loading...
loading...
loading...
"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 M.MACIAK CW24TV + GOŚCIE TELE KONFERENCJA20 maja 2019
2 dni pozostało.
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!
BLOK REKLAMOWY

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-)

Na warszawskiej uczelni może dojść do rozlewu krwi. Działa tam turecka grupa powiązana z terrorystami, którzy porwali się na Jana Pawła II

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]

Witold Repetowicz – niezależny dziennikarz, ekspert ds. międzynarodowych, współpracownik Geopolitical Inteligence Services oraz Defence24.pl, znany autor licznych reportaży z podróży na Bliski Wschód i do Afryki na portalu TVP Info podaje, że Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie zagnieździła się “grupa tureckich ekstremistów, powiązana z terrorystyczną organizacją Szare Wilki”, a “studenci tureccy wysyłają swoim kolegom z uczelni groźby, że ich zamordują”.

Szare Wilki powstały w końu lat 60-tych ub.w. jako nieformalne młodzieżowe skrzydło tureckiej Partii Akcji Narodowej (MHP). Świat zainteresował się tą organizacją po zamachu na Jana Pawła II, do którego doszło 13 maja 1981 roku. Jej aktywnym członkiem był bowiem niedoszły zabójca papieża, Mehmet Ali Agca (noszący tam pseudonim Imperator) oraz kilku innych bojowników początkowo podejrzanych o współudział w tym spisku. Za twórcę organizacji uważa się prawicowego polityka Alparslana Turkesa. Apogeum jej działalności przypada na lata 70. Wówczas Szare Wilki walczyły w tureckich miastach z lewicowymi organizacjami Dev-Yol (Droga Rewolucyjna), Dev-Sol (Lewica Rewolucyjna) i TIKKO (Armia Wyzwolenia Robotników i Chłopów Tureckich). W walkach poległo co najmniej 5 tysięcy osób. Atakowano również przedstawicieli establishmentu – dziennikarzy (szefa liberalnego dziennika “Milliyet”, Abdiego Ipekciego, zastrzelił Mehmet Ali Agca), polityków, wysokich rangą dowódców wojskowych, a także przebywających w Turcji cudzoziemców. Natomiast ataki w miejscach publicznych miały siać strach, podważyć zaufanie do siły i skuteczności państwa, aczkolwiek ambicją Szarych Wilków było utworzenie Turcji od Morza Śródziemnego aż po Mongolię.

Bojówkarze formacji uczestniczyli po stronie Azerbejdżanu w wojnie o Górski Karabach, następnie wspierali czeczeńskich islamistów w pierwszej i drugiej wojnie w Czeczenii, potem przeciwko Assadowi w wojnie domowej w Syrii. Prawdopodobnie angażują się w terroryzm muzułmańskich Ujgurów z chińskiej prowincji Sinciang. W sierpniu 2015 r. Szare Wilki przeprowadziły atak bombowy w Bangkoku. W zamachu zginęło 29 osób a kolejne 130 zostało rannych. Zamach był zemstą za wydalenie przez Tajlandię ujgurskich uchodźców.

Konflikt na warszawskiej uczelni koncentruje się wokół zadawnionych sporów turecko-kurdyjskich. Studiujący tam Kurdowie zapragnęli uczestniczyć w tym roku w Międzynarodowym Festiwalu Kultur, który zdaniem rektora jest „wydarzeniem radosnym, w którym celebrujemy różnorodność”. To spowodowało gniewną reakcję Turków, którzy zapowiedzie, że jeśli faktycznie na festiwalu ujrzą namiot kurdyjski, to „poleje się krew”. Spanikowany rektor zaproponował, by Kurdowie jednak zrezygnowali ze swojego pomysłu i dołączyli do Turków. Pomysł to co najmniej dziwny, bo sama tylko rebelia kurdyjska w latach 1984 – 2013, podczas której bojówki kurdyjskie walczyły o niepodległość Kurdystanu, pochłonęła ponad 43 tys. ofiar. Sporo z nich zostało zamordowanych przez… bojówki Szarych Wilków.

Nie tylko ten niedawny konflikt wpływa na problemy na SWPS. W marcu w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu zginął turecki student Furkan Kocaman. Młodego Turka zaatakował nożem inny, 29-letni obywatel tego kraju Muhamet E. Nie jest pewne, czy zabójca to Kurd, ale Turcy są tego pewni i od paru tygodni nie kryją się z pragnieniem krwawej vendetty.

– Polskie służby specjalne nie mogą dopuścić do tego, by tego typu aktywność tureckich ekstremistów przeniosła się również na teren Polski. Natomiast na uczelniach spoczywa obowiązek nielekceważenia sygnałów o zagrożeniach dla bezpieczeństwa publicznego. Niestety, na moje pytanie, czy SWPS sprawdza studentów tureckich pod kątem przynależności do ekstremistycznych ugrupowań nie uzyskałem odpowiedzi. Może jednak pewną odpowiedzią jest to, że każdy student na SWPS płaci za rok 3800 euro czesnego – pisze Repetowicz, wzywając do niezwłocznej deportacji wszelkich niebezpiecznych elementów.

 

 

zrodlo:https://dzienniknarodowy.pl/warszaw-rozlewu-krwi-dziala-iazana-organizacja-ktora-porwala-sie-jana-pawla-ii/?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: