"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 M.MACIAK CW24TV + GOŚCIE TELE KONFERENCJA20 maja 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA WEJDŹ NA KANAŁ STREAM LUB OGLĄDAJ NA PIERWSZEJ STRONIE BLOGA BEZ CHAT
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

ESTONIA SZTUCZNA INTELIGENCJA ZASTĄPI SĘDZIÓW SĄDÓW POWSZECHNYCH

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]

polsat-prognoza-pogody-featured

Sztuczna inteligencja została wykorzystana w takiej dziedzinie jak… prawo. Naukowcom udało się stworzyć algorytm, który pełnił rolę sędziego i był w stanie przewidywać wyroki sądowe zanim jeszcze one zapadały. Czy AI może być lepszym sędzią niż człowiek?

Nie od dziś wiadomo, że człowiek jest omylny. Szczególnie ciężko sądzić innych ludzi, decydować o tym, czy zostaną uniewinnieni, czy też skazani na lata więzienia itd. Zresztą tak naprawdę często wyrok zależy od tego, czy oskarżony miał dobrego prawnika. Wyroki sądu często nie są sprawiedliwie, a czasami po prostu w ogóle nie ma dobrego rozwiązania i “dobrego wyroku”. Jak sytuacja wyglądałaby w przypadku sztucznej inteligencji w roli sędziego lub adwokata?

Amerykańska kancelaria Baker & Hostetler wpadła na pomysł wykorzystania sztucznej inteligencji jako prawnika. Miało się to stać dzięki programowi “ROSS” stworzonemu przez IBM. Program ten miał pomagać zespołowi, który zajmował się sprawami upadłościowymi. Warto wiedzieć, że ROSS to program, który funkcjonuje na superkomputerze Watson. Komputer ten potrafi czytać, a także jest w stanie zrozumieć naturalny jezyk, formułować i zadawać pytania, odpowiadać na pytania itd. Z upływem czasu komputer ten działa coraz szybciej i lepiej. Odpowiedź na zadane pytanie można uzyskać w mgnieniu oka, co znacznie usprawnia pracę. Poza tym taki komputer może przeskanować wiele obszernych tomów, aktów prawnych, sądowych pism itd. Jest w stanie przygotować różne możliwe scenariusze i rozwiązania. Dzięki temu można otrzymać od niego wiele porad prawnych.

Wysoka skuteczność orzekania wyroków

Naukowcom jednak to nie wystarczyło i uznali, że komputer może być w stanie wydawać wyroki. Inżynierowie z University of Sheffield, University College London, University of Pennsylvania stworzyli system, który potrafi poprawnie przewidzieć wyrok sądu. Można powiedzieć, że ta sztuka się udała, bowiem komputer zdołał przewidzieć setki wyroków i to zanim one rzeczywiście zapadły na sali sądowej. Oczywiście na razie system nie obejmuje jeszcze wszystkich dziedzin prawa, póki co skupiono się na prawach człowieka. Komputer przeanalizował prawie 600 spraw, które rozpatrywał Europejski Trybunał Praw Człowieka. Skuteczność tego komputera wyniosła około 80%, co i tak jest świetnym wynikiem. Pomyłki wynikały jedynie z tego, że czasami w prawie identycznych sprawach zapadają zupełnie inne wyroki. Pytanie tylko czy jest to błąd komputera czy może sądu?

Oczywiście póki co prawnicy nie muszą się bać, że zostaną zastąpieni przez maszyny. Sprawy sądowe nie są bowiem proste i często o wszystkim decydują szczegóły. Poza tym ważne są także motywy postępowania, przeróżne okoliczności itd. Komputer nie jest przynajmniej na razie w stanie spojrzeć na daną sprawę tak, jak człowiek. Na pewno jednak w przypadku komputera nie można zarzucić, że zapadł subiektywny wyrok, który omija prawo.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: