447, przyjęta przez amerykański Kongres, a następnie podpisana przez prezydenta Donalda Trumpa, budzi w naszym kraju wiele kontrowersji. Krytycy dokumentu, m.in. działacze Konfederacji oraz Kukiz’15, twierdzą, iż ustawa nakłada na Polskę obowiązek zwrotu mienia bezspadkowego. Ich zdaniem organizacje żydowskie mogą domagać się jego zwrotu, co w skali świata będzie prawdziwym precedensem.

Ws. ustawy 447 uspokajają jednak politycy PiS. W poniedziałek rano swoje stanowisko przedstawił Jarosław Kaczyński, który gościł na antenie Polskiego Radia Szczecin. „Niczego płacić nie będziemy, bo nie ma ku temu ani podstaw prawnych, ani podstaw moralnych. I myśmy to powiedzieli nie ze strachu przed Kukizem, bo nie mamy żadnego powodu się akurat tej formacji bać, tylko po prostu dlatego, że ta kampania, która była przeciw nam prowadzona, przede wszystkim przez tzw. Konfederację wymagała jakiejś reakcji i wyjaśnienia tej sprawy” – powiedział prezes partii rządzącej.

Georgette Mosbacher o ustawie 447

Spór wokół amerykańskiej ustawy narósł jednak na tyle, iż oficjalny komunikat w tej sprawie wydała ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher. Dyplomatka opublikowała wpis na Twitterze, w którym wyjaśniła, czym jest prawo przyjęte przez Kongres, a następnie zatwierdzone przez prezydenta, Donalda Trumpa.

Mosbacher twierdzi, że ustawa 447 nie niesie dla Polski żadnych konsekwencji finansowych. „Powtarzam – ustawa JUST (447) nie nakłada na nikogo żadnych finansowych ani prawnych obciążeń. Jest to jednorazowy raport dla Kongresu USA, którego celem jest analiza postępu prac krajów w zakresie restytucji” – napisała ambasador USA w naszym kraju.

Pod wpisem, który zamieściła Georgette Mosbacher znalazło się wiele komentarzy. Nie wszyscy internauci przyjęli bowiem tłumaczenie dyplomatki. „Jaki jest zatem cel tej ustawy? Po co ten raport skoro nie ma żadnych konsekwencji? Interesujące” – napisała jedna z komentujących.

Georgette Mosbacher

@USAmbPoland

Powtarzam – ustawa JUST (447) nie nakłada na nikogo żadnych finansowych ani prawnych obciążeń. Jest to jednorazowy raport dla Kongresu USA, którego celem jest analiza postępu prac krajów w zakresie restytucji.

Agentka Smutne Oczy@AgentSmutnooka

Jaki jest zatem cel tej ustawy? Po co ten raport skoro nie ma żadnych konsekwencji? Interesujące.

Zobacz pozostałe Tweety użytkownika Agentka Smutne Oczy

„Polska jako ofiara II wojny światowej nie jest nikomu nic winna. Zniszczeń w Polsce dokonali Niemcy i Rosjanie i tam należy kierować swoje roszczenia” – pisze pan Piotr.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: